فیزیوتراپی برای کودکان

فیزیوتراپی برای کودکان

فیزیوتراپی برای کودکان

آیا می خواهید فرزندتان به پتانسیل کامل خود دست یابد؟

فیزیوتراپیست های اطفال یک جزء حیاتی برای سلامت و تندرستی کودکانی هستند که ممکن است به هر تعدادی از بیماری ها، اعم از ژنتیکی، اکتسابی یا دیگر مبتلا باشند.

فیزیوتراپی اطفال (PT) درمان با روشهای فیزیکی شرایطی است که در کودکان دیده می شود و رشد طبیعی دوران کودکی را تحت تأثیر قرار می دهد یا به خطر می اندازد. خدمات فیزیوتراپی جامعه اطفال ارزیابی تخصصی و طیف وسیعی از مداخلات را ارائه می دهد تا کودکان دارای مشکلات جسمی را قادر سازد تا با حداکثر کردن عملکرد و استقلال و ارتقای حرکت طبیعی به پتانسیل کامل خود دست یابند. با هدف جلوگیری یا محدود کردن انقباضات و بدشکلی و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی.

ما به خانواده ها و مراقبان در مورد وضعیت کودک و برنامه فعالیت های مورد نیاز برای حفظ یا توسعه مهارت ها آموزش می دهیم. مشارکت با والدین و کارکنان آموزش و پرورش ضروری است. ما همچنین با سایر متخصصان بهداشت، آموزش و مراقبت اجتماعی همکاری نزدیک داریم.

فیزیوتراپیست های کودکان متخصص حرکت برای نوزادان، کودکان و نوجوانان هستند. این یک حوزه بالینی از فیزیوتراپی است که هدف آن بهبود توانایی های حرکتی کودک از طریق استفاده از روش هایی مانند تمرین حرکتی، تقویت، ورزش، کشش، برنامه های درمانی فشرده، تجهیزات مناسب، یادگیری حرکتی و بازی و همچنین آموزش است.

کمک به کودکان در فیزیوتراپی با کمک به بزرگسالان از نظر آناتومیکی، فیزیولوژیکی و روانی کاملاً متفاوت است. فیزیوتراپیست های اطفال ما متخصصان بسیار ماهری هستند که از جدیدترین ابزارهای ارزیابی و مداخلات برای طراحی برنامه های با کیفیت برای رسیدن به اهداف کودک شما استفاده می کنند. ما معتقدیم که می توانیم با هر مشکلی، کوچک یا بزرگ، کمک کنیم!

متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما دارای تجربه و با تعهد کاری بالا خدمات فیزیوتراپی برای کودکان را با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

فیزیوتراپی متعهد به برنامه های مداخله زودهنگام و حمایت از مداخله پس از جراحی برای ارائه نتایج مثبت در دراز مدت است.

ما از طریق بازی و سرگرمی به بهبود توانایی های حرکتی کودک کمک می کنیم!

فیزیوتراپی چگونه می تواند به کودک شما کمک کند؟

متخصص فیزیوتراپی برای کودکان مداخله زودهنگام را برای کودکانی که ممکن است دارای تأخیرهای عصبی و رشدی و همچنین اختلالات حسی مربوط به شنوایی و بینایی باشند، ارائه می دهد. فیزیوتراپی همچنین به کودکان مبتلا به آسیب های بیومکانیکی، وضعیتی و ورزشی کمک می کند.

برخی از کودکان ممکن است با مشکلات متعددی روبرو شوند که با مراجعه به فیزیوتراپیست کودکان می توان به آنها کمک کرد.

درمانگران ما معمولاً در مراحل بحرانی رشد و رشد کودکان با آنها کار می کنند. کمک به کودکان در فیزیوتراپی از دیدگاه تشریحی، فیزیولوژیکی و روانی کاملاً منحصر به فرد و تخصصی است.

موارد کاربرد فیزیوتراپی برای کودکان

 • اختلالات عصبی عضلانی مانند دیستروفی عضلانی
 • شرایط عصبی مانند فلج مغزی، آسیب سر
 • اختلالات مادرزادی مانند اسپینا بیفیدا، نقص عضو مادرزادی
 • شرایط ارتوپدی مانند تورتیکولی، پلاژیوسفالی
 • سندرم های مادرزادی و بیماری های متابولیک
 • شرایطی که تحرک کودک تحت تأثیر قرار می گیرد
 • تاخیر رشد
 • مشکلات هماهنگی
 • مشکلات راه رفتن به عنوان مثال در راه رفتن انگشتان پا یا راه رفتن نوک پا
 • نوزادانی که نارس به دنیا می آیند
 • حرکت بیش از حد
 • مشکلات وضعیتی مانند کمردرد یا W نشستن
 • دردهای مربوط به کودک در حال رشد
 • صدمات حاد به عنوان مثال شکستگی، آسیب های ورزشی
 • شرایط تنفسی به عنوان مثال آسم، فیبروز کیستیک
 • شرایط روماتولوژیک به عنوان مثال آرتریت روماتویید جوانان
 • نوزادان نارس (سن حاملگی کمتر از 36 هفته) یا نوزادان کم وزن (کمتر از 1500 گرم)
 • نوزادان تازه متولد شده در چرخاندن سر خود مشکل دارند
 • نوزادانی که در غلتیدن، نشستن، خزیدن و راه رفتن مشکل دارند
 • کودکان نوپا با انگشتان کبوتری، پاهای کمانی، مچ پا در حال چرخش، زانوهای ضربدری
 • کودکانی که در هماهنگی، تعادل، راه رفتن و دویدن مشکل دارند
 • زمین خوردن های مکرر، تعادل و هماهنگی ضعیف
 • کودکان و نوجوانانی که هر گونه آسیب ناشی از ورزش دارند
 • کودکان با وضعیت نامناسب یا کودکانی که از دردهای عضلانی مکرر شکایت دارند

فیزیوتراپی برای کودکان

خدمات فیزیوتراپی برای کودکان با هدف بهبود توانایی های جسمی و حرکتی ارائه می شود تا کودک با کیفیت بهتری زندگی کند.

فیزیوتراپی به رشد، توانبخشی و بهبود مهارت ها و عملکرد حرکتی در کودکان کمک می کند. فیزیوتراپیست ها ممکن است بر روی مهارت های حرکتی درشت مانند نشستن، ایستادن و راه رفتن و همچنین بهبود انعطاف پذیری، قدرت و استقامت کار کنند.

در حمایت از کودکان توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل، درمانگران ما در کار با کودکان دارای مشکلات حرکتی، ورزشکاران با عملکرد بالا و کودکان با نگرانی های مرتبط با وزن متخصص هستند.

والدین می توانند یاد بگیرند که چگونه کودک را برای فعالیت های روزمره مانند نشستن روی صندلی ماشین و خوابیدن قرار دهند. کودکی که راه رفتن را یاد می‌گیرد می‌تواند از طریق تمریناتی برای تشویق ایستادن و توسعه مهارت‌های لازم برای راه رفتن انجام شود. ممکن است به والدین یک برنامه خانگی داده شود تا روی این مهارت ها در خانه کار کنند.

در تمام موارد، فیزیوتراپیست بیمار را از طریق یک برنامه اختصاصی برای رفع مهم ترین نیازهای او راهنمایی می کند.

فیزیوتراپی برای کودکان اغلب همراه با سایر روش های درمانی مانند کاردرمانی یا آسیب شناسی گفتار-زبان استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر کودکی در حال یادگیری نحوه چاپ است و پشت میز خمیده است، می تواند نشانه ای از قدرت ضعیف مغز باشد ،فیزیوتراپی می تواند به قدرت هسته کمک کند در حالی که کاردرمانی چاپ را آموزش می دهد.

فیزیوتراپی به کودک کمک می کند تا با حداکثر توان خود عمل کند.

خدمات فیزیوتراپی برای کودکان ارزیابی و درمان را برای نوزادان و کودکان با تاخیر در مهارت های حرکتی درشت که ممکن است بر رشد طبیعی دوران کودکی آنها تأثیر بگذارد، ارائه می دهد. نوزادان، کودکان یا جوانان با تون عضلانی و یا الگوهای حرکتی غیرطبیعی، کودکان و جوانان با شرایط اسکلتی عضلانی که باعث درد یا از دست دادن عملکرد می‌شوند می توانند از مزایای فیزیوتراپی بهره مند شوند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

متخصص فیزیوتراپی در منزل – آسیب های رایج شانه – فیزیوتراپی برای کودکان – فیزیوتراپی اطفال – دکتر فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ