فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما که دارای دانش و تجربه بالا هستند ارائه می شود.

فیزیوتراپی شاخه‌ای از مراقبت‌های بهداشتی است که با بهینه‌سازی حرکت و عملکرد به اختلالات جسمانی می‌پردازد. به طور خاص، فیزیوتراپی شامل ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های مختلف فیزیکی است. فیزیوتراپی اغلب به جای اصطلاح فیزیوتراپی استفاده می شود.

هدف اصلی فیزیوتراپی بازیابی حرکت است. برای انجام این کار، فیزیوتراپیست ها از روش های مختلفی استفاده می کنند که شامل درمان دستی، ورزش و آموزش است. با این شکل از درمان، یک رویکرد کل نگر استفاده می شود.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس به جای درمان فقط قسمت خاصی از بدن، وضعیت بیمار را به طور کلی بررسی می کنند. علاوه بر مدیریت ناتوانی خاص، فیزیوتراپیست شما همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی بهبود سلامت و بهزیستی به طور کلی ارائه می دهد. به عنوان مثال، بیمارانی که کمردرد مزمن دارند نیز ممکن است به کاهش وزن و یادگیری تمرینات اصلی برای تقویت عضلات شکم و پشت تشویق شوند. مشارکت و توانمندسازی بیمار جنبه های مهم درمان است و به تشویق بیماران کمک می کند تا حد ممکن مستقل باشند.

ارتباط کلید موفقیت فیزیوتراپی است. فیزیوتراپیست به طور فعال با بقیه اعضای تیم، بیمار و حتی خانواده بیمار در رابطه با اختلال او ارتباط برقرار می کند. بیمار تحت یک سری ارزیابی های مجدد قرار می گیرد و بسته به پیشرفت او اهداف جدیدی تدوین می شود.

طول درمان فیزیوتراپی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. تشخیص شما، میزان آسیب یا آسیب شما و وضعیت فعلی شما همگی نقش دارند. جلسات فیزیوتراپی معمولاً دو تا سه بار در هفته انجام می شود. با این حال، برخی از شرایط طولانی مدت ممکن است نیاز به درمان های مکرر داشته باشند. بسته به آسیب های شما، فیزیوتراپیست شما همچنین می تواند به شما کمک کند تا نحوه استفاده و زندگی با وسایل کمکی مانند عصا، صندلی چرخدار و حتی اندام های مصنوعی را بیاموزید. بهتر است درمان زودهنگام شروع شود تا از ایجاد التهاب مزمن، بافت اسکار و چسبندگی جلوگیری شود که می تواند وضعیت را بدتر کند.

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس

موارد زیادی در زندگی بیمار وجود دارد که نیاز به فیزیوتراپیست را پیدا می کند. آسیب یا درد از هر نوع و ایجاد شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی یا بیماری مزمن انسدادی ریه از جمله مواردی است که فیزیوتراپی قطعا کمک کننده خواهد بود. فیزیوتراپیست ها افراد را در هر سنی از کودکان گرفته تا افراد مسن درمان می کنند.

فیزیوتراپیست ها به طیف وسیعی از اختلالات سلامتی می پردازند که بر سیستم های خاص بدن تأثیر می گذارد. این سیستم‌ها شامل سیستم‌های عصبی، اسکلتی عضلانی، تنفسی و قلبی عروقی می‌شوند. فیزیوتراپی نورولوژیک با بیمارانی سروکار دارد که به شرایط پزشکی مانند بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس و بیماری عروق مغزی یا سکته مبتلا می شوند. از سوی دیگر، فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی، آرتریت، کمردردهای مزمن، آسیب های ورزشی و تروما را مدیریت می کند. فیزیوتراپی تنفسی بر روی سیستم ریوی متمرکز است و به بهبود بیماری هایی مانند آسم و فیبروز کیستیک کمک می کند. فیزیوتراپی قلب و عروق برای کمک به بیمار در دوران نقاهت پس از حمله قلبی یا جراحی قلب باز استفاده می شود.

علاوه بر اینها، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس در تعدادی دیگر از زمینه های توانبخشی نیز آموزش دیده اند. اینها شامل سلامت روان، مراقبت های ویژه، مراقبت های بعد از عمل و حتی سلامت در محل کار می شود. برخی از فیزیوتراپیست ها نیز در جنبه های غیر بالینی مراقبت های پزشکی مانند تحقیق، آموزش و خدمات مشارکت دارند.

فیزیوتراپیست ها از طیف وسیعی از رویکردها و تکنیک ها برای کمک به بهبودی شما از بیماری استفاده می کنند. مهمترین تکنیکی که آنها استفاده می کنند ورزش است. بسته به نیازهای خاص بیمار، تمرینات مختلفی برای بیمار تجویز می شود. این تمرینات به تقویت اعضای بدن که تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته اند کمک می کند و بیماران را تشویق می کند تا به اطراف حرکت کنند. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که در فعالیت های سبک مانند پیاده روی برای بهبود بیشتر تحرک خود شرکت کنید، به خصوص اگر در حال بهبودی پس از آسیب هستید. همچنین ممکن است تمرینات تنفسی و تکنیک‌های پاکسازی راه هوایی برای تقویت عضلات مورد استفاده برای تنفس آموزش داده شود. تمرینات به طور منظم برای یک دوره زمانی مشخص تکرار می شوند تا نتایج مطلوبی حاصل شود.

علاوه بر ورزش، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس از تکنیک درمان دستی نیز استفاده می کنند. این باعث می شود از دست ها برای کشش مفاصل و بهبود حرکت و تحرک برخی از اعضای بدن استفاده شود. همچنین درد را کاهش می دهد و گردش خون را به نواحی مختلف بدن افزایش می دهد. نمونه ای از درمان دستی ماساژ است. نشان داده شده است که اشکال مختلف درمان دستی برای بیماران مبتلا به انواع خاصی از اختلالات اسکلتی عضلانی، مانند کسانی که کمردرد مزمن و مداوم دارند، مفید است.

فیزیوتراپیست ها همچنین از تعدادی روش درمانی دیگر استفاده می کنند. این شامل:

سوزن خشک: در این روش از سوزن های بسیار ظریف برای تحریک نقاط مختلف بدن برای تسکین درد و التهاب و همچنین ایجاد آرامش استفاده می شود.

اولتراسوند: از امواج صوتی برای نفوذ به بافت‌های عمیق بدن استفاده می‌کند و جریان خون، فعالیت سلولی و بازسازی را افزایش می‌دهد.

سرمادرمانی: یخ پس از استفاده رگ های خونی را منقبض می کند، روشی موثر برای کاهش و حتی پیشگیری از التهاب بلافاصله پس از آسیب است. سرما درمانی همچنین می‌تواند باعث تحرک بیشتر مفصل شود و درمان دستی را تقویت کند. نشان داده شده است که استفاده از بسته های سرد در مناطق ملتهب به طور قابل توجهی تورم را در آسیب های بافت نرم کاهش می دهد.

گرما درمانی: کاهش درد و افزایش تحرک پس از برخی آسیب ها برای تکمیل ماساژ دستی / کشش

آب درمانی: این روش در آب و در برابر فشار ملایم آب برای افزایش گردش خون و ایجاد آرامش و در عین حال تقویت گروه های عضلانی و بهبود هماهنگی انجام می شود.

برخی از فیزیوتراپیست ها ممکن است از TENS یا تحریک الکتریکی عصب از راه پوست نیز استفاده کنند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ