فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

بسیاری از افراد در طول زندگی خود به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی ، شرایط ناشی از افزایش سن و جراحی نیازمند دریافت خدمات توانبخشی با فیزیوتراپی هستند.

فیزیوتراپی یکی از مهم ترین رشته های علوم پزشکی در حوزه توانبخشی است که به افراد در هر سن و جنسی کمک می کند تا با کیفیت بالاتری زندگی کنند و مشکلات کمتری را تجربه کنند.

بسیاری از بیماران نورولوژی (مغز و اعصاب) مانند سکته مغزی و ام اس ، بیماران ارتوپدی بخصوص پس از جراحی های ارتوپدی مانند جراحی تعویض مفصل زانو و لگن و بیماران تنفسی نیازمند خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل هستند.

فیزیوتراپی در منزل می تواند به اندازه فیزیوتراپی در کلینیک مفید باشد به علاوه افراد نیازمند خدمات فیزیوتراپی می توانند بدون مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و صرف وقت و هزینه بیش از حد از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی بهره ببرند.

با استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل می توان به افرادی که به هر دلیل چه بیماری ، چه آسیب دیدگی ، جراحی و کهولت دچار مشکلات حرکتی شده اند کمک کرد تا بتوانند به حداکثر کارایی و عملکرد حرکتی رسیده و کیفیت زندگی آن ها افزایش پیدا کند.

فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟

بسیاری از بیماران نیازمند خدمات فیزیوتراپی، بدلیل عوارض ناشی از بیماری یا آسیب دیدگی توانایی راه رفتن را ندارد و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها بسیار دشوار است ، به همین جهت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این افراد بسیار مناسب است.

فیزیوتراپی در منزل همچنین برای کودکانی که دچار بیماری های مادرزادی و ناهنجاری های اسکلتی هستند و والدین برای بردن کودک خود به کلینیک فیزیوتراپی دشواری های زیادی دارند بسیار مناسب است و کودک می تواند در کنار سایر اعضای خانواده خود از خدمات فیزیوتراپی بهره ببرد که از این جهت نیز کودک استرس کمتری را تجربه می کند.

اختلال تعادل در اثر مشکلات و آسیب هایی همچون سکته مغزی ، ام اس ، پارکینسون و … نیز سبب می شود افراد برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دچار مشکل شده و گاها سبب تاخیر در دربافت خدمات فیزیوتراپی می شود که این امر می تواند سبب به تاخیر افتادن درمان و بروز عوارض و مشکلات بیشتری برای فرد بیمار شود.

فزیوتراپی پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از اهمیت زیادی برخوردار است و بدون انجام فیزیوتراپی پروسه درمان ناتمام خواهد ماند ، و از آن جایی که افرادی که تحت جراحی تعویض مفصل قرار گرفته اند توانایی راه رفتن ندارند و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرند.

فیزیوتراپی در منزل به افراد پس از شکستگی های ارتوپدی بخصوص در اندام های تحتانی کمک زیادی می کند ، فیزیوتراپی به بازیابی توانایی راه رفتن پس از شکستگی استخوان ها کمک زیادی می کند و روند بهبودی را سرعت می بخشد.

در ارتباط با اینکه فیزیوتراپی در منزل چه زمانی لازم میشود؟ باید گفت که هر زمان بیمار به دلیل بیماری ، آسیب دیدگی ، جراحی و کهولت سن شرایط مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را نداشته باشد می تواند از خدمات فیزیوتراپی در منزل بهره ببرد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – دکتر فیزیوتراپی در منزل – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ