فیزیوتراپی زانو در نارمک

فیزیوتراپی زانو در نارمک

فیزیوتراپی زانو در نارمک و دیگر مناطق شرق تهران همچون تهرانپارس ، پیروزی ، نیروهوایی ، تهران نو و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

زانو یکی از مهم ترین و پیچیده ترین مفاصل بدن است. نقطه مرکزی چهار استخوان اصلی، چهارده رباط و چندین گروه عضلانی کلیدی، زانو می‌تواند برای بسیاری از افراد یک ناحیه دردسرساز باشد. اگرچه اغلب یک آسیب ورزشی رایج است، اما آسیب های زانو می تواند به روش های مختلفی رخ دهد. از جمله سایش و پارگی ساده استخوان، ماهیچه یا بافت.

زانو که برای حمایت و حرکت یکپارچه است، یکی از جنبه های اصلی کنترل حرکت و تعادل ما است. به دلیل اتصالات و موقعیت عضلانی زیاد در بدن، زانوهای ما برای زمانی که راه می رویم، می دویم، می پریم یا فقط فعالیت های روزمره را انجام می دهیم، مهم هستند. ساختار زانو به الگوی راه رفتن ما اجازه می دهد و دلیلی است که انسان، در میان صدها پستاندار، می تواند ایستادن ثابت روی دو پا را حفظ کند.

فیزیوتراپی زانو در نارمک کمک زیادی به تسکین درد زانو و درمان آسیب های زانو می کند ، فیزیوتراپی بهترین و موثرترین روش درمان غیرجراحی آسیب های زانو است که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

شایع ترین آسیب های زانو

زانو به دلیل تحرک بالا و تحمل فشار وزن می تواند یکی از شایع ترین قسمت های بدن باشد که آسیب دیده است. از آسیب عمده رباط ها و غضروف های فرسوده گرفته تا شکستگی های استخوانی، زانو در صورت آسیب می تواند باعث محدودیت شدید زندگی روزمره شود.
سندرم Sinding-Larsen-Johansson یک بیماری پوکی استخوان شبیه به بیماری Osgood-Schlatter است که به دلیل نقص در رشد مراکز رشد استخوان ایجاد می شود.

پارگی رباط یا تاندون با التهاب، تورم و درد از طریق تاندون و مفصل ظاهر می شود. گاهی اوقات شکستگی کشکک نیز رخ می دهد که علائم آن درد شدید، حساسیت، تورم، تغییر شکل و ناتوانی در حرکت دادن زانو است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما در مورد تاندون پاتلا مراجعه کنید.

دررفتگی کشکک یک آسیب شایع در ورزش است که به موجب آن کشکک از موقعیت معمول خود در جلوی زانو به دلیل پارگی بافت همبند اطراف آن جابجا می شود. دررفتگی اغلب به دلیل وارد شدن نیروی بیش از حد از طریق کشکک، یا در اثر ضربه مستقیم یا فرود یا حرکات پیچشی ایجاد می شود. علائم شامل درد شدید در محل آسیب، جابجایی و تغییر شکل کشکک و زانو، تورم و عدم توانایی تحمل وزن و محدودیت دامنه حرکتی است.

فیزیوتراپی زانو در نارمک با توجه به نوع و شدت آسیب ، شرایط بیمار همچون سن و میزان فعالیت بیمار قبل از آسیب دیدگی از روشهای مختلفی بهره می برد تا به بیماران کمک کند.

فیزیوتراپی زانو در نارمک

آسیب مینیسک زانو معمولاً زمانی رخ می دهد که زانو پیچ خورده باشد در حالی که خم شدن جزئی دارد. این می تواند با پارگی رباط یا به صورت مجزا رخ دهد و منیسک داخلی به طور منظم پاره شود. منیسک ها نیز با افزایش سن تخریب می شوند، به خصوص اگر در اوایل زندگی آرتروسکوپی یا تمیز کردن منیسک انجام شده باشد. علائم شایع آسیب منیسک عبارتند از تورم، درد و حساسیت در مفصل، محدودیت دامنه حرکتی، تحمل وزن ضعیف در زانوی آسیب دیده و احساس گرفتگی یا قفل شدن در هنگام حرکت.

بهترین مرکز فیزیوتراپی زانو در نارمک : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

آسیب های رباط صلیبی قدامی (ACL) یک آسیب ورزشی رایج است که اغلب به دلیل سرعت های سریع ساحلی رخ می دهد. کاهش سرعت، حرکات چرخشی یا بیش از حد کشش مانند تغییر جهت سریع مهم ترین عواملی هستند که خطر بروز این آسیب شایع را افزایش می دهند. این آسیب اغلب با احساس ترکیدن در مفصل، درد شدید، ناتوانی در ادامه فعالیت و عدم توانایی تحمل وزن در پا، تورم و از دست دادن دامنه حرکتی نشان داده می شود.ACL یک آسیب پیچیده است و اغلب مکانیسم و ​​احتمال پارگی می تواند توسط عوامل خاصی تعیین شود. این شامل:

  • جنسیت (پارگی های ACL به نسبت در خانم ها شایع تر است، به خصوص در ورزش هایی که نیاز به تغییر جهت سریع یا با تاثیر زیاد دارند).
  • سن (بالاترین سرعت قد و تغییرات هورمونی، همراه با ورزش می تواند به معنای افزایش خطر پارگی ACL باشد).
  • سفتی، عدم تعادل یا ضعف عضلانی (به ویژه عضلات هسته مرکزی، لگن و ران).
  • سابقه پارگی ACL، جزئی یا کامل.
  • بیومکانیک ضعیف (تکنیک یا الگوهای حرکتی نادرست).
  • حرکت بیش از حد (افزایش شلی رباط ها).
  • محیط فعالیت (سطح و کفش بد – سطوح پایین حمایت می تواند به افزایش فشار روی رباط ها و مفاصل کمک کند).
  • بارداری (تغییر در سطوح هورمونی و آمادگی برای فرآیند زایمان، شلی مفاصل افزایش می‌یابد و در صورت عدم مدیریت صحیح می‌تواند خطر آسیب مفاصل را افزایش دهد).
  • چاقی یا اضافه وزن.

فیزیوتراپی زانو در نارمک در دوران توانبخشی پس از آسیب های مفصل زانو از اهمیت زیادی برخوردار است و به بازیابی حرکات زانو کمک زیادی خواهد کرد.

آسیب های رباط صلیبی خلفی (PCL). مکانیسم آسیب، در حالی که از طریق افزایش کشش یا چرخش امکان پذیر است، اغلب به دلیل اعمال نیروی قابل توجه به ناحیه پروگزیمال تیبیا (بالای ساق پا) ایجاد می شود. آسیب‌های PCL اغلب ناشناخته می‌مانند، زیرا به دلیل قدرت آن، این آسیب‌ها کمتر رایج هستند. علائم پارگی PCL شامل درد کم تا متوسط، تورم و احساس بی ثباتی یا شلی در مفصل است.

پارگی تاندون کشکک اغلب به دلیل اعمال نیروهای زیاد به طور مستقیم به محل رباط، یا زمانی که نیرو در یک وضعیت خمیده از طریق پا وارد می شود، مانند فرود آمدن از پرش، رخ می دهد. علائم پارگی تاندون کشکک شامل انتقال کشکک به بالای ران، فرورفتگی زیر ناحیه معمول کاسه زانو، تورم، حساسیت، عدم توانایی تحمل وزن و گرفتگی است.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل نارمک خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت به عزیزانی که به هر دلیل توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می دهند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی چیست؟ – فیزیوتراپی زانو نارمک – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در منزل نارمک – بهترین مرکز فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی کمردرد در تهرانپارس– فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – قیمت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل نیاوران – فیزیوتراپی در منزل مجیدیه – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل بلوار ارتش – فیزیوتراپی در منزل اقدسیه – فیزیوتراپی در منزل پیروزی – فیزیوتراپی در منزل خیابان دولت – فیزیوتراپی در چیذر

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ