درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک

  1. خانه
  2. دستگاه های فیزیوتراپی
  3. بیوفیدبک
  4. درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک
درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک

درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک یکی از روشهای موثر درمانی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود.

درمانگران ما خدمات فیزیوتراپی کف لگن را برای درمان مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن را ارائه می دهند.

بی اختیاری گاز معده و روده هر گونه از دست دادن تصادفی یا غیرارادی باد از روده است. این یک اختلال در عملکرد روده است که به این معنی است که وقتی باد را عبور می دهید بیشتر قابل توجه است زیرا نمی توانید آن را مهار کنید.

ایجاد و خروج کنترل شده باد بخشی از یک سیستم گوارشی طبیعی و سالم است و نمی توان و نباید به طور کامل از آن جلوگیری کرد.

گازی که آزاد می کنید ترکیبی از هوا (که هنگام خوردن، نوشیدن یا سیگار می بلعید) و گازی است که توسط میکروبیوتای روده بزرگ (میکروهای زنده) در سیستم گوارش شما هنگام تجزیه غذا تولید می شود.

اگر اسفنکتر داخلی شما آسیب عصبی داشته باشد، ممکن است هنگام عبور گاز توسط آن تحریک نشوید، بنابراین می‌توانید بدون اینکه بدانید باد می‌آید از آن عبور کنید. اگر میل به عبور باد دارید، اسفنکتر خارجی خود را منقبض می‌کنید تا آن را تا زمان مناسب نگه دارید. اگر این اسفنکتر آسیب دیده یا ضعیف باشد، ممکن است کنترلی بر توقف گاز نداشته باشید.

60 درصد از افراد مبتلا به بی اختیاری مدفوع (از دست دادن غیرارادی مدفوع از روده های خود) نیز بی اختیاری گاز معده را تجربه می کنند، اما اغلب به صورت جداگانه رخ می دهد. مردان و زنان در هر سنی ممکن است از آن رنج ببرند و اگر چه تهدید کننده زندگی نیست، بی اختیاری گاز معده می تواند منجر به انزوای اجتماعی، افسردگی و اضطراب شود.

بیوفیدبک چیست؟

بیوفیدبک ابزاری برای آموزش مجدد عصبی-عضلانی است که می‌توانیم از آن برای تشخیص درست عملکرد برخی فرآیندهای بدنمان استفاده کنیم. این یک فرآیند بدون درد است که از یک کامپیوتر و یک مانیتور ویدیویی برای نمایش عملکردهای بدن استفاده می کند که معمولاً از آن آگاه نیستیم.

حسگرهای ویژه این عملکردها را اندازه گیری می کنند، که به صورت صداهایی که می توانیم بشنویم یا به صورت نمودارهای خطی که می توانیم روی صفحه کامپیوتر ببینیم نمایش داده می شوند. به این ترتیب اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد بدن خود دریافت می کنیم.

یک درمانگر به ما کمک می کند از این اطلاعات نمایش داده شده برای اصلاح یا تغییر پاسخ های غیرعادی به الگوهای طبیعی تر استفاده کنیم. این ممکن است به معنای افزایش پاسخ، کاهش پاسخ، یا یادگیری هماهنگی مؤثرتر دو پاسخ باشد.

درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک چگونه است؟

کنترل روده یک عملکرد اساسی در بدن است که می تواند با بیوفیدبک شکل بگیرد.

کنترل روده چیزی است که اکثر ما در سال های اولیه کودکی خود به آن مسلط هستیم. هنگامی که کنترل برقرار شد، ما خیلی کم به این فرآیندها فکر می کنیم. یعنی تا زمانی که مشکلی پیش بیاید.

بیماری، ضربه یا تغییرات مرتبط با افزایش سن در بدن ممکن است توانایی ما را برای فرمان دادن به این عملکرد حیاتی بدن مختل کند. تکنیک‌های بیوفیدبک به ما کمک می‌کنند تا این الگوهای آموخته‌ شده را دوباره ایجاد کنیم. این فناوری به ما امکان می دهد فرآیندهای معیوب را مجدداً آموزش دهیم و عملکرد عادی تر را بازیابی کنیم.

بیوفیدبک و تمرینات تقویتی در منزل یک گزینه درمانی غیر تهاجمی و غیرجراحی است که نشان داده شده است علائم را در درصد زیادی از افراد کاهش می دهد. با این حال، مزایای بیوفیدبک از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

شرکت در این درمان بی اختیاری گاز روده با بیوفیدبک می تواند به بازیابی حس کنترل شخصی که ممکن است در نتیجه برخورد با اختلال عملکردی روده از دست رفته باشد، کمک کند.

چه اختلالاتی را می توان با بیوفیدبک درمان کرد؟

درمان بیوفیدبک ممکن است برای درمان انواع اختلالات روده از جمله بی اختیاری مدفوع و گاز، یبوست، اسپاسم دردناک عضلات کف لگن و علائم مرتبط با سندرم روده تحریک پذیر استفاده شود.

هنگام بررسی گزینه های درمانی مهم است که با یک فیزیوتراپیست متخصص سلامت لگن مشورت کنید. ممکن است یک یا چند آزمایش تشخیصی مختلف پیشنهاد شود. قبل از انجام درمان بی اختیاری، ارزیابی کامل عضلات و اعصاب در کف لگن باید انجام شود.

به منظور اجرای یک برنامه آموزش مجدد عصبی عضلانی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، اطلاعات دقیق مربوط به علائم شما باید به پزشک و درمانگر شما داده شود. هنگامی که ارزیابی انجام شد، گزینه درمانی صحیح می تواند اجرا شود.

جلسات درمانی ممکن است متفاوت باشد. فردی با مشکل غیر عصبی ممکن است به طور متوسط 6 تا 8 جلسه درمانی در یک دوره سه ماهه نیاز داشته باشد. جلسات درمانی ممکن است به صورت هفتگی برنامه ریزی شود و با ایجاد بهبود، دفعات آن کاهش یابد.

تمرین در خانه کلید بهبود است. مهم است که آنچه را که در جلسات درمانی آموخته‌اید، بگیرید و همین تمرین‌ ها و استراتژی‌ ها را در خانه به کار ببرید. تکرار الگوهای صحیح و استفاده از این الگوها در موقعیت های روزمره برای برقراری مجدد کنترل روده حیاتی است.

تحقیقات نشان می دهد که کاهش متوسط علائم بین 75 تا 80 درصد با این نوع درمان امکان پذیر است. بیوفیدبک یک جایگزین درمانی مهم برای افراد مبتلا به اختلالات روده ارائه می دهد.

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فواید فیزیوتراپی در درمان کمردرد کمردرد می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود، از ناراحتی حاد، کوتاه مدت تا درد مزمن و طولانی مدت. این می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله وضعیت بدنی نامناسب، عدم تعادل عضلانی، فتق دیسک یا حتی استرس باشد. صرف نظر از علت، درد می تواند ناتوان کننده باشد…

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ