فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد

 1. خانه
 2. بیماری های ارتوپدی
 3. بیماری های ستون فقرات
 4. فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد
فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد

فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن (فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات) ارائه می شود.

فیزیوتراپی ممکن است به شما کمک کند زمانی که کمردرد حرکت کردن و انجام کارهای روزمره را دشوار می کند. این درمان به شما کمک می کند بهتر حرکت کنید و ممکن است درد را تسکین دهید. همچنین به بهبود یا بازیابی سطح تناسب اندام و عملکرد شما کمک می کند.

هدف این است که کارها و فعالیت های روزانه را آسان تر کنید. به عنوان مثال، فیزیوتراپی ممکن است به راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، یا داخل و خارج شدن از تخت کمک کند.

فیزیوتراپیست شما را معاینه می کند و یک برنامه درمانی تهیه می کند. ممکن است برای انعطاف پذیری، قدرت، استقامت، هماهنگی و یا تعادل به کمک نیاز داشته باشید.

این درمان تقریباً همیشه شامل ورزش است. این می تواند شامل کشش، تمرینات اصلی، وزنه برداری و پیاده روی باشد. ممکن است یک برنامه ورزشی یاد بگیرید تا بتوانید آن را در خانه انجام دهید.

همچنین ممکن است درمانگر از درمان دستی، آموزش و تکنیک هایی مانند گرما، سرما، آب، اولتراسوند و تحریک الکتریکی استفاده کند.

فیزیوتراپی ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر درمان ها استفاده شود.

فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد که توسط متخصصان ما ارائه می شود موثرترین روش درمان غیرجراحی کمردرد و عامل زمینه ای آن است که نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی و انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند.

کمردرد می تواند در هر نقطه زیر دنده ها و بالای پاها اتفاق بیفتد. ممکن است هنگام بلند کردن اجسام یا پیچش شدید ستون فقرات رخ دهد.

علت کمردرد چیست؟

 • استفاده بیش از حد، وارد شدن فشار بیش از حد یا آسیب دیدگی ستون فقرات
 • افزایش سن و ضعف عمومی عضلات و رباط ها
 • فتق دیسک کمر
 • آرتروز ستون فقرات
 • شکستگی های فشاری ستون فقرات
 • ناهنجاری های مادرزادی ستون فقرات

علائم کمردرد

بسته به علت، کمردرد می تواند علائم مختلفی ایجاد کند. درد ممکن است مبهم یا تیز باشد. ممکن است در یک منطقه کوچک یا در یک منطقه وسیع باشد. ممکن است دچار اسپاسم عضلانی شوید.

کمردرد همچنین می تواند باعث علائمی در ساق پا، مانند درد، بی حسی یا سوزن سوزن شدن شود که اغلب تا زیر زانو کشیده می شود.

اگر اعصاب انتهای طناب نخاعی تحت فشار قرار گیرند، یک مشکل نادر اما جدی به نام سندرم دم اسبی ممکن است رخ دهد. اگر ضعف یا بی حسی در هر دو پا دارید یا کنترل مثانه یا روده را از دست می دهید، به دنبال درمان اورژانسی باشید.

بیشتر کمردردها کوتاه مدت (حاد) هستند و در عرض چند هفته از بین خواهند رفت. اگر افسرده یا تحت استرس هستید، احتمال طولانی مدت (مزمن) شدن آن بیشتر است.

فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد با روشهای درمانی بروز و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی می تواند به تسکین علائم کمردرد و دیگر مشکلات ایجاد شده برای بیماران کمک کند.

تشخیص علت کمردرد

پزشک در مورد سلامتی، علائم و فعالیت های گذشته شما سؤالاتی می پرسد. او همچنین معاینه فیزیکی انجام خواهد داد. پاسخ های شما و معاینه می تواند به رد یک علت جدی درد کمک کند. در بیشتر موارد، پزشکان می توانند پس از اولین معاینه درمان را توصیه کنند.

آزمایش هایی مانند اشعه ایکس، سی تی اسکن و ام آر آی معمولا کمکی نمی کنند ، اما اگر مشکل کمردرد دارید که بیش از 6 هفته طول کشیده است، یا اگر پزشکتان فکر می‌کند ممکن است بیشتر از درد عضلانی داشته باشید، ممکن است زمان انجام یکی از این آزمایش‌ها فرا رسیده باشد.

درمان کمردرد

بیشتر کمردردها با کمک های اولیه بهبود می یابند که شامل ادامه فعالیت های سبک مانند راه رفتن و مصرف داروهای مسکن بدون نسخه در صورت نیاز است.

پیاده روی ساده ترین و شاید بهترین ورزش برای کمر است. خون شما را به حرکت در می آورد و به عضلات شما کمک می کند قوی بمانند.

فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد

فیزیوتراپیست شما می تواند تمرینات خاص تری را برای تقویت عضلات پشت شما توصیه کند. اینها ممکن است شامل یک سری تمرینات ساده به نام تثبیت هسته باشد. تقویت عضلات در تنه می تواند وضعیت شما را بهبود بخشد، بدن شما را در تعادل بهتری نگه دارد و احتمال آسیب را کاهش دهد.

فیزیوتراپیست علاوه بر تنظیم برنامه ورزشی برای کمک به درمان کمردرد از تکنیک های درمان دستی و ماساژ ستون فقرات ، مدالیته های ضددرد مانند الکتروتراپی ، تکنیک سوزن خشک و توصیه های وضعیتی بهره می برد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد خدمات تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات را برای درمان مشکلاتی که منجر به بروز کمردرد و مشکلات حرکتی در بیماران می شوند را ارائه می دهند.

داشتن کمردرد (مزمن) مداوم می تواند شما را افسرده کند. به نوبه خود، افسردگی می تواند بر میزان درد شما و اینکه آیا کمر شما بهتر می شود تأثیر بگذارد. افراد مبتلا به افسردگی و دردهای مزمن اغلب از داروهای ضد افسردگی و مشاوره سود می برند. مشاوره می تواند به شما در یادگیری مهارت های مدیریت استرس و کنترل درد کمک کند.

چگونه می توان از بازگشت کمردرد جلوگیری کرد؟

بعد از اینکه کمردرد داشتید، احتمالاً دوباره دچار آن خواهید شد. اما مواردی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید. و اگر دوباره کمردرد داشته باشید می توانند به شما کمک کنند تا سریعتر بهتر شوید.

برای کمک به حفظ سلامت کمر و جلوگیری از درد بیشتر:

 • هنگام نشستن، ایستادن و راه رفتن، وضعیت صحیح قرار گرفتن اندام را تمرین کنید. “حالت خوب” به طور کلی به این معنی است که گوش ها، شانه ها و باسن شما در یک خط مستقیم قرار دارند.
 • ورزش منظم و کم فشار داشته باشید. پیاده‌روی کنید، شنا کنید یا دوچرخه‌های ثابت را امتحان کنید. قبل از ورزش حرکات کششی انجام دهید.
 • مراقب وزن خود باشید.
 • سعی نکنید چیزهایی را که برای شما خیلی سنگین هستند بلند کنید. زمانی که باید بلند کنید، روش صحیح بلند کردن را یاد بگیرید.

اگر برای مدت طولانی در محل کار می نشینید یا می ایستید:

 • صاف بنشینید یا بایستید و شانه های خود را عقب ببرید.
 • اطمینان حاصل کنید که صندلی شما مناسب شماست و پشتیبان خوبی دارد.
 • برای قدم زدن به طور منظم استراحت کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در میرداماد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی کف لگن – فیزیوتراپی در ونک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک

فیزیوتراپی درد عصب سیاتیک موثرترین روش درمان غیرجراحی این عارضه است که در مرکز فیزیوتراپی آیتن در تهران ارائه می شود. درد عصب سیاتیک که به عنوان سیاتیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است که می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند. با این حال، خبر خوب این است که تسکین موثر…

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران

فیزیوتراپی ستون فقرات در تهران در مرکز فیزیوتراپی آیتن توسط متخصصان با تجربه ما و با هدف تشخیص ، ارزیابی و درمان مشکلات ستون فقرات ارائه می شود. ستون فقرات انسان یا ستون مهره‌ای، از 33 مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته‌اند. این مهره ها به پنج ناحیه گردنی، سینه ای، کمری،…

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد

تکنیکهای فیزیوتراپی برای کمردرد فیزیوتراپی ، یک روش غیرتهاجمی برای درمان کمردرد است. این شامل انواع تکنیک ها و تمرینات طراحی شده برای کاهش درد، بهبود عملکرد و جلوگیری از حمله های بعدی کمردرد است.  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این…

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل

فیزیوتراپی پس از جراحی در منزل فیزیوتراپی، شاخه ای تخصصی از مراقبت های بهداشتی، نقش اساسی در مراقبت های بعد از عمل ایفا می کند. این مقاله به اهمیت فیزیوتراپی پس از جراحی و چگونگی کمک به بهبود سریعتر و موثرتر می پردازد. بیمارانی که تحت عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل زانو و لگن…

درمان سردرد با فیزیوتراپی

درمان سردرد با فیزیوتراپی به عنوان یکی از موثرترین روشهای درمانی در کلینیک فیزیوتراپی آیتن تهران ارائه می شود. سردرد یک بیماری شایع است که می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که دارو اغلب راه حلی برای تسکین سردرد است، فیزیوتراپی یک رویکرد جایگزین و…

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد

فیزیوتراپی تخصصی کمر درد کمر درد یک بیماری شایع است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. چه به دلیل وضعیت نامناسب، فشار عضلانی یا یک بیماری زمینه ای باشد، می تواند ناتوان کننده باشد و کیفیت زندگی فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.  این بیماری می تواند…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ