فیزیوتراپی در تهرانپارس

فیزیوتراپی در تهرانپارس

فیزیوتراپی در تهرانپارس با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و یا بصورت فیزیوتراپی در منزل قابل ارائه است.

فیزیوتراپی نوعی درمان است که به بازیابی، حفظ و به حداکثر رساندن قدرت، عملکرد، حرکت و بهزیستی کلی کمک می کند. با استفاده از ورزش و فناوری، فیزیوتراپیست ها به افراد کمک می کنند تا قدرت عضلانی، تحرک مفاصل و حس موقعیت مفاصل را پس از آسیب دیدگی یا زمانی که تحت توانبخشی شرایطی مانند بیماری پارکینسون و سکته قرار می گیرند، بازیابی کنند.

فیزیوتراپیست خوب در تهرانپارس

فیزیوتراپیست ها متخصصان بهداشتی هستند که دانش عمیقی از نحوه عملکرد بدن و مهارت های بالینی تخصصی برای ارزیابی، تشخیص و درمان آسیب و ناتوانی دارند.

فیزیوتراپیست که برای مشخص کردن علت اصلی صدمات و سایر بیماری ها آموزش دیده است، ابتدا سلامت و تندرستی کل نگر شما را ارزیابی می کند، قبل از اینکه نوع حرکات و تمریناتی را که می توانید و باید برای کمک به بهبودی انجام دهید، با در نظر گرفتن عوامل متعددی از جمله شما تعیین کند. نیازها، شرایط و تحرک فردی

روش‌های مختلفی وجود دارد که فیزیوتراپیست ممکن است برای درمان و مدیریت شرایط شما از آنها استفاده کند، از جمله حرکت و ورزش، درمان دستی و آب درمانی.

رایج ترین تکنیک های فیزیوتراپی در تهرانپارس

تمرینات ورزشی

پس از ارزیابی وضعیت، تحرک و توانایی فرد برای انجام فعالیت بدنی، فیزیوتراپیست شما ممکن است مجموعه ای از تمرینات بدنی را تجویز کند که می توانید بصورت فیزیوتراپی در منزل آن ها را انجام دهید تا دامنه حرکتی مفاصل خود را افزایش دهید، عضلات را تقویت کنید و تعادل و هماهنگی را بهبود بخشید. این می تواند به پیشگیری و بهبود آسیب و همچنین مدیریت شرایط مزمن کمک کند.

درمان دستی در تهرانپارس

آسیب ممکن است باعث محدود شدن حرکات مفاصل ما شود. به این ترتیب، فیزیوتراپیست‌ها ممکن است درمان دستی را انجام دهند، که به این صورت تعریف می‌شود: «حرکات ماهر دست با هدف ایجاد یک یا همه اثرات زیر: بهبود انبساط بافت. افزایش دامنه حرکت مجموعه مفصلی؛ تحرک یا دستکاری بافت های نرم و مفاصل؛ ایجاد آرامش؛ تغییر عملکرد عضلات؛ تعدیل درد؛ و تورم بافت نرم، التهاب یا محدودیت حرکتی را کاهش دهد.

درمان دستی فیزیوتراپی در تهرانپارس شرقی و غربی ممکن است شامل حرکت دادن مفاصل در جهت‌های خاص و با سرعت‌های متفاوت برای کمک به بازیابی حرکت یا حرکات غیرفعال مفصل آسیب‌دیده باشد. اینها حرکاتی هستند که توسط شخص دیگری و نه خود ما انجام می شود، اما تحت کنترل ما هستند زیرا می توانیم هر زمان که بخواهیم با منقبض کردن ماهیچه هایمان جلوی آن را بگیریم.

روش دیگر دستکاری است، یک رانش غیرفعال، با سرعت بالا و دامنه کم که به مفصل در محدوده آناتومیکی آن اعمال می شود تا محدوده بهینه، عملکرد و کاهش درد را بازیابی کند. با این حال، این در مقایسه با فیزیوتراپیست ها در استئوپات ها و کایروپراکتیک ها شایع تر است.

درمان دستی شکلی تخصصی از فیزیوتراپی است که با دستان ماهر فیزیوتراپیست انجام می گیرد.

فیزیوتراپی در تهرانپارس

آب درمانی در تهرانپارس

آب درمانی که معمولا برای درمان اختلالات روماتولوژیک، ارتوپدی و عصبی استفاده می شود، شامل ورزش در یک استخر کم عمق گرم با دمای 33-36 درجه سانتیگراد است.

چندین مزیت منحصر به فرد برای آب درمانی وجود دارد. در درجه اول، گرمای آب به آرامش عضلانی و کاهش درد مفاصل کمک می کند. ثانیا، زیر آب بودن وزن ما را نیز پشتیبانی می کند و به مفاصل و ماهیچه های ما اجازه می دهد با حداقل استرس حرکت کنند. علاوه بر این، مقاومت در برابر آب در برابر حرکت ما می تواند قدرت عضلانی را افزایش دهد.

با آب درمانی، افراد می توانند در تمریناتی شرکت کنند که بدون فشار بیش از حد مفاصل قادر به انجام آن در خارج از آب نبودند. این رویکرد می تواند به ویژه برای افراد مبتلا به آرتریت مفید باشد.

سوزن خشک در تهرانپارس

برخی از فیزیوتراپیست ها ممکن است از سوزن خشک استفاده کنند، جایی که یک سوزن ظریف یا سوزن طب سوزنی در پوست و ماهیچه وارد می شود. این در نقاط ماشه ای میوفاشیال هدف قرار می گیرد و می تواند در سطح بافتی سطحی یا عمیق انجام شود، درد را درمان کرده و فعال شدن ماهیچه ها را بازیابی می کند. درای سوزن برای کاهش درد و بازگرداندن فعال شدن و قدرت عضلانی در شرایطی مانند کمردرد و سکته مفید تلقی شده است.

با این حال، درست مانند هر رویکرد دیگری، اثربخشی سوزن خشک از فردی به فرد دیگر و بر مهارت درمانگر در تعیین دقیق نقاط ماشه ای میوفاشیال متفاوت است. افرادی که دارو مصرف می کنند، دیابت دارند یا باردار هستند، ممکن است قبل از انجام درای نیدلینگ با پزشک متخصص مشورت کنند.

سایر تکنیک های فیزیوتراپی در تهرانپارس

 • لیزر درمانی با لیزر پرتوان و کم توان
 • شاک ویو تراپی
 • الکتروتراپی
 • التراسوندتراپی
 • کشش ستون فقرات
 • و …

چه کسانی به فیزیوتراپی نیاز دارند؟

فیزیوتراپی برای تمام سنین مناسب است و در هر زمانی از زندگی می تواند برای شما مفید باشد. در حالی که معمولاً با مشکلات اسکلتی عضلانی مرتبط است، لازم نیست برای فیزیوتراپی آسیب ببینید تا به نفع شما باشد. فیزیوتراپی فراتر از آن است و در واقع می تواند به مدیریت بیماری های طولانی مدت مانند آسم، آمادگی برای یک رویداد ورزشی یا حتی زایمان کمک کند.

فیزیوتراپیست ها می توانند به بهبود شرایط مختلف کمک کنند:

 • توانبخشی پس از قطع عضو
 • عصبی مانند سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، پارکینسون، آسیب های نخاعی، اختلال عملکرد دهلیزی، آسیب های مغزی تروماتیک، بیماری های عصبی عضلانی، میلوپاتی گردنی.
 • اختلالات عضلانی اسکلتی مانند اختلالات تعادل، کمردرد، گردن درد، زانو درد، آرتریت، کشیدگی عضلانی، آسیب های ورزشی، اختلال همراه با شلاق، پارگی روتاتور کاف، اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ)
 • قلبی عروقی مانند بیماری مزمن قلبی، پس از انفارکتوس میوکارد (MI)، توانبخشی پس از حمله قلبی
 • تنفسی مانند آسم، فیبروز کیستیک، برونشکتازی بیماری انسدادی مزمن ریوی
 • شرایط کودکان مانند تاخیر در رشد، فلج مغزی، دیستروفی عضلانی
 • سلامت زنان و اختلال عملکرد کف لگن مانند بی اختیاری ادرار، لنف ادم
 • شرایط عصبی مانند سندرم تونل کارپال، سندرم خروجی قفسه سینه، درد رادیکولار، رادیکولوپاتی

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – دکتر فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی در منزل رسالت – فیزیوتراپی در منزل نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ