بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران می تواند به درمان و توانبخشی آسیب های اسکلتی – عضلانی ، مشکلات حرکتی در بیماران نورولوژی ، مشکلات کف لگن و بیماران تنفسی کمک کند.

فیزیوتراپی نوعی مراقبت توانبخشی است که بر تشخیص و درمان صدمات، شرایط مزمن و حاد و اختلالات حرکتی تمرکز دارد. در بسیاری از موارد، روشی محافظه کارانه برای مقابله با مشکلات مختلف اسکلتی عضلانی در نظر گرفته می شود.

فیزیوتراپیست ها متخصصان سلامت هستند که از تکنیک ها و درمان های هدفمند برای بازگرداندن تحرک، بهبود دامنه حرکتی، کاهش درد و بهبود عملکرد فیزیکی استفاده می کنند.

خواه با یک آسیب حاد، توانبخشی پس از جراحی، یا یک بیماری مزمن که بر عملکرد فیزیکی تأثیر می گذارد، سر و کار دارید، فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند تا به مسیر درست برگردید و احساس خوبی داشته باشید.

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران قدرت، تعادل و حرکت بیماران را با استفاده از ورزش، مراقبت عملی و آموزش بهبود می بخشد تا بیماران به سطحی از بهبودی برسند که نیاز آن ها به استفاده از دارو و انجام جراحی به حداقل برسد.

تحقیقات نشان می دهد که فیزیوتراپی به طور قابل توجهی توانبخشی و بازیابی را بهبود می بخشد و به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک می کند.

در چه شرایطی می توان به بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران مراجعه کرد؟

 • شرایط دوران سالمندی
 • درد کمر و گردن
 • مشکلات تعادلی
 • بیماری های قلبی 
 • درد، سفتی یا آسیب مفاصل
 • توانبخشی پس از قطع عضو
 • بیماریهای ریوی
 • لنف ادم
 • بیماری های نورولوژی از جمله سکته مغزی ، ام اس و بیماری پارکینسون
 • درد لگن و اختلالات کف لگن مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع
 • عوارض جانبی درمان سرطان
 • آسیب های نخاعی
 • آسیب های ورزشی
 • آسیب های تروماتیک مغزی
 • توانبخشی سرطان سینه و ادم لنفاوی
 • توانبخشی قلبی
 • مدیریت ضربه مغزی
 • ناهنجاری های ستون فقرات مانند اسکولیوز ، کیفوز و …

فواید فیزیوتراپی چیست؟

تمرکز فیزیوتراپی کمک به بهبود یا بازیابی تحرک، قدرت، حرکت، دامنه حرکت، عملکرد کلی و کیفیت زندگی است. همچنین هدف آن کاهش درد و جلوگیری از صدمات بیشتر است.

بهترین دکتر فیزیوتراپی خدمات فیزیوتراپی را برای کمک به افرادی که به هر دلیل دچار ضعف و محدودیت های حرکتی شده اند ، ارائه می دهد.

مهم ترین مزایای مراجعه به بهترین دکتر فیزیوتراپی

کاهش درد با فیزیوتراپی

برخی از دردها برای بهبود نیاز به داروهای تجویزی یا جراحی دارند، در حالی که انواع دیگر دردها می توانند از فیزیوتراپی و ورزش سود ببرند. درد حاد به طور کلی علت شناخته شده ای دارد و به طور ناگهانی شروع می شود. با این حال، اغلب با گذشت زمان، درمان و بهبودی بهتر می شود..

نمونه‌هایی از تکنیک‌ های فیزیوتراپی که برای کاهش درد حاد و مزمن استفاده می‌ شوند شامل تمرین‌های درمانی، کشش، تحریک الکتریکی، اولتراسوند، لیزردرمانی ، تیپینگ، سرما و گرما درمانی و ماساژ است.

توانبخشی آسیبهای ورزشی با فیزیوتراپی

همه آسیب های مربوط به ورزش نیاز به جراحی ندارند. اما برای جلوگیری از آسیب بیشتر، آنها به مداخلات هدفمندی نیاز دارند که می تواند درد را کاهش دهد، ناحیه آسیب دیده را تقویت کند و به شما کمک کند به رقابت بازگردید.

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران می تواند برنامه ای برای کمک به بازسازی دامنه حرکتی و قدرت ناحیه آسیب دیده طراحی کند. این ممکن است شامل تمرینات هدفمند، ماساژ درمانی، آب درمانی، اولتراسوند، یا سرما و گرما درمانی برای کمک به تقویت عضلات و مفاصل و جلوگیری از آسیب بیشتر باشد.

بهبود شرایط بیماران نورولوژیک

تکنیک های فیزیوتراپی ممکن است به بهبود علائم ناشی از شرایط عصبی مانند سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون و مسائل مربوط به آسیب های نخاعی کمک کند.

نتایج مطالعات نشان می دهند که 4 هفته تمرین راه رفتن یا 8 هفته تمرین تعادلی می تواند اثرات مثبتی داشته باشد که 3 تا 12 ماه پس از پایان جلسات فیزیوتراپی ادامه دارد.

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران همچنین می تواند در مدیریت علائم برای افرادی که مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس هستند کمک کند. علائم رایج ام اس شامل ضعف تعادل، ضعف هماهنگی، مشکلات اسپاستیسیته و انعطاف‌پذیری، کاهش استقامت هوازی، افزایش خستگی و اختلال در عملکرد تنفسی است که با فیزیوتراپی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

سایر مزایای مراجعه به بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران کدامند؟

مدیریت علائم مربوط به آرتریت با فیزیوتراپی

التهاب مفاصل، درد، حساسیت، تورم و سفتی مفاصل می‌توانند علائم ناتوان‌کننده‌ای ناشی از آرتریت روماتوئید و آرتروز باشند. با این حال، فیزیوتراپی ممکن است به کاهش شدت علائم و افزایش کیفیت کلی زندگی کمک کند.

فیزیوتراپی می تواند به بهبود تحرک و بازیابی استفاده از مفاصل آسیب دیده، افزایش قدرت کلی برای کمک به حمایت از مفاصل و حفظ سطح تناسب اندام کمک کند.

درمان اختلالات کف لگن با فیزیوتراپی کف لگن

بارداری و زایمان می تواند تاثیر زیادی روی عضلات کف لگن زنان بگذارد. همچنین ممکن است یائسگی، جراحی های شکمی، و سایر شرایطی که ممکن است فشار داخل شکم یا کشش عضلات کف لگن را تغییر دهند.

هنگامی که آسیب قابل توجه باشد، عضلات کف لگن ضعیف می شوند و توانایی حمایت کامل از اندام های لگن را از دست می دهند و باعث نشت ادرار، کمردرد، اختلال عملکرد جنسی، فشار لگن و افتادگی اندام لگن می شود.

اختلال عملکرد کف لگن می تواند زندگی روزمره را مختل کند. خبر خوب این است که فیزیوتراپی کف لگن می تواند کمک کند. 

توانبخشی پس از جراحی با فیزیوتراپی

اغلب متخصصان فیزیوتراپی را در هفته های ابتدایی بعد از جراحی توصیه می کنند. بسته به آسیب، روش جراحی و سلامت کلی، درمان می تواند از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

فیزیوتراپی ارتوپدی برای بهبود دامنه حرکتی، کاهش درد، جلوگیری از تجمع بیش از حد بافت اسکار و بازیابی عملکرد طبیعی پس از جراحی اسکلتی عضلانی طراحی شده است.

بهترین دکتر فیزیوتراپی تهران ، فیزیوتراپی را برای کمک به بهبودی کامل پس از جراحی، بازیابی قدرت و بازگشت تدریجی به فعالیت های روزمره ارائه می دهد.

 

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ، خدمات فیزیوتراپی در منزل را برای آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها وجود ندارد ، ارائه می دهند.

 

مقالات مرتبط :

درمان بی اختیاری ادرار با بیوفیدبک

فیزیوتراپی برای بیمار سکته مغزی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ