بهترین درمان سیاتیک

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. بهترین درمان سیاتیک
بهترین درمان سیاتیک

بهترین درمان سیاتیک توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی یا بصورت فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

سیاتیک دردی است که از ناحیه کمر شروع می شود و گاهی به پاهای بیمار نیز سرایت می کند.

سیاتیک زمانی رخ می دهد که چیزی در بدن شما ، شاید فتق دیسک یا خار استخوان ، عصب سیاتیک را تحت فشار قرار دهد. برخی از افراد درد شدیدی را تجربه می کنند و برخی دیگر دچار گزگز، ضعف و بی حسی در پاهای خود می شوند.

سیاتیک باعث درد و ناراحتی می شود، اما درمان های موثر زیادی برای آن وجود دارد. اکثر افراد مبتلا به سیاتیک در نهایت نیازی به جراحی ندارند و حدود نیمی از آنها در عرض 6 هفته تنها با استراحت و دارو و روش های موثری همچون فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی بهبود می یابند.

بهترین درمان سیاتیک روشی است که علاوه بر تسکین علائم و بهبود وضعیت تحرک بیمار ، حداقل عارضه جانبی را به همراه داشته باشد ، که در این بین فیزیوتراپی می تواند به عنوان یکی از بهترین روش های درمانی در نظر گرفته شود.

از هر 10 نفر 4 نفر در مقطعی از زندگی خود دچار سیاتیک یا تحریک عصب سیاتیک می شوند. این عصب از دو طرف پایین ستون فقرات می آید و از طریق لگن و باسن حرکت می کند و به پشت ساق پا می رسد.

هر عاملی که به این عصب فشار بیاورد یا آن را تحریک کند، می تواند باعث دردی شود که پشت یک باسن یا ران را به سمت پایین شلیک می کند. احساس درد می تواند بسیار متفاوت باشد. سیاتیک ممکن است مانند یک درد خفیف باشد. احساس سوزش شدید یا ناراحتی شدید سیاتیک همچنین می تواند باعث احساس بی حسی، ضعف و گزگز شود.

درد ممکن است با نشستن طولانی مدت، ایستادن، سرفه، عطسه، چرخش، بلند کردن یا زور زدن بدتر شود.

علائم سیاتیک

درد سیاتیک علاوه بر کمر در سایر نواحی بدن شما وجود دارد و نه فقط پشت، پایین، پشت پاها، پاها و انگشتان پا ممکن است تحت تاثیر قرار گرفته و دردناک باشد. شما همچنین ممکن است در قسمت پایین کمر خود احساس درد کنید.

دردی که احساس می کنید از فردی به فرد دیگر متفاوت است، ممکن است بتوانید درد را به صورت احساس وارد شدن چاقو بر بدن و یا درد سوزشی توصیف کنید. بسیاری از مردم درد گزگز کردن و سوزن سوزن شدن را تجربه می کنند یا از طرف دیگر ممکن است بدن شما بی حس یا ضعیف شود.

چه مدت طول می کشد تا درد عصب سیاتیک از بین برود؟

سیاتیک بین چهار تا شش هفته طول می کشد، اگرچه ممکن است متوجه شوید که درد در عرض دو هفته کاهش می یابد. با این حال، ممکن است برای مدت طولانی تری ادامه یابد، اگر درد شما پس از چند هفته بهبود نیافته است، باید به پزشک خود مراجعه کنید. آنها قادر به ارائه مشاوره و درمان خواهند بود. کسانی که در گذشته درد سیاتیک را تجربه کرده‌اند ممکن است متوجه شوند که درد هر از گاهی تکرار می‌شود، در این صورت پزشک شما می‌تواند توصیه‌هایی درباره سبک زندگی برای کمک به پیشگیری از دوره‌های سیاتیک ارائه دهد.

بهترین درمان سیاتیک

برای درمان سیاتیک گزینه های مختلفی در دسترس است از روشهای درمان خانگی همچون استراحت و کمپرس سرد و گرم تا روشهای تهاجمی همچون جراحی که هر کدام بسته به نظر پزشک و فیزیوتراپیست در نظر گرفته می شوند.

گزینه های غیر جراحی

اکثر افراد مبتلا به سیاتیک در عرض چند هفته با درمان های خانگی بهبود می یابند. اگر درد شما نسبتاً خفیف است و شما را از انجام فعالیت های روزانه باز نمی دارد، پزشک ابتدا ترکیبی از این راه حل های عمومی را توصیه می کند.

کاهش سطح فعالیت بخصوص فعالیت هایی که با انجام آن ها درد و سایر علائم بیمار تشدید می شود ضروری است.

کمپرس سرد و گرم می توانند درد و التهاب را تسکین دهند ، کمپرس گرم با افزایش جریان خون علاوه بر کمک به تسکین درد ، روند بهبودی را نیز سرعت می بخشد ، کمپرس سرد نیز با کاهش جریان خون به کاهش التهاب کمک می کند.

استفاده از داروهای مسکن و ضدالتهاب مانند ایبوپروفن و ناپروکسن برای تسکین علائم سیاتیک توصیه می شوند.

فیزیوتراپی بهترین درمان سیاتیک

دکتر فیزیوتراپی می تواند یک برنامه کششی و ورزشی برای شما ایجاد کند و همچنین به بهبود وضعیت بدنی شما برای کاهش فشار از روی عصب سیاتیک کمک کند.

می توانید با انجام تمرینات کششی کمر به تسکین درد سیاتیک خود کمک کنید.

وقتی در حال حرکت هستید، التهاب می تواند بهبود یابد، بنابراین پیاده روی کوتاه می تواند ایده خوبی باشد. دکتر فیزیوتراپی شما می تواند مطمئن شود فرم شما درست است تا بیشتر به خود آسیب نرسانید.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی سیاتیک را ارائه می دهند ، فیزیوتراپی در منزل نیز توسط متخصصان ما به عزیزانی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می شود.

عمل جراحی

وقتی همه چیز با شکست مواجه شد، جراحی آخرین راه حل برای حدود 5 تا 10 درصد از افراد مبتلا به سیاتیک است. اگر سیاتیک خفیف تری دارید اما پس از 3 ماه استراحت، کشش و مصرف دارو همچنان درد دارید، احتمالاً شما و پزشکتان باید در مورد جراحی صحبت کنید.

در موارد نادر، سیاتیک می تواند باعث سندرم دم اسب شود، وضعیتی که باعث می شود کنترل روده و مثانه خود را از دست بدهید. این یک وضعیت مستقیم به جراحی است.

دو گزینه اصلی جراحی برای سیاتیک دیسککتومی و لامینکتومی هستند.

دیسککتومی در طی این روش، جراح شما هر چیزی را که بر عصب سیاتیک شما فشار می آورد، اعم از فتق دیسک، خار استخوان یا چیز دیگری، برمی دارد. هدف برداشتن تنها قطعه ای است که در واقع باعث ایجاد سیاتیک شده است، اما گاهی اوقات جراحان برای رفع مشکل مجبورند کل دیسک را بردارند. برای دیسککتومی بیهوشی عمومی خواهید داشت و ممکن است بتوانید همان روز به خانه بروید.

لامینکتومی لامینا بخشی از حلقه استخوانی است که نخاع را می پوشاند. در طول لامینکتومی، جراح شما لامینا و هر بافتی را که بر روی عصب فشار می‌آورد که باعث درد شما می‌شود، خارج می‌کند. شما بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد، به این معنی که در طول عمل بیدار نخواهید بود که می تواند تا 2 ساعت طول بکشد. آن روز یا فردای آن روز با دستورالعمل شروع به راه رفتن از بیمارستان مرخص می شوید.

 

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ