فیزیوتراپی برای فتق دیسک

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی برای فتق دیسک
فیزیوتراپی برای فتق دیسک

فیزیوتراپی برای فتق دیسک توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی و یا بصورت خدمات فیزیوتراپی در منزل ارائه می شود.

فتق دیسک زمانی رخ می دهد که لایه فیبری بیرونی دیسک ستون فقرات (معمولاً در گردن یا کمر) پاره شود. این اجازه می دهد تا پرکننده ژل مانند دیسک به فضای مفصل اطراف نشت کند. در بسیاری از موارد، این می تواند اعصاب مجاور و سایر ساختارها را تحریک یا فشرده کند و منجر به علائم ناراحت کننده مانند کمردرد، گردن درد و درد، بی حسی و ضعف در بازو یا پا شود.

اگر در حال حاضر با فتق دیسک زندگی می کنید، توصیه می کنیم امروز با متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی تماس بگیرید تا بدانید فیزیوتراپی برای فتق دیسک چگونه می تواند به بهبودی شما کمک کند. 

راهکارهای کمک به درمان فتق دیسک

1. تا آنجا که ممکن است حرکت کنید
فتق دیسک همیشه علائمی ایجاد نمی کند. اما هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند، علائم می توانند بسیار ناراحت کننده یا حتی ناتوان کننده باشند و اگر درد ناشی از فتق دیسک دارید، ایده ورزش کردن و روی پا بودن ممکن است غیرممکن به نظر برسد. حتی گذراندن یک روز کاری می تواند یک کار بزرگ به نظر برسد.

اما حقیقت این است که فعالیت بدنی می تواند علائم فتق دیسک را تسکین دهد و بهبود دیسک را تسهیل کند. مطالعات نشان می‌دهد که ورزش منظم می‌تواند خطر ابتلا به بیماری دیسک را کاهش دهد و به شما در جلوگیری از مشکلات مکرر ستون فقرات کمک کند.

توجه به این نکته مهم است که در صورت داشتن فتق دیسک، انواع خاصی از حرکات یا تمرینات ممکن است ایمن نباشند. یک فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند تا با توجه به شرایط و توانایی فعلی خود، مناسب ترین فعالیت ها را برای خود تعیین کنید.

2. مکانیک خوب بدن را یاد بگیرید و استفاده کنید
حرکت مهم است – و همینطور حرکت ایمن و صحیح. مواردی مانند خم شدن مکرر، بلند کردن اجسام سنگین و خمیدن طولانی مدت روی صندلی می تواند خطر فتق دیسک را افزایش دهد یا علائم فتق دیسک شما را بدتر کند. به همین دلیل است که یادگیری نحوه استفاده از مکانیک بدن در تمام فعالیت های روزانه بسیار مفید است.

ممکن است برای شما مفید باشد که از دکتر فیزیوتراپی برای فتق دیسک خود در مورد دستگاه‌ ها یا تغییرات خاصی که می‌ توانند وضعیت شما را بهبود بخشند و به شما کمک کنند ایمن‌ تر و کارآمدتر حرکت کنید، سوال کنید. این می تواند شامل ارتزهای سفارشی، بالش های پشتیبان کمر، میزهای ایستاده قابل تنظیم و تجهیزات تطبیقی مانند واکرهای چهار چرخ و … باشد.

سایر راهکارها

3. در هسته خود قدرت ایجاد کنید
یکی از مهمترین چیزهایی که برای داشتن ستون فقرات سالم به آن نیاز دارید، یک هسته قوی و پایدار است. منظور ما از هسته، عضلات تنه شما در جلو، پهلوها و پشت شماست، نه فقط عضلات شکم.

تمام ماهیچه های تنه شما با هم کار می کنند تا ستون فقرات شما را تثبیت کنند و اطمینان حاصل کنند که دیسک ها و سایر بافت های شما سالم و در یک راستا قرار دارند. اما چیزهایی مانند نشستن بیش از حد به راحتی می تواند به مرور زمان هسته اصلی بدن شما را ضعیف کند. بنابراین، انجام تمریناتی برای تقویت عضلات تنه و بهبود هماهنگی و استقامت آنها باعث بهبود دیسک، تسکین علائم فتق دیسک و جلوگیری از بازگشت آن علائم مزاحم می شود.

سلامت ستون فقرات همچنین به قدرت خوب و دامنه حرکت در شانه ها، باسن و مچ پا بستگی دارد. اگر ماهیچه هایی مانند ساق پا یا همسترینگ به دلیل وضعیت نامناسب و نشستن زیاد کوتاه شوند، می توانند به طور غیر طبیعی مفاصل، رباط ها و سایر بافت های اطراف ستون فقرات را بکشند و تحت فشار قرار دهند. با گذشت زمان، این می تواند نیروهای برشی و فشار را افزایش دهد، که ممکن است به مشکلات دیسک و انواع دیگر آسیب کمک کند.

فیزیوتراپی برای فتق دیسک برای رسیدگی به هر دوی این عناصر سلامت دیسک ستون فقرات ایده آل است. دکتر می تواند تمریناتی را برای تقویت ثبات و استقامت هسته مرکزی به شما آموزش دهد و در عین حال به شما در شناسایی و رفع محدودیت های حرکتی در سایر نقاط بدن کمک کند. به هر حال، ممکن است بدون اینکه متوجه شوید دامنه حرکتی محدودی در مفاصل یا عضلات خاص داشته باشید، فقط به این دلیل که مدت زیادی با آن زندگی کرده اید و ناآگاهانه راه های دیگری برای جبران آن پیدا کرده اید.

4. سایر عادات سبک زندگی سالم را تمرین کنید
فتق دیسک در مقایسه با سایر بافت ها جریان خون زیادی ندارند، بنابراین با گذشت زمان بیشتر مستعد آسیب می شوند. علاوه بر فعال ماندن و استفاده از مکانیک و وضعیت بدنی خوب، عادات سبک زندگی دیگری نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید که سلامت دیسک شما را با افزایش سن بهینه می کند. این شامل:

  • هرگز سیگار نکشید یا سیگار را ترک نکنید
  • خوردن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی که حاوی پروتئین بدون چربی، سبزیجات، میوه ها و چربی های سالم است
  • هیدراته ماندن
  • حفظ وزن ایده آل بدن
  • به حداقل رساندن خطر آسیب، مانند بستن کمربند ایمنی و پوشیدن کفش های حمایتی محکم
  • استرس خود را مدیریت کنید

فیزیوتراپی برای فتق دیسک

5. به دنبال فیزیوتراپی باشید
همه افراد مبتلا به فتق دیسک به جراحی نیاز ندارند. در واقع، مداخلات محافظه کارانه مانند فیزیوتراپی برای فتق دیسک در اکثر موارد اولین خط درمان برای فتق دیسک محسوب می شود.

فیزیوتراپیست ها متخصصان پزشکی بسیار آموزش دیده هستند که می توانند خدمات غیر تهاجمی، سفارشی و بدون دارو را ارائه دهند که توسط تحقیقات نشان داده شده است تا علائم فتق دیسک را تسکین دهد، بافت دیسک را التیام بخشد و از دردهای مکرر یا مزمن جلوگیری کند. یکی دیگر از مزایای فیزیوتراپی این است که به عنوان یک روش مقرون به صرفه شناخته می شود.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات را برای درمان مشکلات مرتبط با دیسک کمر ارائه می دهند. فیزیوتراپی در منزل نیز توسط متخصصان ما به عزیزانی که به دلیل درد و محدودیت حرکتی توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می شود.

 

 

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ