فیزیوتراپی در منزل شریعتی

فیزیوتراپی در منزل شریعتی

فیزیوتراپی در منزل شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با سالها تجربه و با بالاترین کیفیت ارائه می شود.

فیزیوتراپیست ها ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی هستند که از طریق فیزیوتراپی پس از آسیب، اختلال عملکرد یا بیماری به توانبخشی نگرانی های سلامتی خاص یا شرایط پزشکی کمک می کنند. آنها با ارزیابی، تشخیص ناهنجاری های فیزیکی و آموزش شروع می کنند. سپس فیزیوتراپیست ها می توانند درمان تخصصی و تمرینات درمانی را ارائه دهند.

پس از جراحی یا آسیب دیدگی، این تمرینات توانبخشی برای بهبودی شما مهم هستند. فیزیوتراپی قدرت بدنی، عملکرد و تحرک را بهبود می بخشد. ما برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی شده را با برنامه‌ای اختصاصی برای جلسات درمانی با تمرکز بر توانبخشی و بهبودی کامل شما در خانه ایجاد می‌کنیم.

تیم فیزیوتراپی در منزل شریعتی که شامل فیزیوتراپیست‌های خانم و آقا هستند، در ارزیابی و مدیریت عملی طیف وسیعی از شرایطی که بر سیستم‌های اسکلتی عضلانی، گردش خون، تنفسی و عصبی تاثیر می‌گذارند، ماهر هستند.

فیزیوتراپیست ها بر پیشگیری و توانبخشی تمرکز دارند. درمان می تواند برای مشکلات ناشی از آسیب، بیماری یا ناتوانی باشد. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

  • گردن و کمر درد ناشی از مشکلات در عضلات و اسکلت است
  • مشکلات در استخوان ها، مفاصل، ماهیچه ها و رباط ها مانند آرتریت و عوارض پس از قطع عضو
  • مشکلات ریوی مانند آسم
  • ناتوانی در نتیجه مشکلات قلبی
  • مشکلات لگنی، مانند مشکلات مثانه و روده مربوط به زایمان
  • از دست دادن تحرک به دلیل ضربه به مغز یا ستون فقرات، یا به دلیل بیماری هایی مانند بیماری پارکینسون و مولتیپل اسکلروزیس
  • خستگی، درد، تورم، سفتی و از دست دادن قدرت عضلانی، به عنوان مثال در طول درمان سرطان، یا مراقبت های تسکینی

برای تضمین اینکه شما یا عزیزانتان سبک زندگی سالمی داشته باشید، جلسات فیزیوتراپی باید به طور منظم ترتیب داده شود.

موارد کاربرد فیزیوتراپی در منزل شریعتی

اسکلتی عضلانی: این شامل انواع دردها از جمله کمردرد می شود. زانو درد، آرتریت، آسیب های ورزشی و اختلالات مرتبط با شلاق.

فیزیوتراپی پس از سکته مغزی: با درمان منظم فیزیوتراپی، تون عضلانی را می توان بهبود بخشید تا بیمار در فلج تا حد ممکن تحرک داشته باشد.

بیماری پارکینسون: پارکینسونیسم یک اختلال حرکتی است. درمان فیزیوتراپی می تواند به بیمار در کسب تحرک و استقلال بیشتر کمک کند.

بازتوانی قلبی پس از حمله قلبی: فیزیوتراپی پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشار خون در حالت استراحت و در حین ورزش کمک می کند.

کمردرد: سبک زندگی بی تحرک، وضعیت بدنی نامناسب و سفرهای روزانه می تواند باعث کمردرد مداوم شود. دیگر نیازی نیست با آن درد زندگی کنید و زندگی محدودی داشته باشید. کافیست با ما تماس بگیرید و به ما اجازه دهید تا با کمک فیزیوتراپیست مجرب و آموزش دیده در آسایش منزلتان درد شما را تسکین دهیم.

فیزیوتراپی تنفسی:  یکی از خدماتی که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل شریعتی ارائه می شود فیزیوتراپی تنفسی است، مشکلات تنفسی مانند آسم، بیماری انسدادی مزمن ریه و فیبروز کیستیک است.

توانبخشی پس از جراحی: اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید، فیزیوتراپی در خانه می تواند به شما کمک کند سریعتر به زندگی عادی بازگردید. با درمان تخصصی فیزیوتراپی در منزل ما، تحرک خود را بازیابید.

فیزیوتراپی در منزل شریعتی

فواید فیزیوتراپی در منزل شریعتی

فیزیوتراپیست ها سیستم های متعدد بدن را متعادل می کنند و عملکرد فیزیکی را بازیابی می کنند. فیزیوتراپیست ها با تمرکز بر تحرک و قدرت و بازگشت به سطوح طبیعی عملکرد، به کاهش درد و بازگشت به مکانیک حرکتی عادی پس از اختلال کمک می کنند.

فیزیوتراپیست ها هم توانبخشی می کنند و هم از آسیب جلوگیری می کنند. آنها سلامت کلی، رفاه و تناسب اندام را ارتقا می دهند. آنها به کاهش و از بین بردن درد کمک می کنند و در عین حال به شما کمک می کنند فعال بمانید. آنها بخشی جدایی ناپذیر از تیم مراقبت های بهداشتی هستند.

مسکن درد
یکی از بهترین مزایای مراجعه به فیزیوتراپیست این است که آنها می توانند به شما در تسکین درد کمک کنند. درد می تواند ناشی از آسیب های ورزشی، آسیب های محل کار یا صرفاً یک سبک زندگی فعال باشد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل شریعتی دانش و مهارت لازم برای کمک به درمان دردهای حاد و مزمن را دارند. آنها در تعیین علت اصلی درد متخصص هستند. آنها از روش‌های مختلفی برای درمان علت درد شما استفاده می‌کنند، از جمله درمان‌های عملی و خودراهبری برای مدیریت درد. اینها ممکن است شامل استفاده از یخ یا گرما، پیشنهاد برخی تمرینات کششی یا تقویتی، تکنیک های عملی یا توصیه هایی برای تغییر سبک زندگی برای از بین بردن علائم باشد.

بازیابی عملکرد مناسب
فیزیوتراپی با استفاده از تکنیک‌هایی که حرکت طبیعی ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و مفاصل را از طریق روش‌های درمانی دستی بازیابی می‌کند، می‌تواند نحوه حرکت بدن را بهبود بخشد، بنابراین فعالیت بدنی را ارتقا می‌دهد. هنگامی که فیزیوتراپی شامل برنامه های ورزشی که موقعیت های واقعی زندگی را تقلید می کنند دریافت می کنید، می توانید توانایی خود را برای عملکرد بهینه در زندگی روزمره خود تقویت کنید. عضلات در طول مناسب و مفاصل با تحرک خوب همگی به بدن شما اجازه می دهند تا با عملکرد مناسب حرکت کند. حرکت با سهولت به شما این امکان را می دهد که ورزش ها و فعالیت هایی را که دوست دارید و همچنین فعالیت های روزمره زندگی را بدون درد انجام دهید.

افزایش حرکت عملکردی در ورزش می تواند از آسیب ورزشی جلوگیری کند. برای کسانی که به پیشگیری از سقوط بیشتر نیاز دارند، حرکت عملکردی خوب ممکن است خطر سقوط شما را کاهش دهد و نیاز به هر وسیله کمکی دیگری را برطرف کند.

همچنین می‌توان عملکرد را در انواع مختلف آسیب افزایش داد، مانند جراحی تعویض مفصل، جراحی ماستکتومی به دنبال سرطان سینه، آسیب نخاعی یا آسیب مغزی یا بازگرداندن عملکرد مناسب دهلیزی پس از یک دوره سرگیجه یا به عنوان بخشی از مراقبت مناسب از پا. ورزش همچنین می تواند در شرایط بیماری قلبی و ریوی یا به عنوان بخشی از یک برنامه کلی مدیریت دیابت یا در مدیریت بیماری پارکینسون کمک کند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل شریعتی – فیزیوتراپی در منزل چیذر – فیزیوتراپی در منزل اندرزگو – فیزیوتراپی در منزل قیطریه – فیزیوتراپی در منزل فرمانیه – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی در منزل برای کمردرد – فیزیوتراپی در منزل برای زانودرد

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ