فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. بیماری های لگن
  4. فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن
فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می شود.

متخصصان سلامت کف لگن شرایط مختلفی از جمله بی اختیاری ادرار و مدفوع (مشکلات کنترل مثانه یا روده) در مردان و زنان، افتادگی، درد لگن، مشکلات جنسی در صورت همراهی با اختلال عملکرد کف لگن، درد، مشکلات پس از زایمان و توانبخشی را درمان می کنند.

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن به عنوان اولین خط درمان مخصوصاً برای زنان مبتلا به بی اختیاری ادرار توصیه می شود. در تخقیقاتی که اخیر انجام شده مشخص شده است که بیش از 70 درصد از بیماران با بی اختیاری ادرار با روشهای فیزیوتراپی بهبودی پیدا می کنند.

هدف متخصصان سلامت کف لگن این است که به بیماران کمک کنند تا علائم خود را به حداقل برسانند و به طور مؤثر خود را مدیریت کنند تا از درمان تهاجمی بیشتر جلوگیری کنند و کیفیت زندگی بالایی داشته باشند.

مشاوره اولیه شامل ارزیابی دقیق برای تعیین تاریخچه، مشکلات اصلی و اهداف شما است. ما می دانیم که این می تواند یک موضوع شخصی و حساس باشد. این قرار می تواند تا یک ساعت طول بکشد.

در صورت لزوم و با رضایت شما، معاینه داخلی کف لگن شما را انجام خواهیم داد. در صورت لزوم می توانید درخواست یک همراه داشته باشید.

سپس یک برنامه درمانی فردی برای شما ایجاد می کنیم، تشخیص، گزینه های درمانی و خود مدیریتی شما را مورد بحث قرار می دهیم و بررسی های بعدی را در صورت لزوم ترتیب می دهیم.

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن

بی اختیاری استرسی
بی اختیاری استرسی از دست دادن غیرارادی ادرار در هنگام افزایش فشار شکمی به عنوان مثال هنگام سرفه، عطسه یا ورزش است. این یک مشکل رایج برای زنانی است که از هر 3 نفر 1 نفر به آن مبتلا می‌شوند، با این حال تمرینات با هدف تقویت عضلات کف لگن در درمان این بیماری بسیار موثر است.

بی اختیاری فوری
این تمایل ناگهانی به دستشویی رفتن برای ادرار کردن است و گاهی اوقات با ناتوانی در رسیدن به موقع به آنجا و در نتیجه نشت ادرار همراه است. دلایل متعددی برای این اتفاق وجود دارد از جمله مصرف نامناسب مایعات، فعالیت بیش از حد مثانه و ضعف کف لگن.

باز هم این یک مشکل رایج است اما می توان با یک برنامه فیزیوتراپی و ورزشی فردی، اقدامات سبک زندگی و بازآموزی مثانه به آن کمک کرد.

بی اختیاری ادرار مختلط
اغلب افراد ترکیبی از بی اختیاری استرسی و بی اختیاری فوری را دارند. ما می توانیم برای درمان هر دو این مشکلات با شما همکاری کنیم.

پرولاپس
افتادگی اندام لگن (حرکت یک یا چند دیواره واژن به سمت پایین) یک مشکل رایج برای زنان است، به طوری که 50 درصد از زنان بالای 50 سال دارای درجاتی از افتادگی هستند. ما می‌توانیم به بیماران کمک کنیم تا یک برنامه تقویت‌کننده مؤثر برای به حداقل رساندن علائم ایجاد کنند و در مورد استراتژی‌های مناسب برای اطمینان از اینکه بیماران می‌توانند به مدیریت خود این وضعیت ادامه دهند، بحث کنیم.

درد کمربند لگنی
درد همراه با بارداری بسیار شایع است (تقریباً از هر 5 زن 1 نفر را تحت تأثیر قرار می دهد)، به ویژه در ناحیه کمر و لگن و می تواند برای زنان ناتوان کننده باشد. این اغلب به عنوان درد کمربند لگنی (PGP) نامیده می شود و معمولاً پس از تولد کودک شما برطرف می شود. شما باید سعی کنید در دوران بارداری فعال باشید، اگرچه ممکن است نیاز به اصلاح فعالیت های خود داشته باشید. نشان داده شده است که ورزش ملایم منظم به کاهش PGP کمک می کند و برای شما و کودک شما بی خطر است. باید از ورزش به پشت دراز کشیده یا شرکت در ورزش هایی که ممکن است در آن زمین بخورید یا از ناحیه شکم آسیب ببینید، خودداری کنید. فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن می تواند با مشاوره و آموزش بیشتر کمک کند. استراتژی های خود مدیریتی، تمرینات ورزشی، راهنمایی در مورد کمربندهای پشتیبانی؛ و در صورت نیاز وسایل کمکی راه رفتن. همچنین در صورت داشتن مشکلات مداوم پس از زایمان، ممکن است برای توانبخشی پس از زایمان نیاز به فیزیوتراپی داشته باشید.

توانبخشی پس از زایمان
زنان پس از زایمان اغلب تغییرات زیادی را در بدن خود تجربه می کنند، از جمله ضعف کف لگن و دیاستاز رکتی (شکافی در مرکز عضلات شکم). این می تواند منجر به علائم مختلف و مشکل در بازگشت به فعالیت های عملکردی عادی و ورزش شود. ما در تلاشیم تا به شما در توانبخشی کمک کنیم و راهنمایی هایی در مورد چگونگی بازگشت به فعالیت عادی ارائه کنیم.

سلامت مردان
فیزیوتراپیست‌های متخصص می‌توانند مردانی را با انواع مشکلات سلامت لگن از جمله پس از جراحی پروستات، بی اختیاری، علائم مثانه بیش فعال و درد لگن درمان کنند.

مشکلات روده
متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن در شریعتی به درمان افراد مبتلا به مشکلات روده از جمله بی اختیاری مدفوع، فوریت مدفوع و یبوست کمک می کنند. درمان شامل یک برنامه ورزشی فردی، مشاوره در مورد استراتژی های خود مدیریتی و راهکارهای درمانی در صورت لزوم است.

درد لگن
متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ما می توانند شرایط مختلفی را که منجر به درد لگن یا درد جنسی می‌شود، به ویژه زمانی که به اختلال عملکرد کف لگن مرتبط است، درمان کنند.

درمان بسته به علائم، یافته های معاینه و اهداف خاص شما فردی خواهد بود، اما ممکن است شامل تمرینات، استراتژی های مدیریت درد یا درمان دستی باشد.

مشکلات ناشی از ضعف یا اختلال در عملکرد عضلات کف لگن از جمله یبوست ، بی اختیاری ادرار ، واژینیسموس ، بی اختیاری مدفوع ، مقاربت دردناک و … می توانند به طرق مختلف بر کیفیت زندگی افراد تأثیر بگذارند. آنها می توانند هر کسی را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهند. اگرچه این مشکلات رایج هستند، اما طبیعی نیستند و تیم مجرب ما در مرکز فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی می تواند به بهبود علائم شما کمک کند و در مورد استراتژی های خود مدیریتی مشاوره دهد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی با بیمه – فیزیوتراپی با بی اختیاری ادرار – مرکز فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در شهید کلاهدوز – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در خیابان دولت

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ