فیزیوتراپی زنان در شریعتی

 1. خانه
 2. معرفی رشته های توانبخشی
 3. فیزیوتراپی
 4. فیزیوتراپی زنان در شریعتی
فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها دارد.

بر اساس آمارها:

 • از هر 3 خانم 1 نفر در طول زندگی خود بی اختیاری ادرار را تجربه می کنند.
 • افتادگی اندام لگن در 50 درصد خانم هایی که بچه دار شده اند تجربه می شود
 • در خانم هایی که بچه ندارند ، تا 60٪ علائم مثانه ، روده یا درد قابل توجهی دارند
 • تقریباً 20 درصد از خانم ها 18 تا 50 ساله از درد مزمن لگن شکایت دارند
 • همه خانم ها در مقطعی یائسگی را پشت سر می گذارند که می تواند با بروز عوارضی همراه باشد.

بسیاری از خانم ها سال ها این مشکلات را تحمل می کنند و فکر می کنند که آنها بخشی طبیعی از یک زندگی هستند. خجالت و شرم از صحبت درباره این مسائل اغلب از مراجعه خانم ها برای کمک جلوگیری می کند و بسیاری از خانم ها از وجود درمان های مؤثر بی اطلاع هستند.

فیزیوتراپی عضلات کف لگن به درمان یا بهبود علائم ضعف عضلات کف لگن برای بیش از 70 درصد از زنان کمک می کند.

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپیست های متخصص ما می توانند در مورد طیف وسیعی از شرایط به شما کمک کنند از جمله:

 • مشکلات اسکلتی عضلانی مرتبط با بارداری، مانند کمردرد، درد لگن، سیاتیک یا سندرم تونل کارپال
 • اختلال عملکرد مثانه
 • اختلال عملکرد روده
 • اختلال عملکرد کف لگن
 • بی اختیاری
 • درد لگن
 • افتادگی اندام لگن مانند افتادگی رحم ، افتادگی مثانه و …
 • اختلال عملکرد جنسی مانند واژینیسموس ، مقاربت دردناک ، عدم ارگاسم و …

پس از بارداری ، بسیاری از زنان نگران درد یا اختلال عملکرد هستند و در مورد اینکه چگونه می توانند بدون خطر برای کف لگن خود به ورزش بازگردند، سؤالاتی دارند. فیزیوتراپیست های ما می توانند یک بررسی بدن پس از زایمان شامل ارزیابی وضعیتی، شکم و کف لگن را به شما پیشنهاد دهند که پس از تولد فرزندتان به شما اعتماد به نفس نسبت به بدن خود را باز می گرداند.

فیزیوتراپی همچنین می تواند برخی از عوارض جانبی یائسگی، از جمله دردهای فیزیکی، علائم واژن و توانبخشی عضلات کف لگن را ارائه می دهد.

فیزیوتراپیست های ما مشتاق کمک به زنان برای حل مشکلات خود، بهبود کیفیت زندگی و کمک به آنها برای بازگشت به زندگی مورد علاقه خود هستند. خدمات ما بسیار محرمانه است و به ماهیت اغلب حساس این مشکلات احترام می گذارد.

ما برای کسانی که ترجیح می دهند به کلینیک نیایند، خدمات فیزیوتراپی در منزل را نیز ارائه می دهند.

مراقبت های بارداری

 • توصیه و درمان برای هر گونه درد در بارداری از جمله درد کمر و کمربند لگنی (ساکروایلیاک یا سمفیز پوبیس / SPD). همچنین برای مشکلات عصبی مانند سیاتیک و سندرم تونل کارپ (درد، سوزن سوزن یا بی حسی در دست)
 • فیزیوتراپیست زنان و زایمان شما می تواند به آمادگی جسمانی شما برای زایمان کمک کند (موقعیت های زایمان، تکنیک های تنفس، ماساژ پرینه، ریلکسیشن، TENS)
 • تمرینات و تمرینات کف لگن برای پیشگیری و درمان بی اختیاری.

درمان پس از زایمان

 • بازآموزی شکم پس از زایمان برای عضلات ضعیف و متسع شکم (جداسازی عضلات شکم)
 • درمان هر گونه درد پس از بارداری از جمله درد کمر، گردن و لگن و توصیه های عملی مربوط به شیردهی و حمل نوزاد و بهبود وضعیت بدن
 • آموزش مجدد و تقویت عضلات کف لگن – برای بی اختیاری، افتادگی، درد لگن یا به دنبال ترومای پرینه در حین زایمان
 • برنامه های سفارشی و ایمن “بازگشت به ورزش”.

درمان بی اختیاری، افتادگی اندام لگن و درد لگن (ولودینیا/واژینیسموس/سندرم درد مثانه) شامل:

 • فیزیوتراپی کف لگن (با استفاده از تمرینات کگل، بیوفیدبک EMG، شبیه سازی عضلات و …)
 • درمان دستی برای عضلات بیش فعال یا دردناک کف لگن
 • آموزش مثانه و طب سوزنی برای سندرم مثانه بیش فعال
 • توانبخشی پس از جراحی کف لگن یا هیسترکتومی.

در طول قرار ملاقات فیزیوتراپی زنان در شریعتی چه اتفاقی می افتد؟

متخصص فیزیوتراپی کف لگن تاریخچه مفصلی در مورد مشکلاتی که مراجع با آن ها مواجه است از بیمار خواهد گرفت. برخی از سوالات ممکن است ماهیت شخصی داشته باشند تا بینش کاملی از ماهیت مشکلات خود به دست آورید. همچنین به شما این فرصت داده می شود که هر گونه سوالی که ممکن است داشته باشید بپرسید.

ممکن است به شما یک معاینه داخلی (واژن) کف لگن پیشنهاد شود. این اجباری نیست، اما بخش ارزشمندی از ارزیابی را تشکیل می‌دهد و فیزیوتراپیست شما را قادر می‌سازد تا درمان فردی را به شما ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که می‌توانید عضلات کف لگن خود را به درستی فعال کنید. فیزیوتراپیست شما معاینه را به طور مفصل با شما در طول قرار ملاقات صحبت خواهد کرد و در صورت تمایل می‌توان یک همراه را ترتیب داد.

درمان فیزیوتراپی زنان در شریعتی شامل چه مواردی است؟

درمان های فیزیوتراپی سلامت لگن (کف لگن) مبتنی بر ورزش و توصیه هایی است که پس از یک ارزیابی دقیق برای شما طراحی شده است. همچنین ممکن است شامل برخی از درمان های دستی، آرام سازی و تکنیک های تنفسی باشد. برای اطمینان از بهترین نتیجه، مهم است که در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید و از توصیه های فیزیوتراپیست متخصص خود پیروی کنید.

جلسات فیزیوتراپی کف لگن برای سلامت زنان

تعداد جلسات فیزیوتراپی کف لگن برای همه متفاوت است، اما بیشتر افراد باید در دوره ای بین 3-5 جلسه در یک دوره حدودا چهار ماهه شرکت کنند.

فهرست به‌روز از داروهایی که مصرف می‌کنید باید در اختیار فیزیوتراپیست خود قرار دهید، همچنین ممکن است بخواهید هر سؤالی را که در مورد مشکل دارید یادداشت کنید تا از فیزیوتراپیست خود بپرسید و همچنین در مورد مشکلات اصلی که تجربه می کنید و تأثیر آنها بر زندگی روزمره خود با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زنان در شریعتی – فیزیوتراپی کف لگن با بیمه – فیزیوتراپی بی اختیاری ادرار – فیزیوتراپی بی اختیاری مدفوع – فیزیوتراپی اختلال نعوظ – فیزیوتراپی یبوست – فیزیوتراپی واژینیسموس – فیزیوتراپی با دستگاه بیوفیدبک – فیزیوتراپی پس از زایمان – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در منزل با بیمه – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در منزل با بیمه آرمان

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ