مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان

مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان

مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان

بهبود کیفیت زندگی با فیزیوتراپی سالمندان یکی از مهم ترین فواید فیزیوتراپی برای این عزیزان است که توسط متخصصان فیزیوتراپی ما ارائه می شود.

با افزایش سن، بدن افراد سالمند دچار تغییراتی می شود ، آن ها شروع به از دست دادن توده عضلانی و استخوانی بیشتری می کنند و ممکن است با کارهای ساده قبلی مانند بالا رفتن از پله ها یا بلند شدن از روی صندلی مشکل داشته باشند. احساس تعادل نیز ممکن است بدتر شود و ممکن است احساس خستگی، ضعف و درد بیشتری داشته باشند.

پس از اینکه یک سالمند یا فرد در هر سنی به نحوی آسیب دید، چه به دلیل یک بیماری مزمن، بیماری، آسیب یا در حال نقاهت پس از جراحی، شرکت در یک برنامه فیزیوتراپی به بازیابی عملکرد و استقلال کمک می کند. فیزیوتراپی به عنوان «درمان بیماری، آسیب یا بدشکلی با روش‌های فیزیکی مانند ماساژ، درمان حرارتی و تمرینات به جای دارو یا جراحی» تعریف می‌شود.

فیزیوتراپیست ها برای ارزیابی و درمان مناسب افراد برای مدیریت بهتر شرایط و پیشگیری از آسیب ها یا مشکلات سلامتی در آینده آموزش دیده اند. برنامه های درمانی فردی توسط فیزیوتراپ ایجاد می شود تا به افراد کمک کند به اهداف بلندمدت خود برسند، که اغلب شامل بازگشت به سطح استقلالی است که به آن عادت کرده اند.

مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان

روند افزایش سن تغییراتی در شرایط فیزیکی افراد سالمند ایجاد می کند. به عنوان مثال، کاهش قدرت عضلانی و انعطاف پذیری نه تنها می تواند کارهای روزانه را دشوار کند، بلکه می تواند سالمندان را از داشتن یک سبک زندگی فعال باز دارد. برای بسیاری از سالمندان، فیزیوتراپی اغلب برخی از مسائل طبیعی را که بخشی از افزایش سن هستند، درمان می کند، مانند مدیریت درد، بهبود تعادل و افزایش قدرت و استقامت عضلانی.

مهمترین مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان عبارتند از:

درمان دردهای مزمن
بسیاری از سالمندان درد روزانه ناشی از بیماری هایی مانند آرتریت و پوکی استخوان را تجربه می کنند. در واقع، اکثر افراد بالای 65 سال، صرف نظر از اینکه علائمی داشته باشند، دچار آرتریت در ستون فقرات خود هستند. فیزیوتراپی به حفظ قدرت و استفاده از مفاصل کمک می کند، بنابراین می تواند به جبران علائم آینده کمک کند. به علاوه، برای کسانی که قبلا از درد آرتریت رنج می برند، فیزیوتراپیست ها می توانند روش های درمانی طراحی شده برای کاهش ناراحتی را که ممکن است احساس کنند، آموزش دهند.

کاهش خطر سقوط
برای سالمندان، زمین خوردن اولین دلیل حوادثی است که منجر به شکستگی استخوان یا آسیب سر می شود. و به محض وقوع سقوط، این احتمال وجود دارد که سالمند دوباره در آینده سقوط کند. فیزیوتراپی به سالمندان کمک می‌کند تا از طریق تکنیک‌های تعادل، ثبات خود را حفظ کرده و از سقوط‌های اضافی جلوگیری کنند. کاهش خطر سقوط و به دنبال آن کاهش خطر شکستگی استخوان ها در افراد سالمند یکی از مهم ترین مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان است. شکستگی در افراد سالمند بسیار خطرناک است و می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود.

کاهش وابستگی به داروهای تجویزی
فیزیوتراپی می تواند به اندازه داروهای مختلفی که اغلب به عنوان درمان توسط پزشکان تجویز می شود، به اندازه کاهش و مدیریت درد، به ویژه کمردرد، موثر باشد. در واقع نشان داده شده است که فیزیوتراپی نتایجی مشابه با جراحی برای شرایطی مانند تنگی نخاع دارد.

کاهش خطر آسیب دیدگی
زمانی که سالمندان قدرت و انعطاف عضلانی خود را از دست می دهند، بیشتر مستعد آسیب هستند. فیزیوتراپی از تمرینات کششی استفاده می کند تا به سالمندان کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه ثبات خود را در رابطه با گرانش حفظ کنند و همچنین چگونه حالت های خود را قوی و صاف نگه دارند.

بازیابی استقلال و داشتن یک سبک زندگی سالم
یکی از مهم ترین مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان کمک به افزایش استقلال و کاهش وابستگی به اطرافیان است. هرچه سالمندان تحرک و فعال تر باشند، سلامت کلی آنها بهتر است. شرکت در یک برنامه فیزیوتراپی، سالمندان را از نظر بدنی مناسب و به اندازه کافی قوی نگه می‌دارد تا بتوانند وظایف روزانه را به تنهایی انجام دهند، به علاوه وزن سالمی داشته باشند.

مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان

ممکن است فکر کنید فیزیوتراپی تنها پس از آسیب یا جراحی، مانند افتادن یا تعویض زانو، ضروری است. با این حال، فیزیوتراپی می تواند به انواع مختلفی از شرایط کمک کند از جمله :

  • پوکی استخوان (استخوان های شکننده). بیش از نیمی از افراد بالای 50 سال به پوکی استخوان مبتلا هستند. فیزیوتراپی منظم می تواند سلامت استخوان را بهبود بخشد و از دست دادن استخوان را کاهش دهد.
  • آرتروز مفاصل. فیزیوتراپ شما می تواند تمرینات و درمانی را تجویز کند که می تواند درد را کاهش دهد و دامنه حرکتی شما را افزایش دهد تا بتوانید کارهای بیشتری انجام دهید. فیزیوتراپی برای آرتروز مفاصل در افراد سالمند یکی از مهم ترین مزایای فیزیوتراپی برای سالمندان است که توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود.
  • سرگیجه (سرگیجه). یک “فیزیوتراپیست دهلیزی” که به طور ویژه آموزش دیده است، می تواند در صورت داشتن مشکلات تعادل و سرگیجه مانند سرگیجه، مشکل در گوش داخلی، به شما کمک کند.
  • شرایط عصبی اینها شامل شرایطی مانند بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر و مولتیپل اسکلروزیس است. فیزیوتراپی می تواند به بهبود توانایی شما در انجام وظایف روزانه و ایمن ماندن کمک کند. بیلز می گوید: «با کار کردن سیستم اسکلتی عضلانی و عصبی با هم، می توانید عملکرد را در کل بهبود دهید.
  • سرطان. برای برخی از انواع درد سرطان، یک برنامه PT می تواند درد را کاهش دهد و شما را به اندازه کافی قوی نگه دارد تا به زندگی خانگی و کاری خود ادامه دهید.
  • بی اختیاری ادرار. با بالا رفتن سن افراد، نشت ادرار یا همیشه احساس تمایل به رفتن بیشتر می شود. این می تواند خجالت آور، ناخوشایند و ناخوشایند باشد و شما را به معاشرت و ورزش کمتر سوق دهد که می تواند سلامت جسمی و روانی شما را بدتر کند. فیزیوتراپیست ها با آموزش های تخصصی می توانند به شما آموزش دهند که عضلات کف لگن را منقبض، آرام و هماهنگ کنید تا بتوانید این مشکل را به حداقل برسانید.

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی بعد از جراحی زانو

فیزیوتراپی برای بیمار سکته مغزی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ