فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی

فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی

فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با عضلات کف لگن ارائه می شود.

تا یک سوم از زنان در طول زندگی خود مشکلاتی را با کف لگن خود تجربه می کنند. برخی از شایع ترین مشکلات لگنی عبارتند از نشت ادرار از طریق عطسه یا سرفه (معروف به بی اختیاری ادرار استرسی) و افتادگی اندام لگن (که زمانی اتفاق می افتد که یک یا چند اندام در لگن شما به پایین می لغزد و به داخل واژن شما برآمده می شود). بسیاری از مشکلات لگن باعث درد و ناراحتی می شود که می تواند به طور قابل توجهی بر تحرک، روابط، زندگی اجتماعی و سلامت روان شما تأثیر بگذارد.
خوشبختانه، فیزیوتراپی کف لگن یک شکل بسیار موثر برای درمان مشکلات لگنی است که به کاهش درد لگن و بازگرداندن عملکرد مناسب کف لگن شما کمک می کند.

فیزیوتراپی کف لگن، درمان شرایطی را توصیف می کند که بر کف لگن شما تأثیر می گذارد.فیزیوتراپی سلامت لگن به عنوان اولین خط دفاعی در برابر بی اختیاری و درد لگن ایجاد شده است.

فیزیوتراپی کف لگن بسیاری از مشکلات لگنی، از جمله بی اختیاری ادرار و مدفوع، درد لگن، درد واژن، افتادگی اندام لگن و موارد دیگر مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن را درمان می کند.

اختلال عملکرد کف لگن، که زمانی رخ می دهد که کف لگن شما به درستی عمل نمی کند، می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

هیپوتونیسیته (ضعیف شدن عضلات کف لگن): این باعث بی اختیاری استرسی، بی اختیاری فوری و افتادگی اندام لگن می شود.

هیپرتونیک (سفت شدن عضلات کف لگن): این امر باعث فوریت ادرار و مدفوع، بی اختیاری ادراری، درد مزمن لگن، دیسپارونی، واژینیسموس، ولوودینیا، سیستیت بینابینی و پروستاتیت مزمن می شود.

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی یک برنامه ورزشی تخصصی را متناسب با نیازهای شما تنظیم می کنند. این تمرینات به شل شدن عضلات شما در صورت سفت شدن کمک می کند یا در صورت ضعیف بودن آنها را تقویت می کند. این به کاهش علائم و بازیابی عملکرد در کف لگن کمک می کند.

فیزیوتراپی کف لگن همچنین به مدیریت مسائل مربوط به بارداری و بهبودی پس از زایمان و همچنین بهبودی زنان پس از انجام برخی روش‌ها (جراحی ترمیم کف لگن، میومکتومی یا هیسترکتومی) کمک می‌کند.

جلسات فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی

فیزیوتراپیست شما با بررسی دقیق تاریخچه پزشکی شما شروع خواهد کرد. آنها می خواهند در مورد ماهیت علائم و چگونگی تأثیر آنها بر شما بیشتر بدانند.

آنها اغلب در مورد عملکرد لگن شما (مثانه، روده و عملکرد جنسی) و همچنین هر گونه نگرانی پزشکی دیگری که ممکن است داشته باشید، می پرسند. این امر برای اطمینان از اتخاذ رویکردی جامع برای مراقبت از شما است که بسیاری از عوامل فردی را در برنامه درمانی شما در نظر می گیرد.

این گفتگو با امتحان حرکت دنبال می شود. این برای بررسی حرکت بدن شما است و اینکه آیا این می تواند به مشکلات لگن شما کمک کند یا خیر.

یک معاینه مناسب عضلات کف لگن نیز انجام خواهد شد. این می تواند شامل یک معاینه داخلی واژن یا رکتوم برای بررسی عضلات شما و نحوه عملکرد آنها باشد. فیزیوتراپیست های ما تضمین خواهند کرد که شما در طول معاینه احساس آرامش و امنیت کنید.

شما همچنین تحت ارزیابی وضعیت و تنفس قرار خواهید گرفت. این به این دلیل است که وضعیت و تنفس شما می تواند بر عملکرد کف لگن شما تأثیر بگذارد.

پس از این معاینات، شما و فیزیوتراپیست خود با یکدیگر همکاری می کنید تا برنامه ای برای مدیریت علائم خود بسازید. گاهی اوقات، این شامل ارجاع شما به پزشک دیگری برای کمک به مدیریت درد یا ارزیابی پزشکی بیشتر است. با این حال، این همیشه شامل تمرین‌های تخصصی است که می‌توانید فوراً شروع کنید، و همچنین اطلاعات بیشتری در مورد بهترین نحوه مدیریت شرایط خود را شامل می‌شود.

توجه به این نکته مفید است که مدیریت شرایط درد مزمن به دلیل پیچیدگی شرایط به جلسات فیزیوتراپی بیشتری نیاز دارد. اختلال عملکرد کف لگن ناشی از بی اختیاری یا افتادگی لگن معمولاً شامل جلسات فیزیوتراپی کمتری است.

روشها و مدالیته های فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی

دستگاه های تحریک الکتریکی: این یک روش درمانی است که از تحریک الکتریکی در عضلات کف لگن استفاده می کند. این شکل از درمان برای کسانی که نمی توانند به طور فعال عضلات کف لگن خود را منقبض کنند یا آسیب عصبی دیده اند مفید است.

دستگاه های بیوفیدبک: این دستگاه از حسگرهایی برای ارائه بازخورد بصری عملکرد کف لگن شما استفاده می کند. این به شما کمک می کند تا بهتر با کف لگن خود ارتباط برقرار کنید و بدانید که چگونه درمان خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

تمرینات فیزیوتراپی نیز مهم ترین بخش از برنامه درمان فیزیوتراپی کف لگن است که توسط متخصصان ما ارائه می شود.

مهم است که در طول جلسات خود با فیزیوتراپیست خود کار کنید تا تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما بهترین است.

اختلال عملکرد کف لگن ناشی از هیپوتونیسیته (ضعیف شدن عضلات کف لگن) نیازمند تمرینات تقویتی کف لگن است که به تمرینات کگل معروف است. فیزیوتراپیست شما را از طریق این موارد راهنمایی می کند.

عضلات هیپرتونیک (عضلات سفت) به تمرینات آرامش بخش به نام کگل معکوس یا تمرین پایین نیاز دارند.

مزایای فیزیوتراپی کف لگن

فیزیوتراپی سلامت لگن فواید زیادی دارد. عملکرد لگن را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند بهترین برنامه ورزشی را برای خود پیدا کنید.

همچنین درمان می کند:

  • درد مزمن لگن
  • علائم ادراری (نشت ادرار، فوریت، سیستیت بینابینی و تکرار)
  • علائم روده (نشت مدفوع، گاز، یبوست یا هموروئید)
  • درد اسکار (درد ناشی از اپیزیوتومی یا سزارین)
  • افتادگی اندام لگن (فشار واژن، سنگینی، یا احساس درد یا کشش)
  • جدا شدن عضلات شکم (برآمدگی یا فرورفتگی قابل مشاهده در خط وسط شکم و…)
  • درد در حین دخول (واژینیسموس که درد حین و بعد از مقاربت یا قرار دادن محصولات قاعدگی را توصیف می کند).

فیزیوتراپی سلامت لگن بسیاری از بیماری‌ها و علائم را درمان می‌کند و به زنان کمک می‌کند تا دوباره احساس اعتماد به نفس و راحتی داشته باشند. مهمتر از همه، فیزیوتراپی سلامت لگن به زنان کمک می کند تا از درد تسکین پیدا کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی اختلالات کف لگن در میرداماد – فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی

مقالات بیشتر

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

درمان کمر درد با فیزیوتراپی

درمان کمر درد با فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن – بهترین مرکز درمان کمردرد و دیسک کمر در تهران – بر اساس متدهای درمانی روز دنیا ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند تاثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی آنها داشته باشد….

واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس وضعیتی است که در آن ماهیچه های واژن به طور غیرارادی منقبض می شوند و قرار دادن چیزی مانند تامپون، آلت تناسلی یا اسپکولوم در واژن دشوار یا غیرممکن می شود. این می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود. واژینیسموس نوعی اختلال عملکرد جنسی است که می تواند زنان را در هر…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ