فیزیوتراپی در منزل زانودرد

فیزیوتراپی در منزل زانودرد

فیزیوتراپی در منزل زانودرد برای کمک به تسکین درد زانو و بهبود مشکلات مفصل زانو از اهمیت زیادی برخوردار است.

مفصل زانو یکی از پرکارترین مفاصل بدن است، به همین دلیل است که مستعد آسیب به سایر بیماری های مزمن است که باعث درد زانو می شود. اگر شما یکی از میلیون‌ها فردی هستید که سعی می‌کنند تصمیم بگیرند در مورد زانو درد خود چه کاری انجام دهند، به خاطر داشته باشید که یکی از موفق‌ترین و طولانی‌مدت‌ترین گزینه‌ها فیزیوتراپی است. در واقع، تجزیه و تحلیل اخیر داده‌های درمان زانو درد در حدود 6 دهه نشان می‌دهد که انجام تمرینات ورزشی و حرکتی، تحت راهنمایی فیزیوتراپیست شما، یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود عملکرد زانو و کاهش درد زانو برای مدت طولانی است.

زانودرد یک شکایت رایج است که افراد در هر سنی، به ویژه افراد مسن را تحت تاثیر قرار می دهد. نتایج مطالعات نشان می دهد که تقریباً نیمی از سالمندان درد زانو را تجربه می کنند.

زانو درد می تواند از هر جایی از ساختارهای استخوانی زانو (ران و ساق پا) گرفته تا ماهیچه ها و بافت های آن سرچشمه بگیرد. افراد ممکن است بتوانند دقیقاً به محل درد اشاره کنند یا بگویند که کل زانوی آنها درد می کند. ماهیت مشکل نیز متفاوت است. برخی از موارد به طور ناگهانی ایجاد می شوند، در حالی که برخی دیگر یک ناراحتی خفیف مشاهده می کنند که با گذشت زمان بدتر می شود. فشار بیش از حد یا فشار مکرر روی زانو ممکن است باعث درد شود، اما ممکن است بیمار یک بیماری زمینه‌ای مانند نقرس یا آرتریت داشته باشد. تعیین علت اصلی بسیار مهم است زیرا درمان را تعیین می کند که می تواند از درمان های خانگی و تمرینات تا داروها و جراحی را شامل شود.

زانو درد یا آسیب دیدگی زانو بسیار شایع است و دلایل زیادی دارد. تشخیص دقیق علت درد یا آسیب زانو بسیار مهم است تا بتوان درمان مناسب را برای علت آن هدایت کرد. زانو درد می‌تواند از آسیب‌های بافت نرم ناشی شود، به عنوان مثال. رگ به رگ شدن رباط و کشیدگی ماهیچه، شرایط استخوانی به عنوان مثال. آرتریت زانو، ازگود شلاترز، و اختلال عملکرد بیومکانیکی به عنوان مثال. سندرم پاتلوفمورال حتی ممکن است از سیاتیک شما ارجاع داده شود.

فیزیوتراپی در منزل زانودرد علاوه بر کمک به تسکین درد ، می تواند به درمان عامل زمینه ای که سبب بروز درد شده نیز کمک کند.

بسیار مهم است که شخصاً با فیزیوتراپیست خود ملاقات کنید تا تشخیص فردی زانو درد خود را دریافت کنید و بهترین تمرینات زانو درد را برای شرایط خود آموزش دهید. تمرینات زانو بسیار بیشتری وجود دارد که ممکن است برای شما مفید باشد، اما به طور کلی برای طیف وسیعی از افراد مبتلا به زانو درد مفید هستند. اجازه ندهید درد زانو شما را از داشتن بهترین زندگی باز دارد. امروز با فیزیوتراپیست خود قرار ملاقات بگذارید.

وقتی زانو درد را تجربه می کنیم، اولین اقدام ما ممکن است روی آوردن به درمان های خانگی باشد. با این حال، اگر به درستی انجام نشود، خود تشخیصی و درمان می تواند آسیب بیشتری نسبت به فایده داشته باشد. بهترین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که برای یافتن علت اصلی و دریافت درمان مناسب با پزشک یا فیزیوتراپیست مشورت کنید.

برخی از علائم ممکن است نشان دهند که چیزی جدی تر باعث می شود زانوی شما آسیب ببیند. اگر شما یا عزیزانتان با پزشک قرار ملاقات بگذارید:

 • نمی توان وزن را روی یکی از هر دو زانو تحمل کرد. اغلب، بیماران این حالت را به‌عنوان احساس بی‌ثباتی زانو یا «از دست دادن» هنگام تلاش برای ایستادن توصیف می‌کنند
 • زانو درد شدید را حتی در صورت عدم تحمل وزن تجربه می کند
 • صداهای کمانش، کلیک یا قفل را می شنود
 • متوجه تورم می شود
 • نمی توانند به طور کامل زانوی خود را صاف یا خم کنند
 • یک تغییر شکل آشکار در زانو مشاهده می کند
 • تب همراه با درد، قرمزی و تورم در زانوی آسیب دیده را تجربه می کند
 • زانو درد شدید پس از آسیب دیدگی را تجربه می کند
 • متوجه تورم یا تغییر رنگ مایل به آبی در اطراف زانو یا ساق پا زیر زانوی آسیب دیده می شود
 • احساس بی حسی یا گزگز در ساق پا زیر زانوی آسیب دیده
 • حتی پس از 3 روز درمان خانگی درد را تجربه می کند.

فیزیوتراپی در منزل زانودرد

علائم همراه با زانو درد

 • قرمزی و گرما در ناحیه آسیب دیده
 • تورم و سفتی
 • بی ثباتی و ضعف زانوها
 • شنیده شدن صدای سایش استخوان ها بر روی هم
 • محدود شدن حرکات زانو، مانند ناتوانی در صاف کردن یا خم کردن زانو
 • زانودرد حین بالا و پایین رفتن از پله

فیزیوتراپی در منزل زانودرد

عوامل زیادی می توانند منجر به زانودرد شوند ، از بیماری هایی همچون آرتروز زانو که اغلب افراد میانسال و سالمند را درگیر می کند، تا آسیب هایی همچون شکستگی و دررفتگی ، پارگی مینیسک و رباط های زانو و … می توانند در بروز درد مفصل زانو نقش داشته باشند.

از آن جایی که زانوها نقش مهمی در حرکت و تحرک فرد دارند ، زانودرد می تواند راه رفتن و تحرک فرد را محدود کند، مراجعه این افراد به کلینیک فیزیوتراپی برای درمان زانودرد بسیار سخت است و فیزیوتراپی در منزل زانودرد برای این افراد بسیار مناسب است.

فیزیوتراپی در منزل به این افراد کمک می کند تا بدون مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی که می تواند برای آن ها دشوار باشد از خدمات و فواید فیزیوتراپی بهره مند شوند.

فیزیوتراپی در منزل برای مفصل زانو بسیار مناسب است و علاوه بر تسکین درد مفصل زانو می تواند به درمان عامل زمینه ای نیز کمک زیادی بکند و مشکلات بیمار را به حداقل برساند.

فیزیوتراپیست برای کمک به بیمار از متدها و مدالیته های مختلفی بهره می برد ، فیزیوتراپیست با توجه به شرایط بیمار برنامه تمرینی خاصی را شامل تمرینات کششی و تقویتی برای بیمار در نظر می گیرد ، فیزیوتراپیست با توجه به نیاز هر بیمار علاوه بر تمرینات ورزشی از تکنیک های درمان دستی ، لیزر درمانی ، شاک ویو تراپی ، الکتروتراپی و … بهره می برد.

فیزیوتراپی در منزل زانودرد عملکرد حرکتی زانوها را بهبود بخشیده و با تقویت عضلات زانو ، احتمال آسیب دیدگی مجدد را به حداقل می رساند.

 

برای دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی زانودرد در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – دکتر فیزیوتراپی – فیزیوتراپی زانو در منزل – فیزیوتارپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ