کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران

کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران

کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران خدمات تخصصی فیزیوتراپی ارتوپدی ، فیزیوتراپی اختلالات کف لگن و فیزیوتراپی مغز و اعصاب را با کادری مجرب و متعهد ارائه می دهد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی همچون بیوفیدبک و بهره گیری از متدهای درمانی روز دنیا ارائه می دهند.

فیزیوتراپی درمان بیماری، آسیب یا بدشکلی با روش‌ های فیزیکی مانند ماساژ، گرما درمانی و ورزش است، نه با دارو یا جراحی.

فیزیوتراپی رویکرد محافظه کارانه برای مدیریت مشکلات سلامتی است و می تواند به افرادی در هر سنی که دارای شرایط پزشکی، بیماری یا آسیب هایی هستند که توانایی حرکت و عملکرد آنها را محدود می کند، کمک کند.

فیزیوتراپیست ها متخصصان حرکت هستند که ریشه اصلی مشکل بیمار را تعیین می کنند و علت را درمان می کنند، نه فقط علائم را. کاهش درد و کمک به بیمار برای بازگشت به آنچه دوست دارد و می خواهد انجام دهد از مهم ترین اهدافی است که متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران دنبال می کنند.

فیزیوتراپیست ها در زمینه آناتومی، فیزیولوژی، عملکرد فیزیکی، بیماری و آسیب تحصیل کرده اند و از این دانش برای ارزیابی، بازیابی و حفظ توانایی فیزیکی شما استفاده می کنند. فیزیوتراپیست هایی که برای درمان افراد در هر سنی که دارای شرایط اسکلتی- عضلانی، تنفسی و عصبی هستند، آموزش دیده اند، مهارت ها و دانش خود را با گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی به روز نگه می دارند و اغلب بر روی یک حوزه خاص تمرکز می کنند، مانند آسیب های ورزشی، پوکی استخوان، مراقبت از ستون فقرات، اطفال و زنان.

فیزیوتراپی (PT) نوعی روش درمانی و توانبخبشی است که هدف آن کاهش درد و کمک به عملکرد، حرکت و زندگی بهتر است. به طور خاص، فیزیوتراپی به دنبال دستیابی به این اهداف برای بیماران خود است:

  • تسکین درد
  • بهبود توانایی های حرکتی
  • پیشگیری یا بهبودی پس از آسیب ورزشی
  • تسریع روند بهبودی
  • پیشگیری از ناتوانی یا جراحی
  • توانبخشی پس از سکته مغزی، تصادف، جراحت یا جراحی مانند فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو
  • بهبود تعادل برای جلوگیری از لغزش یا افتادن
  • مدیریت بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری های قلبی یا آرتریت
  • کمک به بهبود عملکرد عضلات کف لگن
  • کاهش احتمال آسیب دیدگی مجدد

کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران

در اولین جلسه فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست نیازهای بیمار را ارزیابی می کند و سابقه درد، علائم، توانایی حرکت و سابقه پزشکی بیمار گرفته خواهد شد.

دکتر فیزیوتراپی به شما کمک می کند تا چارچوب زمانی مناسب برای دستیابی به اهداف خود را تعیین کنید. این نیز باید در یک چارچوب زمانی واقع بینانه باشد و به دستاوردهایی که در طول برنامه توانبخشی خود به دست می آورید بستگی دارد. اگر به تمام اهداف فیزیوتراپی خود نرسید چه؟ فیزیوتراپیست شما می تواند به شما کمک کند تا اهداف اصلی خود را تغییر دهید تا آنها را دست یافتنی تر کنید. 

گاهی اوقات، تمام اهداف در طول دوره فیزیوتراپی شما در کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران محقق نمی شود. فیزیوتراپیست شما ممکن است دستورالعمل های خاصی مانند یک برنامه تمرینی در منزل به شما بدهد تا به شما کمک کند پس از پایان PT به طور مستقل در جهت اهداف خود ادامه دهید.

تعیین اهداف در فیزیوتراپی جزء مهمی از برنامه توانبخشی شماست. اهداف توانبخشی شما نقشه راه شخصی شما برای موفقیت در فیزیوتراپی پس از آسیب یا بیماری است. 

اهداف فیزیوتراپی بهبود تحرک و قدرت، تسکین درد و بازیابی عملکرد فیزیکی است. این به شما امکان می‌دهد تا فعالیت‌های عادی زندگی روزمره خود از جمله کار، مدرسه، فعالیت‌های تفریحی و مراقبت شخصی را از سر بگیرید.

ارزیابی فیزیوتراپی شامل چه مواردی می شود؟

در اولین ملاقات شما، فیزیوتراپیست های ما در کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران ارزیابی عمیقی را انجام می دهد که شامل پرسیدن سوالات مرتبط در مورد درد و یا آسیب و نحوه تأثیر آن بر شما می شود. در مرحله بعد، یک ارزیابی بالینی دقیق شامل بررسی وضعیت بدن، دامنه حرکت و قدرت و همچنین آزمایش‌های بالینی مربوط به آسیب یا وضعیت شما خواهد بود. هدف ارزیابی شما تعیین ساختار یا ساختارهایی است که تحت تأثیر قرار می گیرند. گاهی اوقات علت درد شما بسیار واضح است و گاهی اینطور نیست. بنابراین، فیزیوتراپیست از انواع آزمایش ها و اقدامات مناسب برای تعیین ریشه مشکل شما استفاده می کند.

در کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران یک طرح درمانی، بر اساس ارزیابی شما، با شما بحث خواهد شد. هر بیمار منحصر به فرد است و بنابراین درمان او باید با توجه به سابقه پزشکی، آسیب و اهدافش فردی باشد. به عنوان مثال، اگرچه دو نفر ممکن است هر کدام آسیب روتاتور کاف شانه داشته باشند، درمان آنها ممکن است بر اساس ارزیابی و ارائه منحصر به فردشان بسیار متفاوت باشد. همچنین، اگرچه دو نفر ممکن است هر کدام در ناحیه پا درد داشته باشند، اما ممکن است دلایل اصلی آن بسیار متفاوت باشد و بنابراین درمان ها نیز متفاوت خواهد بود.

در کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران چه درمانهایی ارائه می شود؟

فیزیوتراپیست شما درمان های مختلفی را ارائه می دهد ، می تواند شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

درمان دستی: در این روش فیزیوتراپیست از دستان خود برای کار روی مفاصل و یا عضلات بیماران استفاده می کند.

سوزن خشک: این روش بدن را تحریک می کند تا مواد تسکین دهنده خود به نام “اندورفین” را تولید کند. این یک ابزار بسیار موثر برای تسکین تنش عضلانی و نقاط ماشه ای است و همچنین سیستم های مختلف بدن از جمله سیستم عصبی سمپاتیک را تحریک می کند که به کاهش التهاب و بهبودی کمک می کند.

روش‌های الکتروتراپی: مدالیته‌ ها اغلب برای کاهش التهاب و درد، بهبود گردش خون و بهبود قدرت استفاده می‌شوند. اینها ممکن است شامل اولتراسوند، لیزر، جریان تداخلی، یخ، گرما و … باشد.

تیپینگ: این روش درمانی اغلب برای کمک به درمان آسیب های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیوفیدبک تراپی: بیوفیدبک تراپی یک روش درمانی نوین که در درمان اختلالات کف لگن بسیار موثر است.

تمرینات ورزشی: این بخش بسیار مهمی از درمان شما است. تمرینات تقویتی، دامنه حرکتی و یا وضعیت بدن ممکن است برای آسیب یا شرایط خاص شما انجام شود تا به شما کمک کند تا دستاورد های خود را در طول درمان به حداکثر برسانید. با این حال، ما همچنین می خواهیم به شما کمک کنیم تا حد ممکن تناسب اندام داشته باشید و بنابراین زمانی که فیزیوتراپ شما احساس آمادگی کرد، آموزش های شخصی و برنامه های ورزشی تحت نظارت پزشکی را ارائه می دهد.

برنامه های خود مدیریتی: علاوه بر درمان، احتمالاً پس از اتمام درمان، برنامه تمرینی فیزیوتراپی در منزل نیز در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. انجام این تمرینات برای بیمار مهم خواهد بود زیرا مکمل دستاوردهای بیمار در جلسات فیزیوتراپی است.

 

کلمات مرتبط :

کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی کف لگن – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی با بیمه اجتماعی

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ