درمان دیسک کمر بدون جراحی

درمان دیسک کمر بدون جراحی

درمان دیسک کمر بدون جراحی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی با استفاده از تجهیزات پیشرفته و بر اساس بروزترین متدها ارائه می شود.

در برخی موارد بیرون زدگی دیسک کمر هیچ گونه علائمی ایجاد نمی کند و در برخی بیماران درد و علائم شدید سبب اختلال در انجام فعالیت های روزمره فرد می شود.

بیرون زدگی دیسک در ناحیه کمری ستون فقرات (کمر) می‌تواند بر روی عصب سیاتیک فشار وارد کند و باعث ایجاد درد شود که اغلب به پایین یک پا و داخل پا منتشر می‌شود. اغلب افراد پس از بیرون زدگی دیسک کمر ظرف شش هفته بدون درمان های تهاجمی بهبود می یابند. گزینه های درمانی همچون فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر بدون جراحی با هدف کاهش درد و بهبود حرکت وجود دارند که می توانند از انجام جراحی های غیرضروری جلوگیری کنند.

اگرچه در گذشته در صورت تشخیص دیسک کمر توصیه به استراحت می شد، اما امروزه استراحت به معنای استراحت در رختحواب به هیچ وجه توصیه نمی شود، چراکه استراحت طولانی مدت سبب ضعیف‌ تر شدن عضلات و استخوان‌ ها شود که می‌تواند منجر به مشکلات دیگری شود.

مطالعات نشان داده اند که فعالیت بدنی می تواند تحرک را بهبود بخشد. بنابراین ایده خوبی است که سعی کنید تا جایی که درد اجازه می دهد فعالیت های عادی روزانه خود را انجام دهید. همچنین ثابت شده است که ورزش به طور موثری از بازگشت کمردرد جلوگیری می کند.

همچنین ممکن است تمرینات آرامش بخش برای کمک به کاهش کمردرد ارزش امتحان کردن را داشته باشند. اینکه چگونه درد را درک می کنید و چگونه با آن کنار می آیید می تواند تحت تأثیر ذهن شما باشد.

با این حال، اگر درد بسیار شدید است، گاهی اوقات راه دیگری برای مقابله با آن وجود ندارد جز اینکه دراز بکشید و موقعیتی پیدا کنید که کمترین فشار ممکن را به کمر شما وارد کند. 

درمان دیسک کمر بدون جراحی

فیزیوتراپی دیسک کمر به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی شناخته می شود که توسط متخصصان ما در بهترین مرکز فیزیوتراپی در شریعتی ارائه می شود ، آن دسته از عزیزانی که به دلیل درد و مشکلات حرکتی توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در خیابان شریعتی ابتدا اقدام به معاینه دقیق بیماران و بررسی علائم آن ها کرده و پس از تشخیص نهایی فتق دیسک بهترین درمان دیسک کمر را ارائه می دهند، لازم بذکر است که از آن جایی که مشکلات دیسک در افراد مختلف ، متفاوت است ، نمی توان یک برنامه درمان خاص را برای همه بیماران در نظر گرفت ، بلکه هر بیمار با توجه به شرایط خاص خود یک برنامه درمانی منحصر بفرد را دریافت خواهد کرد.

فیزیوتراپیست می‌تواند موقعیت‌ها و تمرین‌هایی را تجویز کند که با کاهش فشار روی عصب، درد برآمدگی دیسک را به حداقل می‌رسانند. تقریباً در تمام موارد کمردرد، ورزش جزء ضروری توانبخشی است.

تکنیک های درمان دستی و ماساژ ستون فقرات از جمله روش های موثر فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر بدون جراحی است که توسط متخصصان ما ارائه می شود. درمان دستی ممکن است شامل ماساژ و تکنیک‌های ویژه برای آرام کردن عضلات منقبض یا مفاصل قفل شده باشد.

ماساژ درمانی می تواند با افزایش گردش خون، شل کردن عضلات و آزادسازی مسکن های طبیعی بدن به نام اندورفین، کمردرد را کاهش دهد.

الکتروتراپی. درمان اغلب شامل استفاده از یک محرک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) است. درمان‌های پیشرفته‌تر می‌تواند شامل تحریک الکتریکی عصب از راه پوست (PENS) و تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال مکرر (rTMS) باشد.

درمان‌های مبتنی بر محرک‌ های فیزیکی از روش‌ های گرم کردن و سرد کردن برای تسکین درد استفاده می‌کنند و از راهکارهای فیزیوتراپی در درمان دیسک کمر بدون جراحی هستند.

اولتراسوند درمانی: در اینجا قسمت پایین کمر با امواج صوتی درمان می شود. ارتعاشات کوچکی که ایجاد می شود گرما ایجاد می کند و بافت بدن را شل می کند.

مراقبت فعال نیز توسط دکتر فیزیوتراپی ارائه می شود، این به این معنی است که ما به شما کمک می‌کنیم بفهمید که چه کاری می‌توانید برای کمک به بهتر شدن خود انجام دهید. این بدان معنی است که شما در بهبودی خود فعال هستید، این شامل استراتژی‌ های تسکین درد در مراحل اولیه، استراتژی‌های کاهش درد ستون فقرات است، که به شما امکان می‌دهد فعالیت‌های عادی خود را به روش‌های ایمن از سر بگیرید، تا آن‌هایی که «تمرینات خود را انجام دهید» برای بازسازی قدرت و انعطاف‌ پذیری‌. به یاد داشته باشید، هنگامی که آسیب دیدید، بدن در تلاش برای محافظت از آن، حرکت آن ناحیه را متوقف می کند. حرکت کم یا بدون حرکت در یک منطقه به این معنی است که به سرعت ضعیف می شود. این اشتباه را مرتکب نشوید که فکر کنید پس از کاهش درد به حالت عادی بازگشته اید. اگر قدرت و تحرک را بازسازی نکنید، خود را در برابر مشکلات آینده آسیب پذیرتر می کنید.

تقویت بخش مرکزی – عضلات پشت، شکم، بالای ران و باسن – بخش مهمی از درمان برای درمان علائم فتق دیسک است. اگر این عضلات ضعیف باشند، ستون فقرات وزن بیشتری را تحمل می کند. این فشار اضافه می تواند باعث بی ثباتی یا بدتر شدن مشکل موجود ستون فقرات شود. یک فیزیوتراپ می‌تواند یک سری تمرینات برای تقویت این گروه‌های عضلانی اصلی به شما آموزش دهد که می‌تواند وضعیت بدن را بهبود بخشد، فشار روی اعصاب تحت تأثیر لغزش دیسک را کاهش دهد و درد را کاهش دهد.

فیزیوتراپیست همچنین ممکن است تکنیک‌های مکملی را توصیه کند که برای بهبود عملکرد کلی و ایجاد احساس بهتر در هنگام ساخت عضلات مرکزی طراحی شده‌اند.

سایر روشهای درمانی

کاهش وزن در بیمارانی که اضافه وزن دارند یک راهکار موثر در تخفیف علائم ناشی از بیرون زدگی دیسک کمر است ، بیماران باید با رعایت یک رژیم غذایی و ورزشی مناسب وزن خود را کاهش دهند.

استفاده از داروهای ضددرد و ضدالتهاب ، داروهای شل کننده عضلانی و تزریق داروهای استروئیدی برای تسکین علائم توصیه می شوند.

جراحی نیز در صورت عدم کنترل علائم بیمار با روشهای غیرجراحی توصیه می شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی دیسک کمر – درمان دیسک کمر بدون جراحی – فیزیوتراپی در خیابان شریعتی – فیزیوتراپی در منزل – کلینیک فیزیوتراپی در میرداماد

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ