فیزیوتراپی ورزشی در منزل

فیزیوتراپی ورزشی در منزل

فیزیوتراپی ورزشی در منزل برای کمک به بازیابی توانایی های ورزشی ورزشکاران ، کاهش دوران نقاهت و کاهش عوارض ناشی از آسیب دیدگی ارائه می شود.

درمان آسیب های ورزشی بهتر است با کمک فیزیوتراپی ورزشی ، شاخه خاصی از فیزیوتراپی که آسیب ها و مسائل جسمی مرتبط با ورزشکاران را کنترل می کند ، انجام شود. فیزیوتراپیست ورزشی در بهبودی به ورزشکاران کمک می کند و همچنین در مورد پیشگیری از آسیب های بعدی نیز اموزش های مفیدی به افراد می دهد.

آسیب های ورزشی معمولا در افراد ورزشکار رخ می دهند اگرچه ریسک بروز آن ها در افراد غیرورزشکار نیز وجود دارد.

آسیب های ورزشی هنگام شرکت در ورزش و یا تمرینات رخ می دهد. تمرین بیش از حد ، عدم تهویه و تکنیک نامناسب برای انجام یک ورزش خاص منجر به آسیب های ورزشی می شود.

غفلت از گرم شدن قبل از ورزش یا انجام هرگونه ورزش بدنی ، احتمال آسیب دیدگی را نیز افزایش می دهد.

بر اساس آمارها ورزشکاران حرفه ای بیشتر درگیر آسیب های ورزشی جدی می شوند ، اما افرادی که بطور تفننی ورزش می کنند نیز در معرض خطر بالای آسیب دیدگی قرار دارند.

فیزیوتراپی ورزشی در منزل به افراد ورزشکار کمک می کند تا در دوران نقاهت پس از آسیب دیدگی از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی در منزل بهره ببرند و حطر تشدید آسیب دیدگی که به دلیل حرکت و جابحایی وجود دارد به حداقل برسد.

شایع ترین آسیب های ورزشی

کشیدگی عضله

کشیدگی عضله یا عضله کشیده شده یکی از شایع ترین آسیب های ورزشی است که اغلب در هنگام کشش بیش از حد و پارگی عضله اتفاق می افتد. کشیدگی های عضلانی به طور عمده عضلات چهار سر ران ، ساق پا ، عضلات چهار سر ران ، کشاله ران ، کمر و شانه را تحت تأثیر قرار می دهد. این آسیب ها با استراحت ، کمپرس یخ و فیزیوتراپی ورزشی در منزل قابل درمان است.

پارگی ACL

ACL یا رباط صلیبی قدامی به حفظ مفاصل زانو کمک می کند و ثبات را به همراه دارد. آسیب ACL بسیار دردناک است و توانایی راه رفتن را محدود می کند. آسیب از یک ضربه مستقیم به زانوها ، یا از فرود نادرست و یا توقف و تغییر جهت سریع اتفاق می افتد. این نوع آسیب به جراحی و پس از آن جلسات فیزیوتراپی ورزشی در منزل نیاز دارد. 

شین اسپلینت

این قسمت داخلی قسمت تحتانی پا یا ساق پا را تحت تأثیر قرار می دهد و یک آسیب دیدگی ناشی از استفاده بیش از حد است و همچنین یک آسیب دیدگی معمول در بین دوندگان است. ورزشکارانی که صافی کف پا دارند بیشتر مستعد این نوع آسیب هستند.

شکستگی استرسی

شکستگی های استرس نیز نوعی آسیب ناشی از بیش از حد است. این حالت زمانی اتفاق می افتد که عضلات دیگر قادر به جذب فشار نباشند ، در نتیجه منجر به شکستگی می شود. شکستگی های استرس معمولاً در قسمت تحتانی ساق پا و پا اثر می گذارد و زنان ورزشکار نسبت به مردان مستعد ابتلا به چنین آسیب هایی هستند.

پیچ خوردگی مچ پا

پیچ خوردگی مچ پا زمانی اتفاق می افتد که رباطی که از مفصل پشتیبانی می کند ، به دلیل پا گذاشتن نادرست یا پا روی سطح ناهموار یا پیچ خوردگی و غلت خوردن ، بیش از حد کشیده شود. کشیدگی مچ پا معمولاً با استراحت ، یخ ، بستن مچ پا و پس از آن فیزیوتراپی ورزشی در منزل قابل بهبود است.

تنیس البو

نام دیگر آن سندرم آرنج تنیس بازان است و به دلیل حرکات شدید و ناگهانی آرنج رخ می دهند و روی تاندون های واقع در قسمت خارجی آرنج تأثیر می گذارد. 

فواید فیزیوتراپی ورزشی در منزل

  • تسکین سریع درد
  • جلوگیری از پیشرفت آسیب دیدگی
  • کاهش دوران نقاهت
  • جلوگیری از آسیب دیدگی مجدد
  • آموزش نحوه صحیح فعالیت ها تا زمان بهبودی کامل

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ورزشی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – متخصص فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ