دلایل درد شانه

دلایل درد شانه

دلایل درد شانه و نقش فیزیوتراپی در درمان آن ها

شانه های شما بخش پیچیده ای از بدن شما هستند ، آنها انعطاف پذیرترین و متحرک ترین مفاصل شما هستند که از چندین استخوان، ماهیچه و تاندون تشکیل شده اند.

شانه ها تحرک زیادی را برای شما فراهم می کنند و به شما این امکان را می دهند که بسیاری از وظایف روزانه خود را علاوه بر چندین رژیم ورزشی انجام دهید. با این حال، این بدان معناست که راه های زیادی وجود دارد که شانه ها می توانند آسیب ببینند و در نتیجه درد و عدم تحرک ایجاد شود.

درد شانه را می توان به دلایل مختلف تجربه کرد و چندین قدم وجود دارد که می توانید برای کاهش ناراحتی خود انجام دهید.

فیزیوتراپی شانه یکی از موثرترین روش های درمان درد شانه است که فیزیوتراپیست ها با توجه به دلایل درد شانه و شرایط هر بیمار برنامه درمانی منحصر بفردی را برای بیمار در نظر می گیرند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما خدمات تخصصی فیزیوتراپی شانه را در منزل و با بالاترین کیفیت و بر اساس متدهای روز دنیا به آن دسته از عزیزانی که به دلیل شرایط بیماری و یا هر مشکل دیگر توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می دهند.

فیزیوتراپی شانه یک روش ایمن ، کم هزینه و موثر برای کاهش درد شانه است. 

دلایل درد شانه

چندین دلیل زمینه ای وجود دارد که می تواند منجر به درد شانه شود. به عنوان مثال، آسیب یا ضربه ناگهانی به شانه ها می تواند باعث دردناک شدن شانه ها شود. حرکات تکراری همچنین می تواند باعث درد شانه شود، زیرا عضلات، مفاصل و تاندون های شما در حال حرکت بیش از حد هستند. فیزیوتراپی شانه می تواند چندین بیماری خاص را که ممکن است به درد یا ناراحتی که در شانه خود احساس می کنید کمک کند، درمان کند.

برخی از شایع ترین دلایل درد شانه که فرد را نیازمند فیزیوتراپی می کنند عبارتند از :

پارگی غضروف شانه. هنگامی که غضروف پاره می شود، ممکن است تعدادی از علائم دردناک را تجربه کنید. ممکن است کاهش قدرت و دامنه حرکتی محدود در شانه آسیب دیده را تجربه کنید. همچنین ممکن است هنگام حرکت دادن بازوی خود به روش های خاصی دچار درد شوید. اگر از پارگی غضروف رنج می برید، فیزیوتراپی شانه در منزل و کلینیک فیزیوتراپی می تواند تسکین دهنده باشد.

تاندونیت شانه. تاندونیت زمانی رخ می دهد که تاندون تحریک یا ملتهب شود. می تواند در چندین قسمت از بدن ظاهر شود. فیزیوتراپیست می تواند انواع مختلف تاندونیت را درمان کرده و ناحیه ملتهب را تسکین دهد.

کشیدگی و رگ به رگ شدن عضلات شانه. کشیدگی زمانی اتفاق می افتد که یک عضله یا تاندون بیش از حد کشیده شود یا پاره شود. رگ به رگ شدن زمانی اتفاق می افتد که رباط بیش از حد کشیده شود یا پاره شود. کشیدگی و رگ به رگ شدن می تواند منجر به درد مداوم شانه شود که ممکن است شرکت در ورزش یا حتی کارهای روزانه را دشوار کند. اگر کشیدگی یا رگ به رگ شدن جزئی باشد، گاهی اوقات می توان آن را در خانه یخ زد و با استراحت آن را بهبود داد. فشارهای شدیدتر و رگ به رگ شدن ها اغلب به درمان های فیزیوتراپی شانه نیاز دارند.

بورسیت شانه. بورسیت یکی از دلایل درد شانه است و به معنای التهاب مفاصل است و کیسه های پر از مایع اطراف استخوان ها، ماهیچه ها و تاندون ها را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب در مناطقی از بدن که برای حرکات تکراری استفاده می شود، رخ می دهد. اگر بورسیت را تجربه می کنید، ممکن است در ناحیه آسیب دیده احساس سفتی یا درد داشته باشید که می تواند قرمز یا متورم شود. فیزیوتراپی شانه می تواند به کاهش التهاب و همچنین علائم دردناک شما کمک کند.

شانه ی یخ زده. شانه منجمد یکی از رایج ترین دلایل درد شانه و یک وضعیت دردناک است که معمولاً پس از دوره‌های طولانی بی‌تحرکی رخ می‌دهد، مانند قرار گرفتن در یک زنجیر یا گچ گرفتن پس از آسیب. این وضعیت به مرور زمان بدتر می شود و در نتیجه درد و سفتی ایجاد می شود. معمولاً بعد از چند سال خودش را اصلاح می‌کند، اما فیزیوتراپی می‌تواند به تسکین شما در دوران نقاهت کمک کند. همچنین می تواند به سرعت بخشیدن به روند بازیابی کمک کند.

آرتروز شانه. آرتریت یک بیماری مفصلی است که باعث درد و سفتی می شود. انواع مختلفی از آرتریت وجود دارد، اما شایع ترین آنها آرتروز و آرتریت روماتوئید است. استئوآرتریت زمانی اتفاق می افتد که غضروف بین استخوان های شما شروع به شکستن می کند و باعث ساییدگی استخوان ها می شود. آرتریت روماتوئید زمانی اتفاق می افتد که مفاصل متورم و ملتهب می شوند. برای هر دوی این شرایط، فیزیوتراپی می‌تواند باعث تسکین درد و بهبود تحرک شود.

فیزیوتراپی شانه

دلایل درد شانه

یک فیزیوتراپیست با توجه به دلایل درد شانه سخت تلاش می کند تا علاوه بر تسکین درد و ناراحتی که احساس می کنید، انعطاف پذیری و دامنه حرکتی شما را بهبود بخشد. آنها ممکن است هر ترکیبی از روش های درمانی مانند درمان های سرد و گرم را برای کاهش درد و افزایش تحرک اجرا کنند. ماساژ درمانی برای کاهش فشار روی عضلات، مفاصل و تاندون‌ها؛ یا یک رژیم ورزشی برای تقویت حرکت و بهبودی ناحیه آسیب دیده. سایر روش های فیزیوتراپی ممکن است شامل آب درمانی، اولتراسوند یا تحریک الکتریکی عصبی باشد.

هر نوع دردی که تجربه می کنید، یک فیزیوتراپیست آموزش دیده می تواند یک برنامه تخصصی برای درمان بیماری خاص شما ایجاد کند. ثابت شده است که فیزیوتراپی شانه به چندین بیماری کمک می کند و در بسیاری از موارد نیاز به داروهای مضر و جراحی های تهاجمی را به طور کلی از بین برده است.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی شانه – درمان شانه منجمد با فیزیوتراپی – دلایل درد شانه – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – دکتر فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ