فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل

 1. خانه
 2. روش های درمانی
 3. فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل
فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل برای بازیابی توانایی های حرکتی مفصل و بهبود وضعیت مفصل و تسریع بهبودی امری ضروری است.

فیزیوتراپی به بیمار کمک می کند تا هرچه سریع تر با شرایط جدید خود کنار آمده و بتواند از مفصل مصنوعی همانند مفصل طبیعی خود استفاده کند.

جراحی تعویض مفصل یکی از جراحی های رایج ارتوپدی در سال های اخیر است که معمولا در مفاصل زانو و لگن و در شرایطی که بیماری و آسیب دیدگی سبب تخریب کامل مفصل شده و سایر اقدامات درمانی نتوانند کمکی به بهبود شرایط بیمار بکنند انجام می گیرد.

آرتروز مفاصل یکی از مهم ترین عوامل تخریب مفصل است که جراح ارتوپد را مجاب به جراحی تعویض مفصل می کند.

جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از جمله روش های جراحی در درمان مشکلات افرادی هستند که به این مشکلات دچارند و از درد و ناراحتی رنج می برند.

انجام جراحی تعویض مفصل می تواند منجر به بروز مشکلات حرکتی برای فرد شود و با انجام فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل تا حد زیادی می توان پروسه بازگشت به وضعیت طبیعی را تسریع کرد.

فیزیوتراپی علاوه بر کمک به بهبود دامنه حرکتی مفصل پس از جراحی نقش موثری در تقویت عضلات و افزایش قدرت مفصل دارد.

ضعف مفصل پس از جراحی یکی از عواملی است که استفاده از مفصل مصنوعی را برای فرد دشوار می کند ، با انجام به موقع و منظم فیزیوتراپی می توان بر ضعف ایجاد شده غلبه کرد و از مفصل مصنوعی مانند مفصل طبیعی استفاده کرد.

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل

فیزیوتراپیست با ارائه تمرینات ورزشی سعی می کند دامنه حرکتی مفصلی که تحت جراحی قرار گرفته را بهبود بخشد تا فرد مشکلات حرکتی کمتری را تجربه کند.

تمرینات تقویتی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد نیز به احیای قدرت و توانایی های حرکتی مفصل جراحی شده کمک می کند.

فیزیوتراپیست همچنین آموزش هایی در زمینه نحوه راه رفتن و انجام فعالیت ها تا زمان سپری شدن دوران نقاهت پس از جراحی به بیمار خواهد داشت، استفاده از عصا و واکر نیز در این دوران برای جلوگیری از وارد شدن فشار بیش از حد به مفصل جراحی شده ضروری است.

پس از انجام جراحی تعویض مفصل اغلب 4 تا 8 هفته فیزیوتراپی باید ادامه پیدا کند تا بیمار به شرایط مطلوب برسد.

طیف وسیعی از تمرینات حرکتی، تقویت عضلات چهار سر ران و تمریناتی برای استفاده صحیح از مفصل بمنظور جلوگیری از آسیب دیدگی و لق شدن مفصل مصنوعی توسط فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر گرفته می شود.

در صورتی که بیمار به دلیل مشکلات حرکتی ناشی از جراحی نتوانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کند می تواند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شود ، دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل بخصوص در افراد سالمند و ناتوان کمک زیادی به روند بهبودی در این افراد خواهد کرد.

فیزیوتراپی باید در روزهای ابتدایی پس از جراحی آغاز شود تا بیمار هرچه سریع تر به شرایط مطلوب برسد.

ماساژ و تکنیک های درمان دستی با بهبود جریان خون به افزایش میزان انرژی و اکسیژن در دسترس سلول ها در بافت آسیب دیده پس از جراحی کمک زیادی به روند بهبودی خواهند کرد.

بیمار تا زمان بهبودی کامل باید از انجام فعالیت های سنگین و پرفشار بپرهیزد تا مفصل مصنوعی دچار آسیب نشود.

تحریک الکتریکی عصب از راه پوست ( الکتروتراپی ) نیز علاوه بر کمک به تسکین درد به بهبود عملکرد عضلات چهار سر ران نیز کمک می کند.

فیزیوتراپیست همچنین تمرینات سبکی را برای بیمار در نظر می گیرد تا بطور روزانه در منزل انجام دهد.

فواید فیزیوتراپی

 • کاهش درد پس از جراحی
 • کاهش التهاب و تورم در بافت آسیب دیده پس از جراحی
 • بهبود دامنه حرکتی
 • تقویت عضلات که کمک زیادی به تسریع روند بهبودی می کند.
 • افزایش انعطاف ‌پذیری مفصل مصنوعی
 • بهبود وضعیت تعادلی
 • افزایش ثبات زانو
 • بازگشت هرچه سریع تر به شرایط طبیعی

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در شرق تهران – فیزیوتراپی در غرب تهران

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه

فیزیوتراپی توسط آقا و خانم با بیمه در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در تهران در حوزه های تخصصی ارتوپدی ، نورولوژی و کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر کمک به افراد برای بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی، حرکت و تحرک تمرکز دارد. فیزیوتراپیست ها با افراد در هر سنی…

درمان گردن درد

درمان گردن درد با فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی یکی از موثرترین روشهای درمانی است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع است که می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند وضعیت نامناسب، کشیدگی یا تنش عضلانی، آسیب یا شرایط پزشکی زمینه ای ایجاد شود. علائم…

درمان کمر درد بدون جراحی

درمان کمر درد بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. کمردرد به ناراحتی یا درد احساس شده در پشت اشاره دارد که می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. کمردرد یک بیماری شایع است که می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر…

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل

ماساژ درمانی در کلینیک و منزل توسط متخصصان با تجربه ما که تجربه و آشنایی کامل با تکنیک های ماساژ را دارند ارائه می شود. ماساژ درمانی اغلب در فیزیوتراپی به عنوان یک درمان مکمل برای کمک به تسکین درد، کاهش تنش عضلانی، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. این یک تکنیک…

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی با فیزیوتراپی و ورزش در بسیاری از بیماران موفقیت آمیز است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند. تنگی کانال نخاعی یک وضعیت پزشکی است که در آن فضاهای داخل کانال نخاعی که نخاع و اعصاب را در خود جای داده است، باریک می…

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک

بهترین درمان دیسک کمر و سیاتیک با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان یک روش درمانی واحد را برای تمام افراد در نظر گرفت. فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات ستون فقرات شناخته می شود که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران به…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ