فیزیوتراپی برای درد سیاتیک در منزل

فیزیوتراپی برای درد سیاتیک در منزل

فیزیوتراپی برای درد سیاتیک در منزل توسط متخصصان ما با همان کیفیت فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود.

سیاتیک یک بیماری التهابی بسیار شایع و دردناک است که بر روی عصبی که از پایه ستون فقرات به سمت پایین هر پا به نام عصب سیاتیک می‌رود، تأثیر می‌گذارد. 

درمان سیاتیک بستگی به این دارد که چه چیزی باعث تحریک عصب شده است. به طور معمول، اعصاب تحت فشار و تحریک ثانویه به پاتولوژی هایی مانند: آسیب یا دژنراسیون مفصل، التهاب، تنش عضلانی، یا فتق دیسک قرار می گیرند. درمان این آسیب شناسی ها متفاوت است و با تحریک عصبی مرتبط بیشتر تغییر خواهد کرد.

عصب سیاتیک از قسمت پایین کمر شما شروع می‌شود و از هر پا عبور می‌کند، بنابراین افراد اغلب در هنگام مواجهه با سیاتیک درد انتشاری به پاهای خود را گزارش می کنند.

برای بهبودی از سیاتیک، جراحی یک گزینه است اما عالی نیست. در واقع، سیاتیک را می توان به راحتی با فیزیوتراپی درمان کرد، که معمولاً به جای جراحی گران قیمت و تهاجمی ترجیح می دهند.

فیزیوتراپی سیاتیک در کمک به قوی‌تر شدن شما مؤثرتر خواهد بود، در حالی که جراحی یک راه‌حل سریع برای لحظه‌ای است که همیشه در درازمدت انجام نمی‌ شود.

فیزیوتراپی برای سیاتیک می تواند علائم را کاهش داده و به جلوگیری از تشدید مجدد آن در آینده کمک کند.

سیاتیک دردی است که از کمر به پایین پشت یکی از هر دو پا کشیده می شود. درد سیاتیک ناشی از التهاب و تحریک عصب سیاتیک است. درد سیاتیک به دلیل فشار وارد شده بر روی آن توسط فتق یا برآمدگی دیسک، خارهای استخوانی در مهره‌ های شما یا مشکلات زمینه‌ای سلامتی مانند تومورها یا دیابت ایجاد می‌شود.

علائم سیاتیک

درد ناشی از سیاتیک می تواند از ثابت تا نادر و از یک ناراحتی خفیف تا ناتوان کننده متغیر باشد. به طور کلی، سیاتیک فقط یک طرف کمر و یک پا را درگیر می کند و از پایه ستون فقرات به سمت باسن و پشت ساق پا می رود. این درد اغلب با سوزش یا گزگز در یک پا، بی حسی، درد تیراندازی و مشکل در حرکت پای آسیب دیده مشخص می شود.

اگرچه بسیار نادر است که آسیب دائمی عصبی در اثر سیاتیک ایجاد شود، اما برای کسانی که با آن زندگی می کنند کمتر دردناک یا ناراحت کننده نیست. به همین دلیل، درمان بسیار مهم است: هم برای بازگرداندن تحرک و هم برای کاهش درد و در عین حال ایجاد استراتژی هایی برای کمک به کاهش دفعات شعله ور شدن.

متخصصان فیزیوتراپی ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی برای درد سیاتیک در منزل را نیز برای آن عزیزانی که به هر دلیل نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی ما مراجعه کنند را ارائه می دهند.

تشخیص سیاتیک
از آنجایی که طیف گسترده ای از اختلالات ممکن است ریشه درد عصب سیاتیک شما باشد، تشخیص به طور کلی با تشخیص اینکه منبع درد شما واقعاً سیاتیک است با استفاده از تمریناتی مانند راه رفتن روی انگشتان پا، بلند کردن پاها در یک زمان در هنگام دراز کشیدن شروع می شود. پشت خود را، و ایستادن از یک چمباتمه زدن. اگر واقعاً از سیاتیک رنج می برید، این تمرینات اغلب باعث درد کمی می شوند.

پس از تشخیص اینکه واقعاً سیاتیک دارید، مجموعه ای از آزمایشات تشخیصی برای تعیین علت اصلی انجام می شود. این می تواند شامل اشعه ایکس، ام آر آی و سی تی اسکن برای بررسی ستون فقرات و اعصاب شما باشد.

فیزیوتراپی برای درد سیاتیک در منزل

از آنجایی که شایع ترین علل سیاتیک شامل فشاری است که توسط عاملی بر روی اعصاب شما وارد می شود، فیزیوتراپی سیاتیک بر کاهش این فشار در مفاصل ستون فقرات و همچنین کاهش تنش عضلانی در باسن، پاها و کمر مرتبط با درد برای کمک به بازیابی تمرکز دارد. 

فیزیوتراپی به کاهش التهاب و کاهش تنش عضلانی ناشی از سیاتیک کمک زیادی می کند. هدف از فیزیوتراپی تسکین علائم سیاتیک است تا بیمار بتواند بدون درد به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

درمان فیزیوتراپی شامل تکنیک های غیر تهاجمی برای کاهش تنش عضلانی و تسریع بهبودی است.

برخی از رایج ترین رویکردهای فیزیوتراپی برای درد سیاتیک در منزل ارائه شده توسط متخصصان ما عبارتند از:

  • دستکاری ستون فقرات
  • اصلاح وضعیت بدن
  • کشش مکانیکی
  • درمان دستی (تحرک مفصل و بافت و رهاسازی)
  • طب سوزنی و یا سوزن خشک
  • تمرینات و حرکات کششی تجویز شده برای بهبود تحرک و تثبیت عصب و بافت

زمانی که از سیاتیک رنج می برید، ورزش می تواند کمک کننده باشد. با این حال، اگر با فیزیوتراپ خود در مورد اینکه چه نوع کشش ها و ورزش هایی مفید هستند و در مورد سیاتیک مفید نیستند، مشورت نکنید، ممکن است فقط درد خود را بدتر کنید. همیشه قبل از انجام هر حرکت کششی یا ورزش جدیدی با متخصص فیزیوتراپی خود مشورت کنید.

فیزیوتراپی پس از جراحی سیاتیک

هنگامی که صحبت از موارد شدید سیاتیک می شود، ممکن است به درمان های جراحی برای برداشتن خارهای استخوانی مشکل ساز یا بخشی از فتق دیسک که به اعصاب شما فشار می آورد، نیاز باشد.

فیزیوتراپ های ما می توانند از شما حمایت کنند حتی اگر برای درد خود نیاز به مداخله جراحی داشته باشید. فیزیوتراپی با حمایت از نتایج مثبت در آماده سازی بیماران برای جراحی مفید است. ما همچنین می‌توانیم درمان‌های توانبخشی را برای بیمارانی که پس از جراحی یا سایر روش‌های تهاجمی سیاتیک خود در حال بهبودی هستند، ارائه دهیم تا به آنها کمک کنیم تا حرکت خود را در سریع‌ترین زمان ممکن بازیابی کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی سیاتیک – فیزیوتراپی برای درد سیاتیک در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ