فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی توسط کادری مجرب ارائه می شود.

کمردرد بسیار شایع است. معمولاً در عرض چند هفته بهبود می‌یابد، اما گاهی اوقات می‌تواند بیشتر طول بکشد یا دوباره عود کند. در این شرایط متخصص فیزیوتراپی کمردرد کمک زیادی به بیمار خواهد کرد.

کمردرد می تواند دلایل زیادی داشته باشد. همیشه مشخص نیست که چه چیزی باعث آن می شود و اغلب به خودی خود بهتر می شود.

یکی از علل شایع کمردرد، آسیبی مانند کشیدگی عضله است.

گاهی اوقات، شرایط پزشکی مانند لغزش دیسک، سیاتیک (عصب به دام افتاده) یا اسپوندیلیت آنکیلوزان می تواند باعث کمردرد شود.

به ندرت، کمردرد می تواند نشانه یک مشکل جدی مانند شکستگی استخوان، سرطان یا عفونت باشد.

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات می تواند به افراد زمانی که کمردرد حرکت کردن و انجام کارهای روزمره را دشوار می کند، کمک کند. درمان های فیزیوتراپی به افراد کمک می کند بهتر حرکت کنند و درد را کاهش می دهد ، راهکارهای فیزیوتراپی همچنین به بهبود و بازیابی سطح تناسب اندام و عملکرد حرکتی بیمارانی که دچار کمردرد و مشکلات ستون فقرات هستند، کمک می کند.

هدف فیزیوتراپی برای درمان کمردرد این است که کارها و فعالیت های روزانه را آسان تر کند. به عنوان مثال، فیزیوتراپی ممکن است به راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، یا داخل و خارج شدن از تخت کمک کند.

فیزیوتراپیست شما را معاینه می کند و یک برنامه درمانی تهیه می کند. ممکن است برای انعطاف پذیری، قدرت، استقامت، هماهنگی و یا تعادل به کمک نیاز داشته باشید.

درمان فیزیوتراپی برای مشکلات کمر و ستون فقرات تقریباً همیشه شامل ورزش است. این می تواند شامل تمرینات کششی ، تمرینات تقویتی ، تمرینات دامنه حرکتی و پیاده روی باشد. ممکن است یک برنامه ورزشی یاد بگیرید تا بتوانید آن را در خانه انجام دهید.

همچنین ممکن است فیزیوتراپیست شما از درمان دستی، آموزش و تکنیک هایی مانند گرما، سرما، آب، اولتراسوند و تحریک الکتریکی استفاده کند.

هدف فیزیوتراپی بهبود عملکرد و جلوگیری از بدتر شدن وضعیت است. در نتیجه، درد و سایر علائم را کاهش می دهد.

علاوه بر تسکین درد، فیزیوتراپی می تواند به کاهش تورم، از بین بردن اسپاسم عضلانی و بهبود گردش خون کمک کند.

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات

همانطور که گفته شد دلایل و عوامل مختلفی در بروز کمردرد نقش دارند که فیزیوتراپی در درمان بسیاری از این عوامل زمینه ای موثر است از جمله :

فیزیوتراپی دیسک کمر

فتق دیسک کمر یکی از بیماری های جدی و در عین حال شایع ستون فقرات است که با خروج قسمت میانی درون دیسک بین مهره ای همراه است ، دیسک بیرون زده موجب وارد شدن فشار به اعصاب نخاعی شده و علائم حسی _ عصبی و حرکتی را ایجاد خواهد کرد.

متخصص فیزیوتراپی با آموزش انجام حرکات فعال و یا غیر فعال عضلات ، ماساژ و درمان دستی ستون فقرات ستون فقرات به بهبود شرایط فرد مبتلا به بیرون زدگی دیسک کمر کمک می کند.

تکنیک های درمان دستی ستون فقرات به جااندازی مفاصل و بافت های نر کمک کرده و فشار ناشی از دیسک بیرون زده بر اعصاب نخاعی را کاهش می دهد.

تمرینات ورزشی از ارکان اصلی برنامه درمانی فیزیوتراپی دیسک کمر است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی (نرسیده به ظفر) و یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. انجام تمرینات ورزشی مناسب با شرایط بیمار ، فشار داخل دیسک را کاهش ، اسپاسم و گرفتگی عضلانی را از بین برده و به تنظیم مفاصل پشت ستون مهره ها ( فاست ها ) کمک می کند.

فیزیوتراپی سیاتیک

سیاتیک به دلیل تحریک عصب سیاتیک که از پشت ساق پا می گذرد رخ می دهد. عصب سیاتیک شما از قسمت پایین کمر تا نوک انگشتان پا امتداد دارد و اطلاعات را به نخاع و از قسمت پشتی و بیرونی ساق پا منتقل می کند. فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات کمک زیادی به تسکین علائم سیاتیک می کند.

سیاتیک معمولاً با فتق دیسک در ستون فقرات کمری (پایین) شروع می شود و با ایجاد درد در نقطه ای در طول عصب سیاتیک همراه است. فشردگی عصب سیاتیک می تواند در هر جایی از پشت، باسن، ران، ساق پا و پا باشد و باعث کمردرد شود.

فیزیوتراپی سیاتیک با هدف کاهش درد، بازگرداندن حرکت و بازگرداندن بیماران به عملکرد سالم طبیعی انجام می شود. این می تواند ترکیبی از تسکین درد، تحرک، تمرینات، و گاهی اوقات تجهیزات برای کمک به حمایت از ساختارهای حساس به درد باشد.

فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات برای تنگی کانال نخاعی

تنگی کانال نخاعی ، باریک شدن ستون فقرات است که باعث فشار بر طناب نخاعی می شود، یا باریک شدن منافذ (به نام سوراخ عصبی) جایی که اعصاب نخاعی از ستون فقرات خارج می شوند.

فیزیوتراپی شامل تمرینات و حرکات کششی و تقویت است که به تقویت عضلات و بهبود دامنه حرکتی بیماران مبتلا به تنگی کانال نخاع کمک می کند و توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات موثرترین روش غیرجراحی در درمان تنگی کانال نخاع است که به بهبود علائم بیماران کمک زیادی می کند، تمریناتی که فیزیوتراپیست برای بیماران در نظر می گیرد به تثبیت و محافظت از ستون فقرات، ایجاد استقامت و افزایش انعطاف‌ پذیری ستون فقرات کمک کند. درمان ممکن است به بیمار کمک کند تا سبک زندگی و فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد. به طور معمول، چهار تا شش هفته درمان با فیزیوتراپی مشکلات کمر و ستون فقرات توصیه می شود.

فیزیوتراپی سندرم پیریفورمیس

سندرم پیریفورمیس عارضه ای است که به دلیل اسپاسم عضله پیریفورمیس واقع در ناحیه باسن رخ می دهد و موجب درد باسن می شود. عضله پیریفورمیس همچنین می تواند سبب تحریک عصب سیاتیک و بروز علائمی درد، بی حسی و گزگز در پشت ساق پا و داخل پا شود.

متخصص فیزیوتراپی می‌تواند یک برنامه منحصر بفرد از تمرینات کششی و دامنه حرکتی برای کمک به کشش عضله و کاهش اسپاسم ایجاد کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی مشکلات کمر – فیزیوتراپی کمردرد در منزل – فیزیوتراپی کمر در شریعتی – بهترین فیزیوتراپی خیابان شریعتی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ