دکتر فیزیوتراپی کمر

دکتر فیزیوتراپی کمر

دکتر فیزیوتراپی کمر با در نظر گرفتن شرایط بیمار و علت کمردرد برنامه درمانی تنظیم می کند که به بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و عضلات کمک می کند.

فیزیوتراپی می تواند به کاهش کمردرد کمک کند و حرکات عادی را برای شما هموار کند. همچنین می تواند به کاهش خطر آسیب مجدد به کمر کمک کند.

متخصص و دکتر فیزیوتراپیست از درمان ها و تکنیک های زیادی برای کمک به کمردرد استفاده می کند. آنها همچنین توصیه هایی در مورد مراقبت از ستون فقرات ارائه می دهند.

چرا برای کمردرد به فیزیوتراپی نیاز دارم؟

اگر کمردردی دارید که مشکلات قابل توجهی ایجاد می‌کند یا بعد از چند هفته بهبود نمی‌یابد، بهتر است به یک دکتر فیزیوتراپ مراجعه کنید.

فیزیوتراپی می تواند برای انواع مختلف کمردرد مفید باشد. ممکن است به موارد زیر کمک کند:

کمردرد غیراختصاصی – جایی که هیچ علتی (مانند یک بیماری یا آسیب پزشکی زمینه‌ای) شناسایی نشده است.

درد سیاتیک – این درد از پشت به پایین پاهای شما پخش می شود و ممکن است به دلیل افتادگی دیسک ایجاد شود (زمانی که دیسک ستون فقرات شما از شکل طبیعی خود بیرون زده و به عصب فشار می آورد).

کمردرد ناشی از پیری دیسک های ستون فقرات شما (بیماری دیسک دژنراتیو).

تنگی کانال نخاعی – زمانی که فضای اطراف نخاع شما باریک می شود و به نخاع فشار می آورد و باعث درد می شود.

دکتر فیزیوتراپی کمر ممکن است فیزیوتراپی را به عنوان بخشی از یک بسته درمانی که شامل درمان دستی عملی، برنامه ورزشی، مسکن ها و حمایت روانی است، توصیه کند. داشتن ترکیبی از درمان‌هایی مانند این ممکن است بهترین شانس را برای رهایی از کمردرد به شما بدهد. فیزیوتراپیست شما همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید که چه چیزی باعث درد شما می شود تا بتوانید اقدامات لازم را برای مدیریت آن انجام دهید.

دکتر فیزیوتراپی کمر

فیزیوتراپیست ها بر بازگرداندن حرکت و عملکرد به کل بدن شما پس از اینکه تحت تأثیر بیماری یا آسیب قرار گرفتید تمرکز می کنند. آنها به نحوه تأثیرگذاری بر اعصاب، ماهیچه ها و استخوان های بدن شما می پردازند و چگونه درمان با ورزش درمانی و درمان های دستی می تواند به شما کمک کند. آنها شما را تشویق می کنند که به جای تکیه بر درمان های غیرفعال، در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید.

هنگامی که برای اولین بار به فیزیوتراپیست مراجعه می کنید، تاریخچه پزشکی دقیقی را می گیرند. آنها از شما در مورد هر گونه شرایط پزشکی، سبک زندگی، محیط کار و هر دارویی که مصرف می کنید می پرسند. آنها همچنین می خواهند بدانند شما چه علائمی داشته اید و چه چیزی باعث تحریک آنها می شود. در مرحله بعد، آنها یک معاینه فیزیکی دقیق، از جمله نگاه کردن به نحوه حرکت و نحوه عملکرد کمر شما انجام می دهند. آنها همچنین ممکن است یک ارزیابی عصبی انجام دهند تا ببینند اعصاب شما چقدر خوب کار می کنند.

دکتر فیزیوتراپی کمر درمانی را که توصیه می کند و اینکه چگونه انتظار دارند این درمان به کمردرد شما کمک کند را توضیح خواهد داد. آنها همچنین باید در مورد خطرات احتمالی درمان به شما هشدار دهند. 

به طور کلی، فعال ماندن بهترین چیز برای کمردرد است. و ورزش مهمترین بخش هر درمانی است. ورزش می تواند به بهبود انعطاف پذیری، تحرک و قدرت در قسمت پایین کمر شما کمک کند. برخی از افراد ورزش کردن با دیگران را آسان تر می دانند، بنابراین پزشک عمومی یا فیزیوتراپیست شما ممکن است پیوستن به یک برنامه ورزشی گروهی را پیشنهاد دهد.

یک فیزیوتراپیست می تواند به شما توصیه کند دقیقاً چه تمریناتی برای شما مناسب است و چگونه آنها را انجام دهید. در زیر مروری بر انواع مختلف تمریناتی که احتمالاً با آنها روبرو خواهید شد، قرار داده ایم.

ورزش هوازی
این هر تمرینی است که شما را به حرکت وا می دارد و ضربان قلب شما را افزایش می دهد. این مهمترین بخش هر برنامه درمانی است. ورزش هوازی می تواند به هر گونه سفتی که ممکن است داشته باشید کمک کند و شما را تحرک نگه می دارد. همچنین به مدیریت وزن شما کمک می کند و می تواند به سلامتی شما کمک کند. فیزیوتراپیست شما ممکن است تمرینات هوازی کم تاثیر را برای شروع توصیه کند. اینها شامل پیاده روی، شنا و استفاده از دوچرخه های ورزشی و دستگاه های استپ است. آنها شما را تشویق می کنند تا هر طور که احساس می کنید بیشتر انجام دهید. آنها احتمالاً ورزش هوازی را به مدت 20 تا 30 دقیقه تا 5 بار در هفته توصیه می کنند. اما ممکن است لازم باشد با دوره های کوتاه تری شروع کنید.

تمرینات کششی
حرکات کششی انعطاف پذیری در ستون فقرات شما را بهبود می بخشد و تنش را در عضلات حمایت کننده از ستون فقرات کاهش می دهد و توسط دکتر فیزیوتراپی کمر به شما آموزش داده می شوند. شما معمولا این تمرینات را هر روز انجام می دهید. یک تمرین کششی معمولی این است که به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را به سمت خود بکشید تا به آرامی کمر خود را بکشید. یا اینکه بایستید و به جلو خم شوید تا عضلات همسترینگ خود را در پشت پاهایتان بکشید. این می تواند استرس را در قسمت پایین کمر شما کاهش دهد.

تمرینات تقویتی
تمرینات برای تقویت عضلات مرکزی گاهی اوقات می تواند بخشی از برنامه های ورزشی برای کمردرد باشد. عضلات اصلی شما عضلات شکم اطراف معده، عضلات پشت و عضلات اطراف لگن شما هستند. این تمرینات می توانند در کوتاه مدت مفید باشند. اما شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد تمرینات اصلی در دراز مدت مفیدتر از تمرینات عمومی نیستند. بنابراین، ممکن است این چیزی نباشد که فیزیوتراپ شما روی آن تمرکز کند. فعال بودن به طور کلی مهمتر است.

درمان های دستی
فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است از تکنیک های درمان دستی نیز بهره ببرد. این همیشه در کنار یک برنامه تمرینی خواهد بود.

  • موبیلیزاسیون به این معنی است که فیزیوتراپیست شما از حرکات آهسته و ملایم برای کشش ستون فقرات شما استفاده می کند. هدف این است که کمر خود را به محدوده حرکتی طبیعی خود برگردانید.
  • دستکاری به این معنی است که فیزیوتراپیست شما حرکات فشاری سریع با دستان خود در نقطه خاصی از ستون فقرات شما انجام می دهد. هنگام انجام این کار ممکن است صدای “پاپ” را بشنوید.

دکتر فیزیوتراپی کمر درمان های دیگری مانند تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) و سوزن خشک را ارائه می دهد.

 

کلمات مرتبط :

دکتر فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل نارمک – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – متخصص فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ