درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک

  1. خانه
  2. دستگاه های فیزیوتراپی
  3. بیوفیدبک
  4. درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک
درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک

درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک یکی از روشهای موثر درمانی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود.

درمانگران ما خدمات فیزیوتراپی کف لگن را برای درمان مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن را ارائه می دهند.

بی اختیاری گاز معده و روده هر گونه از دست دادن تصادفی یا غیرارادی باد از روده است. این یک اختلال در عملکرد روده است که به این معنی است که وقتی باد را عبور می دهید بیشتر قابل توجه است زیرا نمی توانید آن را مهار کنید.

ایجاد و خروج کنترل شده باد بخشی از یک سیستم گوارشی طبیعی و سالم است و نمی توان و نباید به طور کامل از آن جلوگیری کرد.

گازی که آزاد می کنید ترکیبی از هوا (که هنگام خوردن، نوشیدن یا سیگار می بلعید) و گازی است که توسط میکروبیوتای روده بزرگ (میکروهای زنده) در سیستم گوارش شما هنگام تجزیه غذا تولید می شود.

اگر اسفنکتر داخلی شما آسیب عصبی داشته باشد، ممکن است هنگام عبور گاز توسط آن تحریک نشوید، بنابراین می‌توانید بدون اینکه بدانید باد می‌آید از آن عبور کنید. اگر میل به عبور باد دارید، اسفنکتر خارجی خود را منقبض می‌کنید تا آن را تا زمان مناسب نگه دارید. اگر این اسفنکتر آسیب دیده یا ضعیف باشد، ممکن است کنترلی بر توقف گاز نداشته باشید.

60 درصد از افراد مبتلا به بی اختیاری مدفوع (از دست دادن غیرارادی مدفوع از روده های خود) نیز بی اختیاری گاز معده را تجربه می کنند، اما اغلب به صورت جداگانه رخ می دهد. مردان و زنان در هر سنی ممکن است از آن رنج ببرند و اگر چه تهدید کننده زندگی نیست، بی اختیاری گاز معده می تواند منجر به انزوای اجتماعی، افسردگی و اضطراب شود.

بیوفیدبک چیست؟

بیوفیدبک ابزاری برای آموزش مجدد عصبی-عضلانی است که می‌توانیم از آن برای تشخیص درست عملکرد برخی فرآیندهای بدنمان استفاده کنیم. این یک فرآیند بدون درد است که از یک کامپیوتر و یک مانیتور ویدیویی برای نمایش عملکردهای بدن استفاده می کند که معمولاً از آن آگاه نیستیم.

حسگرهای ویژه این عملکردها را اندازه گیری می کنند، که به صورت صداهایی که می توانیم بشنویم یا به صورت نمودارهای خطی که می توانیم روی صفحه کامپیوتر ببینیم نمایش داده می شوند. به این ترتیب اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد بدن خود دریافت می کنیم.

یک درمانگر به ما کمک می کند از این اطلاعات نمایش داده شده برای اصلاح یا تغییر پاسخ های غیرعادی به الگوهای طبیعی تر استفاده کنیم. این ممکن است به معنای افزایش پاسخ، کاهش پاسخ، یا یادگیری هماهنگی مؤثرتر دو پاسخ باشد.

درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک چگونه است؟

کنترل روده یک عملکرد اساسی در بدن است که می تواند با بیوفیدبک شکل بگیرد.

کنترل روده چیزی است که اکثر ما در سال های اولیه کودکی خود به آن مسلط هستیم. هنگامی که کنترل برقرار شد، ما خیلی کم به این فرآیندها فکر می کنیم. یعنی تا زمانی که مشکلی پیش بیاید.

بیماری، ضربه یا تغییرات مرتبط با افزایش سن در بدن ممکن است توانایی ما را برای فرمان دادن به این عملکرد حیاتی بدن مختل کند. تکنیک‌های بیوفیدبک به ما کمک می‌کنند تا این الگوهای آموخته‌ شده را دوباره ایجاد کنیم. این فناوری به ما امکان می دهد فرآیندهای معیوب را مجدداً آموزش دهیم و عملکرد عادی تر را بازیابی کنیم.

بیوفیدبک و تمرینات تقویتی در منزل یک گزینه درمانی غیر تهاجمی و غیرجراحی است که نشان داده شده است علائم را در درصد زیادی از افراد کاهش می دهد. با این حال، مزایای بیوفیدبک از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

شرکت در این درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک می تواند به بازیابی حس کنترل شخصی که ممکن است در نتیجه برخورد با اختلال عملکردی روده از دست رفته باشد، کمک کند.

چه اختلالاتی را می توان با بیوفیدبک درمان کرد؟

درمان بیوفیدبک ممکن است برای درمان انواع اختلالات روده از جمله بی اختیاری مدفوع و گاز، یبوست، اسپاسم دردناک عضلات کف لگن و علائم مرتبط با سندرم روده تحریک پذیر استفاده شود.

هنگام بررسی گزینه های درمانی مهم است که با یک فیزیوتراپیست متخصص سلامت لگن مشورت کنید. ممکن است یک یا چند آزمایش تشخیصی مختلف پیشنهاد شود. قبل از انجام درمان بی اختیاری، ارزیابی کامل عضلات و اعصاب در کف لگن باید انجام شود.

به منظور اجرای یک برنامه آموزش مجدد عصبی عضلانی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، اطلاعات دقیق مربوط به علائم شما باید به پزشک و درمانگر شما داده شود. هنگامی که ارزیابی انجام شد، گزینه درمانی صحیح می تواند اجرا شود.

جلسات درمانی ممکن است متفاوت باشد. فردی با مشکل غیر عصبی ممکن است به طور متوسط 6 تا 8 جلسه درمانی در یک دوره سه ماهه نیاز داشته باشد. جلسات درمانی ممکن است به صورت هفتگی برنامه ریزی شود و با ایجاد بهبود، دفعات آن کاهش یابد.

تمرین در خانه کلید بهبود است. مهم است که آنچه را که در جلسات درمانی آموخته‌اید، بگیرید و همین تمرین‌ ها و استراتژی‌ ها را در خانه به کار ببرید. تکرار الگوهای صحیح و استفاده از این الگوها در موقعیت های روزمره برای برقراری مجدد کنترل روده حیاتی است.

تحقیقات نشان می دهد که کاهش متوسط علائم بین 75 تا 80 درصد با این نوع درمان امکان پذیر است. بیوفیدبک یک جایگزین درمانی مهم برای افراد مبتلا به اختلالات روده ارائه می دهد.

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ