فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن

  1. خانه
  2. بیماری های ارتوپدی
  3. بیماری های لگن
  4. فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن
فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می شود.

متخصصان سلامت کف لگن شرایط مختلفی از جمله بی اختیاری ادرار و مدفوع (مشکلات کنترل مثانه یا روده) در مردان و زنان، افتادگی، درد لگن، مشکلات جنسی در صورت همراهی با اختلال عملکرد کف لگن، درد، مشکلات پس از زایمان و توانبخشی را درمان می کنند.

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن به عنوان اولین خط درمان مخصوصاً برای زنان مبتلا به بی اختیاری ادرار توصیه می شود. در تخقیقاتی که اخیر انجام شده مشخص شده است که بیش از 70 درصد از بیماران با بی اختیاری ادرار با روشهای فیزیوتراپی بهبودی پیدا می کنند.

هدف متخصصان سلامت کف لگن این است که به بیماران کمک کنند تا علائم خود را به حداقل برسانند و به طور مؤثر خود را مدیریت کنند تا از درمان تهاجمی بیشتر جلوگیری کنند و کیفیت زندگی بالایی داشته باشند.

مشاوره اولیه شامل ارزیابی دقیق برای تعیین تاریخچه، مشکلات اصلی و اهداف شما است. ما می دانیم که این می تواند یک موضوع شخصی و حساس باشد. این قرار می تواند تا یک ساعت طول بکشد.

در صورت لزوم و با رضایت شما، معاینه داخلی کف لگن شما را انجام خواهیم داد. در صورت لزوم می توانید درخواست یک همراه داشته باشید.

سپس یک برنامه درمانی فردی برای شما ایجاد می کنیم، تشخیص، گزینه های درمانی و خود مدیریتی شما را مورد بحث قرار می دهیم و بررسی های بعدی را در صورت لزوم ترتیب می دهیم.

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن

بی اختیاری استرسی
بی اختیاری استرسی از دست دادن غیرارادی ادرار در هنگام افزایش فشار شکمی به عنوان مثال هنگام سرفه، عطسه یا ورزش است. این یک مشکل رایج برای زنانی است که از هر 3 نفر 1 نفر به آن مبتلا می‌شوند، با این حال تمرینات با هدف تقویت عضلات کف لگن در درمان این بیماری بسیار موثر است.

بی اختیاری فوری
این تمایل ناگهانی به دستشویی رفتن برای ادرار کردن است و گاهی اوقات با ناتوانی در رسیدن به موقع به آنجا و در نتیجه نشت ادرار همراه است. دلایل متعددی برای این اتفاق وجود دارد از جمله مصرف نامناسب مایعات، فعالیت بیش از حد مثانه و ضعف کف لگن.

باز هم این یک مشکل رایج است اما می توان با یک برنامه فیزیوتراپی و ورزشی فردی، اقدامات سبک زندگی و بازآموزی مثانه به آن کمک کرد.

بی اختیاری ادرار مختلط
اغلب افراد ترکیبی از بی اختیاری استرسی و بی اختیاری فوری را دارند. ما می توانیم برای درمان هر دو این مشکلات با شما همکاری کنیم.

پرولاپس
افتادگی اندام لگن (حرکت یک یا چند دیواره واژن به سمت پایین) یک مشکل رایج برای زنان است، به طوری که 50 درصد از زنان بالای 50 سال دارای درجاتی از افتادگی هستند. ما می‌توانیم به بیماران کمک کنیم تا یک برنامه تقویت‌کننده مؤثر برای به حداقل رساندن علائم ایجاد کنند و در مورد استراتژی‌های مناسب برای اطمینان از اینکه بیماران می‌توانند به مدیریت خود این وضعیت ادامه دهند، بحث کنیم.

درد کمربند لگنی
درد همراه با بارداری بسیار شایع است (تقریباً از هر 5 زن 1 نفر را تحت تأثیر قرار می دهد)، به ویژه در ناحیه کمر و لگن و می تواند برای زنان ناتوان کننده باشد. این اغلب به عنوان درد کمربند لگنی (PGP) نامیده می شود و معمولاً پس از تولد کودک شما برطرف می شود. شما باید سعی کنید در دوران بارداری فعال باشید، اگرچه ممکن است نیاز به اصلاح فعالیت های خود داشته باشید. نشان داده شده است که ورزش ملایم منظم به کاهش PGP کمک می کند و برای شما و کودک شما بی خطر است. باید از ورزش به پشت دراز کشیده یا شرکت در ورزش هایی که ممکن است در آن زمین بخورید یا از ناحیه شکم آسیب ببینید، خودداری کنید. فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن می تواند با مشاوره و آموزش بیشتر کمک کند. استراتژی های خود مدیریتی، تمرینات ورزشی، راهنمایی در مورد کمربندهای پشتیبانی؛ و در صورت نیاز وسایل کمکی راه رفتن. همچنین در صورت داشتن مشکلات مداوم پس از زایمان، ممکن است برای توانبخشی پس از زایمان نیاز به فیزیوتراپی داشته باشید.

توانبخشی پس از زایمان
زنان پس از زایمان اغلب تغییرات زیادی را در بدن خود تجربه می کنند، از جمله ضعف کف لگن و دیاستاز رکتی (شکافی در مرکز عضلات شکم). این می تواند منجر به علائم مختلف و مشکل در بازگشت به فعالیت های عملکردی عادی و ورزش شود. ما در تلاشیم تا به شما در توانبخشی کمک کنیم و راهنمایی هایی در مورد چگونگی بازگشت به فعالیت عادی ارائه کنیم.

سلامت مردان
فیزیوتراپیست‌های متخصص می‌توانند مردانی را با انواع مشکلات سلامت لگن از جمله پس از جراحی پروستات، بی اختیاری، علائم مثانه بیش فعال و درد لگن درمان کنند.

مشکلات روده
متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن در شریعتی به درمان افراد مبتلا به مشکلات روده از جمله بی اختیاری مدفوع، فوریت مدفوع و یبوست کمک می کنند. درمان شامل یک برنامه ورزشی فردی، مشاوره در مورد استراتژی های خود مدیریتی و راهکارهای درمانی در صورت لزوم است.

درد لگن
متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ما می توانند شرایط مختلفی را که منجر به درد لگن یا درد جنسی می‌شود، به ویژه زمانی که به اختلال عملکرد کف لگن مرتبط است، درمان کنند.

درمان بسته به علائم، یافته های معاینه و اهداف خاص شما فردی خواهد بود، اما ممکن است شامل تمرینات، استراتژی های مدیریت درد یا درمان دستی باشد.

مشکلات ناشی از ضعف یا اختلال در عملکرد عضلات کف لگن از جمله یبوست ، بی اختیاری ادرار ، واژینیسموس ، بی اختیاری مدفوع ، مقاربت دردناک و … می توانند به طرق مختلف بر کیفیت زندگی افراد تأثیر بگذارند. آنها می توانند هر کسی را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهند. اگرچه این مشکلات رایج هستند، اما طبیعی نیستند و تیم مجرب ما در مرکز فیزیوتراپی کف لگن در شریعتی می تواند به بهبود علائم شما کمک کند و در مورد استراتژی های خود مدیریتی مشاوره دهد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در اختلالات کف لگن – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی با بیمه – فیزیوتراپی با بی اختیاری ادرار – مرکز فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در شهید کلاهدوز – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در خیابان دولت

مقالات بیشتر

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل

درمان گرفتگی کمر با فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط متخصصان با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. گرفتگی کمر که به اسپاسم عضلانی نیز معروف است، انقباضات غیرارادی عضلات پشت است. این انقباضات می تواند ناگهانی و شدید باشد و باعث ایجاد درد شدید در ناحیه آسیب دیده شود….

کایروپرکتیک در منزل با بیمه

کایروپراکتیک در منزل با بیمه توسط متخصصان و درمانگران با تجربه ما برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات ارائه می شود. کایروپرکتیک نوعی از طب جایگزین است که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تمرکز دارد. رویکرد اصلی مورد استفاده در درمان…

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک

راهکارهای درمان قطعی سیاتیک سیاتیک وضعیتی است که باعث درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در ناحیه کمر، باسن و پاها می شود. این عصب معمولاً به دلیل فشرده شدن یا تحریک عصب سیاتیک که بزرگترین عصب بدن است و از قسمت پایین کمر از باسن و پایین پاها عبور می کند، ایجاد می…

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران

دکتر متخصص کایروپراکتیک تهران، یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که در تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی، به ویژه ستون فقرات تخصص دارد. متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که بسیاری از مشکلات سلامتی می تواند ناشی از ناهماهنگی ستون فقرات باشد که با سیستم عصبی بدن و فرآیندهای طبیعی بهبودی تداخل…

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ