فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس

فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس

فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس و سایر مناطق شرق تهران (نارمک ، رسالت ، پیروزی ، مجیدیه و …) توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

زانودرد پس از کمردرد رایج ترین اختلال سیستم اسکلتی بدن انسان است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود آن را تجربه کرده و می کنند.

خوشبختانه در اغلب موارد زانودرد با اقدامات درمان خانگی و استراحت بهبود پیدا می کند.

اگر درد زانو شما طی 1 تا 2 هفته برطرف نشده است یا از شروع اولیه بدتر می شود، به شدت توصیه می شود که با یک فیزیوتراپیست که ارزیابی کاملی انجام می دهد و استراتژی های درمانی محافظه کارانه ای را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند، مشورت کنید.

فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس

فیزیوتراپی شما اغلب با استراتژی های کنترل درد شروع می شود. درمانگر شما ممکن است از روش هایی مانند لیزر، اولتراسوند، طب سوزنی یا سوزن خشک برای کمک استفاده کند.

هنگامی که درد شما کنترل شد، فیزیوتراپیست شما از تکنیک هایی برای بهبود تحرک در مفاصل ران، زانو یا مچ پا از طریق حرکت و دستکاری استفاده می کند. آنها همچنین تمریناتی را به شما می دهند که دستاوردهای درمانی شما را حفظ می کند و به شما کمک می کند قدرت و کنترل را از طریق اندام تحتانی خود ایجاد کنید.

آزادسازی بافت نرم نیز یکی از جنبه های مهم درمان است که توسط متخصصان فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس در نظر گرفته می شود.

آموزش در مورد اصلاح سبک زندگی، قدم زدن، آموزش مجدد وضعیت بدن و ادغام مجدد تدریجی فعالیت ها پوشش داده خواهد شد.

فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است یک زانوبند یا نوار را برای حمایت از زانو توصیه کند و در برخی موارد، ارتز را می توان توصیه کرد.

فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس

مدت زمان بهبودی از زانو درد چقدر است؟

بسته به علت، شدت، مدت درد و توانایی شما برای دریافت درمان مناسب، بهبودی ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. در برخی موارد، مانند زمانی که پارگی بزرگ منیسک یا پارگی کامل ACL وجود دارد، ممکن است به جراحی آرتروسکوپی نیاز باشد.

در صورت نیاز به جراحی، همیشه بهترین کار این است که توانبخشی قبل از جراحی و توانبخشی پس از جراحی با فیزیوتراپی است که می توانید از خدمات متخصصان فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود بهره ببرید تا از موفقیت‌آمیز بودن جراحی اطمینان حاصل کنید.

به یاد داشته باشید که با برنامه ورزشی تجویز شده خود در خانه صبور باشید و سازگار باشید. به خاطر داشته باشید که فیزیوتراپیست مورد اعتماد شما این نوع شرایط را به طور مرتب مشاهده می کند و بهترین فردی برای مشاوره در مورد بهترین روش درمانی خواهد بود. 

بهترین ورزش ها برای کمک به زانو درد چیست؟

یک برنامه جامع باید دامنه حرکتی مفصل ران، زانو و مچ پا را مورد توجه قرار دهد و شامل یک برنامه تقویتی مدرج می شود. تمرینات فیزیوتراپی زانو باید همیشه با توجه به نیازها و اهداف خاص شما فردی باشد.

برخی از رایج‌ترین راهکارها و تمرینات در ادامه این مقاله است تا به شما در شروع کار کمک کند. این تمرینات باید در محدوده ای بدون درد انجام شوند و در صورت افزایش درد در حین یا بعد از حرکت اصلاح یا متوقف شوند. برای تمرینات متمرکز بر کنترل حرکتی، مهم است که این تمرینات را با فرم کامل و به صورت آهسته و کنترل شده 2-3 ست 10-15 تکرار انجام دهید.

به یاد داشته باشید که قبل از انجام هرگونه تمرینی باید با متخصص فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس مشورت های لازم را انجام دهید.

اگر درد حاد در زانوی خود دارید، ممکن است بخواهید ابتدا یخ را امتحان کنید، به خصوص اگر به نظر می رسد که تورم وجود دارد یا اخیراً در روز آخر یا بیشتر به زانوی خود آسیب زده اید. اگر درد در طول زمان به تدریج ایجاد شده است، یا مدتی طولانی و خاموش می شود، گرما می تواند انتخاب بهتری باشد. همچنین ممکن است انتخاب کنید که هر دو را به صورت متناوب استفاده کنید تا زمانی که به علائم شما کمک کنند و پس از استفاده احساس بهتری داشته باشید. به یاد داشته باشید که همیشه با استفاده از یک پارچه نازک یا حوله مرطوب بین منبع گرما یا سرما و پوست خود از پوست خود در برابر دماهای گرم یا سرد محافظت کنید. همیشه بررسی های پوستی انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست شما تحریک نمی شود. سعی کنید هر بار بیش از 10 دقیقه گرم یا سرد را روی پوست خود قرار ندهید و مطمئن شوید که قبل از استفاده مجدد، اجازه دهید پوست شما به دمای اتاق بازگردد.
همچنین باید سعی کنید موقعیت ها و فعالیت هایی را که درد زانو شما را تشدید می کنند را درک کنید. سعی کنید این موقعیت ها را تغییر دهید یا به طور موقت از آنها اجتناب کنید تا زمانی که بتوانید به تدریج آنها را دوباره به روال خود بازگردانید.

اگر متوجه شدید که حرکت زانوی شما در حال محدود شدن است، سعی کنید با حرکات ملایم روی دامنه حرکتی خود (ROM) کار کنید. هر چند ساعت یکبار زانوی خود را 10 برابر در محدوده بدون درد خم کرده و صاف کنید تا سفت نشود. مقداری ایزومتریک انجام دهید. (بدون حرکت در مفاصل اما عضلات فعال) تقویت عضلات.

تمرینات ایزومتریک چهارسر ران – به پشت دراز بکشید، در حالی که یک حوله کوچک زیر زانوی خود قرار داده اید، پشت زانو را داخل حوله فشار دهید و گروه عضلانی چهارسر ران خود را سفت کنید. 5 ثانیه نگه دارید، به آرامی رها کنید و تکرار کنید.

تمرینات ایزومتریک همسترینگ – به پشت دراز بکشید، زانوی خود را خم کنید تا پاشنه پا را با پای خمیده روی زمین قرار دهید، پاشنه پا را طوری فرو کنید که انگار دارید پاشنه خود را به سمت باسن خود می کشید. شما باید در گروه عضلانی همسترینگ خود کمی فعالیت احساس کنید. 5 ثانیه نگه دارید و به آرامی رها کنید. تکرار.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانو در تهرانپارس – فیزیوتراپی در تهران نو – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ