فیزیوتراپی برای درمان زانودرد

فیزیوتراپی برای درمان زانودرد

فیزیوتراپی برای درمان زانودرد

چه از یک آسیب حاد ورزشی رنج می برید، چه درد طولانی مدت بیشتری به دلیل آرتروز دارید، فیزیوتراپی برای زانو درد بسیار مفید است. فیزیوتراپیست ها در حرکت و عملکرد متخصص هستند و به خوبی برای کمک به بهبودی شما مجهز هستند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل و کلینیک خدمات تخصصی فیزیوتراپی زانو را براساس متدهای درمانی روز دنیا و تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی ارائه می دهند ، ما هر روز بیماران زیادی را می‌بینیم که درد زانو دارند و نتایج فوق‌العاده‌ای در برگرداندن آنها به فعالیت‌هایی که دوست دارند، مانند ورزش سطح بالا، پیاده‌روی یا دویدن طولانی‌تر، و افزایش عمومی داریم. تحرک!

آرتریت دردناک زانو می تواند شما را از فعالیت به اندازه لازم باز دارد. ممکن است زیاد راه نروید. ممکن است از بالا و پایین رفتن از پله ها اجتناب کنید. اما وقتی آنقدر زانو را حرکت ندهید، رباط‌ها، تاندون‌ها و عضلات اطراف آن کوتاه شده و ضعیف‌تر می‌شوند.

حرکت همچنین مایع را به داخل و خارج از فضای مفصل پمپ می کند که به سلامت زانوی شما کمک می کند. هنگامی که شما به اندازه کافی حرکت نمی کنید، مقداری از عملکرد پمپ طبیعی را از دست می دهید.

هدف فیزیوتراپی برای درمان زانودرد آسان‌تر کردن کارها و فعالیت‌های روزانه است. برای مثال، درمان ممکن است به راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، یا داخل و خارج شدن از تخت کمک کند.

فیزیوتراپیست‌ها درمان‌هایی را ارائه می‌کنند که ممکن است در مواقعی که درد زانو حرکت و انجام کارهای روزمره را دشوار می‌کند، به آن‌ها نیاز داشته باشید. این درمان ها ممکن است به حرکت بهتر و تسکین درد کمک کند.

شایع ترین دلایل زانودرد

زانو درد در هنگام جهش رشد در کودکان، یا در اثر ضربه ناشی از ورزش یا زمین خوردن، شایع است، یا ممکن است با افزایش سن همراه با ساییدگی ایجاد شود. زانو درد می‌تواند از ماهیچه‌ها، رباط‌ها، تاندون‌ها، غضروف یا منیسک نشات بگیرد. گاهی اوقات ممکن است از مفصل ران یا کمر نیز ارجاع داده شود.

استئوآرتریت زانو انحطاط مرتبط با افزایش سن یا ساییدگی زانو است. زمانی اتفاق می افتد که بالشتک طبیعی بین استخوان ها، غضروف، از بین برود. علائم به مرور زمان بدتر می شوند.

فیزیوتراپی برای درمان زانودرد

فیزیوتراپی برای درمان زانودرد

در ابتدا، فیزیوتراپیست شما یک ارزیابی کامل را برای تعیین علل و عوامل موثر بر زانو درد شما انجام می دهد. قدرت، انعطاف و تعادل شما ارزیابی خواهد شد.

سپس از تکنیک هایی مانند ماساژ بافت نرم و تحرک مفاصل برای کمک به رفع هرگونه سفتی عضلانی یا سفتی مفاصل استفاده می کنیم.

فیزیوتراپی تقریباً همیشه شامل ورزش می شود. این می تواند شامل کشش، انجام تمرینات اصلی، تقویت قدرت و راه رفتن باشد. ممکن است تمریناتی را بیاموزید که به روش‌های شگفت‌انگیزی کمک می‌کنند – عضلات قوی مرکزی و لگن می‌توانند به کنترل درد زانو کمک کنند و شما را قادر به فعالیت بیشتر کنند. فیزیوتراپیست شما همچنین تمریناتی را به شما آموزش می دهد که می توانید در خانه انجام دهید.

فیزیوتراپیست شما با شما همکاری خواهد کرد تا یک برنامه درمانی متناسب با مشکل و نیازهای شما تهیه کند. اهداف می تواند شامل کاهش درد و تورم شما و افزایش انعطاف پذیری، قدرت، تعادل و استقامت شما باشد.

درمانگر شما ممکن است از موارد زیر استفاده کند:

درمان دستی.
درمان دستی شامل ماساژ و دستکاری است.

التراسوند.
این از امواج صوتی برای درمان اسپاسم و درد عضلانی استفاده می کند.

تحریک الکتریکی.
در این درمان از یک جریان الکتریکی خفیف برای درمان درد استفاده می شود.

درمانگر شما ممکن است از گرما و سرما نیز استفاده کند و نحوه استفاده از این تکنیک ها را به شما آموزش دهد.

درمانگر شما ممکن است بررسی کند که آیا نوعی از زانوبند ممکن است به شما کمک کند یا خیر.

برخی از انواع فیزیوتراپی ممکن است باعث درد یا حتی تورم شوند. اگر شما را آزار می دهد، حتما به درمانگر خود بگویید.

همچنین ممکن است با شروع بازگشت به ورزش یا فعالیت، برای تسکین کوتاه‌مدت درد زانو لازم باشد. ما ممکن است استفاده از زانوبند را در طول ورزش برای کمک به تخلیه سازه ها و ایجاد حمایت اضافی توصیه کنیم.

اگر علت زانو درد شما بیشتر یک مسئله ساختاری و به دلیل بیومکانیک است، ممکن است توصیه کنیم که از ارتز استفاده کنید تا به تراز اندام تحتانی و اصلاح وضعیت پا کمک کند.

آیا ورزش می تواند به درد زانو کمک کند؟

ثابت شده است که ورزش یکی از موثرترین راه ها برای کمک به درد زانو است. تمریناتی که انجام می دهید باید به صورت جداگانه برای شما طراحی شوند.

ما تمریناتی را که به طور خاص برای شما طراحی شده اند، تجویز می کنیم. ما قدرت و انعطاف‌پذیری شما را ارزیابی می‌کنیم و تمرین‌هایی را برای رسیدگی به یافته‌های خود ارائه می‌کنیم، که می‌تواند شامل ضعف، سفتی یا عدم تعادل عضلانی باشد. ما برنامه شما را بر اساس اهداف و فعالیت هایی که می خواهید به آنها بازگردید تنظیم می کنیم.

اگر قصد بازگشت به ورزش را دارید، ما در برنامه فیزیوتراپی برای درمان زانودرد شما تمرینات ورزشی خاصی را به شما ارائه می دهیم تا اطمینان حاصل شود که زانوی شما برای مقابله با تمام چالش ها و خواسته های ورزش شما مجهز است. اگر از علاقه مندان به باشگاه ورزشی هستید، به شما توصیه می کنیم که از چه دستگاه هایی برای استفاده در باشگاه بی خطر هستند. ما همچنین می‌توانیم با مربی شخصی شما ارتباط برقرار کنیم تا در مورد ورزش‌هایی که می‌توانید انجام دهید و نمی‌توانید در طول دوره توانبخشی خود صحبت کنید. اگر دوست دارید بدوید، با بهبودی زانوی شما، تغییرات لازم را در برنامه دویدن شما انجام خواهیم داد. ما در مورد فرکانس، مدت و شدت دویدن به شما توصیه می کنیم. ما همچنین می‌توانیم تکنیک دویدن شما را ارزیابی کنیم تا ببینیم آیا عواملی وجود دارد که ممکن است به درد شما کمک کند.

اگر اخیراً زانوی خود را تحت عمل جراحی قرار داده اید، ما شما را از طریق توانبخشی پس از عمل راهنمایی می کنیم و به بهبود دامنه حرکتی، قدرت، تعادل و استقامت شما کمک می کنیم.

فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

مقالات مرتبط :

تمرینات مناسب برای زانودرد

فیزیوتراپی پارگی مینیسک زانو

فیزیوتراپی زانو

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ