فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران

فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران

فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران ، دولت ، دروس ، میرداماد و مناطق اطراف توسط متخصصان فیزیوتراپی در کلینیک و منزل ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی ارائه می شود.

کمردرد یکی از دلایل اصلی ناتوانی حرکتی و دوری از محل کار است که بر اساس آمارها بیش از سه چهارم افراد در طول زندگی خود آن را تجربه خواهند کرد.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش در درمان کمردرد و عامل بوجود آورنده آن است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی ارائه می شود. متخصصان ما از روشهای درمانی نوین در کنار مدالیته های پیشرفته فیزیوتراپی برای درمان کمردرد بهره می برند.

فیزیوتراپیست ها بر بازگرداندن حرکت و عملکرد به کل بدن شما پس از اینکه تحت تأثیر بیماری یا آسیب قرار گرفتید تمرکز می کنند. آنها به نحوه تأثیرگذاری بر اعصاب، ماهیچه ها و استخوان های بدن شما می پردازند. دکتر فیزیوتراپی شما را تشویق می کند که به جای تکیه بر درمان های غیرفعال، در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید.

حتی اگر برای مدتی کمردرد داشته اید، یک برنامه ورزشی فیزیوتراپی می تواند تسکین دهنده باشد و شما را دوباره به حرکت وادار کند. تسکین درد و بهبود عملکردی که با فیزیوتراپی دریافت می کنید می تواند به اندازه کافی طول بکشد تا بتوانید به فعالیت های عادی خود بازگردید. فعال ماندن بهترین کار برای کمردرد است. می‌تواند شما را سریع‌تر به سر کار بازگرداند، احتمال کمتری دارد که مشکلات طولانی‌مدت داشته باشید و احتمال کمتری دارد که دوباره به کمردرد مبتلا شوید.

فیزیوتراپی کمردرد در پاسداران

فیزیوتراپی روشی ایمن ، کم هزینه و بسیار موثر است که می تواند نیاز به انجام جراحی های غیرضروری و مصرف داروهای شیمایی را تا حد زیادی کاهش دهد.

فیزیوتراپی برای درمان کمردرد در دو نوع فعال و غیرفعال ارائه می شود.

فیزیوتراپی فعال

فیزیوتراپی فعال برای توانبخشی ستون فقرات بسیار مهم است. برای به دست آوردن نتایج موثر، یک برنامه تمرین عمومی کمر باید شامل موارد زیر باشد:

 • تمرینات کششی و دامنه حرکتی برای افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات و کاهش خشکی و سفتی ستون فقرات
 • تمرینات تقویتی
 • تمرینات هوازی کم فشار مانند پیاده روی آهسته

فیزیوتراپی غیرفعال

در مواردی که ورزش خیلی دردناک است، درمانگر ممکن است درمان‌ های غیرفعال را در نظر بگیرد، از جمله:

 • گرما و سرما درمانی
 • الکتروتراپی
 • التراسوند
 • لیزردرمانی

روشهای فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران

 • توصیه به فعالیت – نتایج تحقیقات نشان می دهد تشویق به حرکت زود هنگام در صورت کمردرد یکی از مهم ترین جنبه های درمان کمردرد و جلوگیری از ضعف و آتروفی عضلات کمر و ستون فقرات است.
 • درمان دستی ستون فقرات – این روش درمانی برای هدف قرار دادن نقطه خاص درد برای هدف مورد استفاده قرار می گیرد.
 • موبیلیزاسیون به این معنی است که فیزیوتراپیست شما از حرکات آهسته و ملایم برای کشش ستون فقرات شما استفاده می کند. هدف این است که کمر خود را به محدوده حرکتی طبیعی خود برگردانید.
 • دستکاری به این معنی است که فیزیوتراپیست شما حرکات فشاری سریع با دستان خود در نقطه خاصی از ستون فقرات شما انجام می دهد.
 • فیزیوتراپیست ها درمان های دیگری مانند تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) و سوزن خشک را ارائه می کردند.
 • تمرینات کششی – مجموعه ای از تمرینات و کشش های با ساختار مناسب معمولاً با توجه به شرایط فردی بیمار و علت کمردرد توصیه می شود.
 • تمرینات تقویتی – این بخش از فیزیوتراپی برای کمردرد، بر بهبود قدرت و ثبات عضلاتی که به دلیل کمردرد ضعیف شده اند، تمرکز دارد.
 • توصیه های ارگونومیک – از آنجایی که خطرات مربوط به کار بیش از 65 درصد از مشکلات کمر را تشکیل می دهند، فیزیوتراپیست ها نیز بر روی ارائه دستگاه ارگونومیک دقیق تمرکز می کنند و بیمار را در استفاده از زیرساخت مناسب در محل کار برای جلوگیری و درمان کمردرد راهنمایی می کنند.
 • دستورالعمل های وضعیتی – این بخش از فیزیوتراپی بر راهنمایی بیمار در مورد عادات وضعیتی صحیح و راه های حفظ وضعیت صحیح بدن برای جلوگیری از کمردرد تمرکز دارد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی خدمات تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات را برای کمک به درمان مشکلات کمر و ستون فقرات ارائه می دهند. متخصصان ما از بروزترین متدهای درمانی و توانبخشی در کنار تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی برای کمک به بهبود شرایط مراجعه کنندگان بهره می برند. برای رزرو نوبت در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی با شماره تلفن های 0912265564802122926077 تماس حاصل فرمایید.

جلسات فیزیوتراپی کمردرد

هنگامی که برای درمان کمردرد به کلینیک فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران مراجعه می کنید، دکتر فیزیوتراپی تاریخچه پزشکی مفصلی را از شما می گیرد. دکتر فیزیوتراپی از شما در مورد هر گونه شرایط پزشکی، سبک زندگی، محیط کار و داروهایی که مصرف می کنید می پرسد. سپس یک معاینه فیزیکی دقیق انجام می دهد، از جمله بررسی نحوه حرکت و عملکرد کمر و ستون فقرات. دکتر فیزیوتراپی در شریعتی همچنین ممکن است یک ارزیابی عصبی انجام دهد تا ببیند اعصاب شما چه شرایطی دارد.

فیزیوتراپیست شما درمانی را که توصیه می کند و اینکه چگونه انتظار دارند این درمان به کمردرد شما کمک کند را توضیح خواهد داد. آنها همچنین باید در مورد خطرات احتمالی درمان به شما هشدارهای لازم را بدهند.

در پایان اولین جلسه فیزیوتراپی شما، دکتر فیزیوتراپی میزان نیاز شما به تعداد جلسات درمانی را به شما خواهد گفت، تعداد جلسات درمانی و متدها و مدالیته هایی که دکتر فیزیوتراپی کمر درد در پاسداران برای شما در نظر می گیرد بسته به نوع مشکل شما ، شدت علائم شما و دیگر شرایط شما متغیر است.

دکتر فیزیوتراپی همچنین توصیه هایی در مورد کارهایی که می توانید در خانه برای کمک به کمردرد خود انجام دهید به شما خواهد داد. این ممکن است شامل نحوه بهبود وضعیت بدنی خود و نحوه اطمینان از تنظیم صحیح صندلی ماشین یا صندلی اداری شما باشد. نشستن پشت میز در تمام طول روز می تواند نقش مهمی در ایجاد مشکلات کمر داشته باشد. فیزیوتراپیست شما ممکن است توصیه هایی در مورد ارتفاع صندلی و صفحه نمایش شما ارائه دهد و به شما توصیه کند که چند وقت یکبار استراحت کنید و در طول روز حرکت کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – کلینیک فیزیوتراپی در شمال تهران – فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات – فیزیوتراپی در خیابان شریعتی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ