فیزیوتراپی شانه در نارمک

فیزیوتراپی شانه در نارمک

فیزیوتراپی شانه در نارمک برای کمک به تسکین درد شانه و درمان آسیب های شانه توسط دکتر فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

درد شانه می تواند بسیار آزاردهنده باشد و سبب اختلال در عملکرد اندام فوقانی شود بطوری که فرد حتی توانایی انجام کارهای روزمره خود را مانند لباس پوشیدن ، شانه زدن موها و … ندارد.

زمانی که از درد شانه رنج می برید، درمان شانه مورد نیاز است

فیزیوتراپی شانه به عنوان خط اول درمان آسیب های شانه انجام می گیرد و به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی آسیب های شانه شناخته می شود که توسط متخصص فیزیوتراپی شانه در نارمک ارائه می شود.

درمان درد شانه با فیزیوتراپی در مراحل اولیه درد شانه ضروری است تا از پیچیده‌تر شدن وضعیت و رفع مشکل جلوگیری شود.

شانه مفصلی است که به دلیل دامنه حرکتی بسیار زیاد در معرض آسیب و سایش بیش از حد است. همچنین استراحت یا کاهش درد دشوار است زیرا نیروی جاذبه بازو را به سمت پایین می کشد و همچنین ممکن است در شب روی آن دراز بکشید و باعث فشار و درد بیشتر شود! ممکن است مانع از رسیدن شما به پتانسیل خود در باشگاه شود یا فقط کارهای روزمره را دردناک و دشوار کند.

چرا نباید مشکل شانه را نادیده گرفت؟

زمانی که فردی با مشکل شانه به فیزیوتراپی مراجعه می‌کند، اغلب می‌شنویم: «فکر می‌کردم خود به خود بهتر می‌شود». متأسفانه این مشکل اغلب بدون مداخله و درمان ادامه می یابد.

بدون درمان هدفمند شانه توسط فیزیوتراپی شانه در نارمک، مشکل می تواند به سرعت با از دست دادن سریع قدرت و ثبات عضلات اطراف شانه و تیغه شانه پیچیده تر شود. این می تواند باعث مشکلات ثانویه مانند گردن درد، سردرد یا شانه یخ زده شود.

دلیل اینکه ممکن است تغییرات زیادی پس از آسیب دیدگی شانه وجود داشته باشد، نحوه قرار گرفتن مفصل در محل خود است. برخلاف مفصل ران که یک مفصل گوی و کاسه ایمن است، شانه مفصلی بسیار سست و کم عمق است و برای نگه داشتن آن در موقعیت صحیح، بیشتر به عضلات و سایر بافت‌های «نرم» متکی است. هنگامی که درد یا اختلال در مفصل ایجاد می شود، آن عضلات مهم به دلیل عدم استفاده و درد ضعیف تر می شوند و کل مفصل دیگر به درستی پشتیبانی نمی شود.

هنگامی که درمان اولیه شانه درد به بهبود آسیب کمک کرد و شانه راحت تر شد، وقت آن است که روی هر سفتی و ضعفی که ایجاد شده است کار کنید تا شانه در هر سطحی از تمرین که انجام می دهید حرکت کند و به درستی کار کند. در غیر این صورت، حتی اگر درد برطرف شود، شانه در برابر آسیب بیشتر یا استفاده بیش از حد آسیب پذیر است.

فیزیوتراپی شانه در نارمک

جلسات اولیه فیزیوتراپی شانه بر کاهش درد و استرس بر روی بافت‌های آسیب‌دیده با استفاده از تکنیک‌هایی مانند چسب زدن، ماساژ، تحرک مفصل، تمرین‌ها و توصیه‌هایی برای بردن شما به خانه برای تشویق بهبود و جلوگیری از تشدید بیشتر بیماری متمرکز است.

فقط برای پیچیده‌تر کردن مسائل، مشکلات گردن (نخاع‌های گردن) اغلب می‌توانند درد را به شانه ارجاع دهند، زیرا آنها ماهیچه‌های مشترک زیادی دارند و مسیر بسیاری از اعصاب گردن همگی از شانه می‌گذرد.

همچنین مشکل شانه اغلب فقط در بالای بازو احساس می شود و اصلا در ناحیه شانه احساس نمی شود!
بنابراین بسیار مهم است که فیزیوتراپیست یک معاینه گسترده و کامل از گردن، شانه و بازو انجام دهد تا دقیقاً منشأ مشکل را تشخیص دهد. سپس می توانند این بیماری را درمان کنند، نه فقط علائم را برای دستیابی به بهبودی کامل و طولانی مدت.

فیزیوتراپی در درمان بسیاری از بیماری های رایج شانه موثر است:

فیزیوتراپی شانه در نارمک

شانه ی یخ زده (کپسولیت چسبنده)

شانه یخ زده اغلب تشخیصی است که برای افرادی که درد شانه سفت دارند داده می شود، اما این یک وضعیت خاص است.
بنابراین ارزیابی کامل توسط یک فیزیوتراپیست مجرب برای تأیید اینکه آیا این مشکل است یا خیر حیاتی است تا درمان و توصیه صحیح شانه درد در دسترس باشد.

فیزیوتراپی می تواند با کاهش درد، کشش ملایم و تحرک بخشی از بافت های اطراف مفصل و کمک به شما در انجام برخی تمرینات کمک کند. فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است از طب سوزنی و تکنیک های نوار چسب مخصوص برای کاهش درد و حمایت از عضلات ظریف اطراف شانه و گردن استفاده کند.

فیزیوتراپی شانه در نارمک برای گیرافتادگی شانه

توصیه صحیح و اولیه حیاتی است بنابراین از آسیب بیشتر جلوگیری می شود. بدون درد بدون افزایش چیزی نیست که ما برای مشکلات شانه اعمال کنیم. اگر این بیماری دائماً تحریک شود، می توانند بسیار دردناک و ملتهب شوند.

علاوه بر توصیه به شما در مورد کارهایی که باید انجام دهید و نباید انجام دهید، در ابتدا درد را با تکنیک های بافت نرم و احتمالاً طب سوزنی کاهش می دهیم. ما ممکن است شانه را با تکنیک های نوار چسب حمایت کنیم.

ما به شما چند تمرین می دهیم تا سعی کنید شانه را تا حد ممکن قوی و متحرک نگه دارید بدون اینکه ساختارهای دردناک را تحریک کنید.

درد اغلب می تواند به گردن، تیغه شانه، بازو و دست گسترش یابد زیرا شانه به درستی استفاده نمی شود. ما می توانیم به درد و گرفتگی در آن نواحی نیز کمک کنیم

هنگامی که درد و التهاب برطرف شد، بررسی خواهیم کرد که چرا ممکن است مشکل رخ داده باشد و نحوه کار یا ورزش شما را برای جلوگیری از بروز مجدد اصلاح کنیم.

ورزش تثبیت کننده تخصصی به قرارگیری صحیح شانه کمک می کند تا در آینده فشار روی بافت های آسیب دیده کاهش یابد.

آسیب روتاتور کاف

از آنجایی که شانه یک مفصل بسیار ناپایدار است، برای حمایت و تثبیت آن بیشتر به عضلات اطراف خود متکی است. این کار تا حدی توسط عضلات روتاتور کاف انجام می شود. چهار تا هست:

  • ترس مینور
  • زیر کتف
  • فوق خاری
  • Infraspinatus

هر عضله حرکت خاصی از شانه را انجام می دهد، بنابراین ارزیابی می تواند مشخص کند که کدام یک باعث ایجاد مشکل شده است

دکتر فیزیوتراپی شانه در نارمک شما را ارزیابی می کند تا تشخیص دهد کدام عضله آسیب دیده است و شدت آن چقدر است.

و همچنین به شما توصیه می کند که چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید. در ابتدا با تکنیک های بافت نرم و احتمالاً طب سوزنی درد را کاهش می دهیم. ما ممکن است شانه را با تکنیک های نوار چسب حمایت کنیم.

ما به شما چند تمرین می دهیم تا سعی کنید شانه را تا حد امکان قوی و متحرک نگه دارید و در عین حال به عضله آسیب دیده اجازه دهید تا بهبود یابد.

پس از شروع بهبودی، تمرینات خاصی برای تقویت عضله آسیب دیده به شما نشان داده می شود. تمرینات پایداری ممکن است برای تقویت عضلات بزرگتر کمربند شانه در اطراف تیغه شانه شما استفاده شود که فشار کمتری بر این عضلات چرخاننده کوچکتر وارد می کند و احتمال آسیب بیشتر را کاهش می دهد.

درد اغلب می تواند به گردن، تیغه شانه، بازو و دست گسترش یابد زیرا بازو به درستی استفاده نمی شود. ما می توانیم به درد و گرفتگی در آن نواحی نیز کمک کنیم

اگر نیاز به بازگشت به یک ورزش دارید، الگوهای حرکتی شما مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و تمرینات توانبخشی خاصی برای اصلاح هر گونه نقص انجام می شود.

آرتروز شانه

استئوآرتریت که رایج‌تر از آرتریت است، معمولاً به اندازه سایر مفاصل، مفصل شانه را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

اما آرتریت روماتوئید که یک مشکل خودایمنی است، اغلب بر مفصل شانه تأثیر می گذارد. بیماران معمولاً تحت مراقبت روماتولوژیست هستند زیرا این یک وضعیت شدید و ناتوان کننده است. فیزیوتراپی می تواند به کاهش درد و در صورت لزوم دامنه حرکت کمک کند. گردن نیز اغلب تحت تأثیر قرار می گیرد و می توان آن را نیز درمان کرد.

شکستگی شانه

افتادن روی نوک شانه ممکن است منجر به شکستگی یا شکستگی شود.

شکستگی های شدید یا پیچیده ممکن است با جراحی با استفاده از فلزکاری داخلی در مفصل درمان شود. در غیر این صورت استراحت در قلاب تنها جایگزینی برای جلوگیری از حرکت استخوان ها و امکان بهبودی است. قرار دادن گچ بر روی شانه امکان پذیر نیست.

استراحت دادن به شانه حتی برای مدت کوتاه باعث سفتی و سفتی می شود و این امر باید پس از بهبودی شکستگی و اجازه حرکت برطرف شود.

با این حال، در حالی که استخوان ها در حال بهبود هستند، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا ماهیچه های اطراف شانه را تا حد ممکن قوی نگه دارید. این کار توانبخشی را پس از پایان دوره استراحت سریعتر و آسان تر می کند.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

دکتر فیزیوتراپی در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل برای درد شانه – فیزیوتراپی شانه در نارمک – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی زانودرد در تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در خیابان جشنواره – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ