فیزیوتراپی در منزل دکتر جانپور

فیزیوتراپی در منزل دکتر جانپور

فیزیوتراپی در منزل دکتر جانپور توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل به آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل شرایط مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ارائه می شود.

فیزیوتراپی روشی ایمن و موثر است که در درمان اختلالات اسکلتی ـ عضلانی ، مشکلات حرکتی در بیماران نورولوژیک ، مشکلات کف لگن و بیماری های مادرزادی کاربرد دارد.

فیزیوتراپی یک گزینه درمانی موثر برای طیف گسترده ای از بیماری ها است. از توانایی بدن برای بهبود و تقویت خود به منظور بهبود کیفیت زندگی بیمار استفاده می کند. درمان را می توان در طی چند هفته یا چند سال انجام داد. از عواملی مانند ورزش و رژیم غذایی برای بازگرداندن تحرک از دست رفته، تسکین درد و ناراحتی مزمن یا بهبود عملکرد شناختی استفاده می کند.

تجربه هر فردی از انجام فیزیوتراپی متفاوت خواهد بود زیرا نیازهای هر فرد متفاوت است. بسته به نوع و شدت بیماری شما و همچنین اهدافی که برای درمان آن دارید، فیزیوتراپیست شما ممکن است توصیه های متفاوتی برای چگونگی درمان مشکل فعلی شما داشته باشد.

فیزیوتراپی در منزل دکتر جانپور

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی خدمات فیزیوتراپی در منزل در مناطق مختلف تهران از جمله شریعتی ، پاسداران ، شیان ، ازگل ، ارتش ، سعادت آباد ، شهرک غرب ، نارمک ، تهرانپارس و دیگر مناطق تهران بزرگ را برای بیماران عزیز که به دلیل درد ، محدودیت های حرکتی و یا دلایل دیگر برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی دارای محدودیت هستند ارائه می دهند.

خدماتی که متخصصان ما بصورت فیزیوتراپی در منزل ارائه می دهند به درمان و کنترل مشکلات زیر کمک می کند:

مشکلات ستون فقرات
بیماری ها و آسیب های ستون فقرات از جمله بیرون زدگی دیسک کمر و گردن ، تنگی کانال نخاعی ، درد سیاتیک ، لغزش مهره ها ، شکستگی فشاری مهره ها و … از جمله مهم ترین شرایطی هستند که خدمات فیزیوتراپی در منزل هروی می تواند به تسکین علائم و درمان آن ها کمک کند.

دیستروفی عضلانی
این بیماری ژنتیکی مادرزادی سبب ضعف و آتروفی تدریجی ماهیچه ها و استخوان ها می شود. تمرینات به کاهش آسیب و بازیابی قدرت و تحرک بیشتر عضلات کمک می کند.

مشکلات کف لگن
فیزیوتراپی کف لگن موثرترین روش در درمان مشکلات ناشی از ضعف و اختلال در عملکرد عضلات کف لگن همچون بی اختیاری ادرار و مدفوع ، یبوست ، واژینیسموس و … است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل دکتر جانپور ارائه می شود.

سرگیجه و اختلال تعادل
سرگیجه باعث می شود سر شما بچرخد و باعث سرگیجه شود که به دلیل آن می توانید تعادل خود را از دست بدهید. فیزیوتراپی می تواند به بیماران مبتلا به سرگیجه کمک کند تا تعادل خود را بهبود بخشند و بدن خود را کنترل کنند.

پوکی استخوان
پوکی استخوان، استخوان شما را شکننده، ضعیف و مستعد شکستگی می کند. فیزیوتراپی می تواند به بازیابی استحکام، حرکت و عملکرد استخوان و جلوگیری از شکستگی کمک کند. پوکی استخوان یکی از عوارض دوران سالمندی است که خطر شکستگی استخوان ها بخصوص شکستگی لگن را در افراد سالمند افزایش می دهد.

فیزیوتراپی در چه مشکلات دیگری کاربرد دارد؟

فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل
فیزیوتراپی پس از جراحی های ارتوپدی از جمله جراحی تعویض مفصل زانو و لگن ضروری است زیرا بدن ظرفیت خود را برای عملکرد طبیعی از دست می دهد. فیزیوتراپی به مدیریت درد کمک می کند و به بازیابی دامنه حرکت و قدرت کمک می کند.

کمردرد و گردن درد مزمن
نشستن برای ساعات طولانی، وضعیت نامناسب و مشکلات مربوط به سن می تواند باعث کمردرد و گردن درد شود. می تواند حرکت شما را محدود کند و فعالیت های روزانه شما را مختل کند. فیزیوتراپی در منزل هروی که توسط متخصصان ما ارائه می شود با راهکارهای موثر به تسکین کمردرد و گردن درد مزمن در افراد کمک کند.

سندرم مفصل فکی – گیجگاهی
مفصل گیجگاهی فکی شما (TMJ) مسئول اصلی حرکت فک شما است. هنگامی که این مفصل ملتهب می شود ، که به عنوان سندرم مفصل گیجگاهی فکی شناخته می شود ، حرکت فک شما می تواند بسیار دردناک باشد. این امر فعالیت های روزمره مانند خوردن، نوشیدن و صحبت کردن را چالش برانگیزتر می کند. درمان های فیزیوتراپی ممکن است شامل موارد زیر باشد: تمرینات ضد التهاب ، تغییرات در وضعیت بدن شما و تنظیم رژیم غذایی.

آسیبهای ورزشی
پارگی رباط ها و منیسک زانو ، التهاب تاندون ها و بورس ها مانند تاندونیت آشیل ، کشیدگی و گرفتگی عضلات ، پارگی تاندون ها و … از دیگر مشکلاتی هستند که فیزیوتراپی کمک زیادی به بهبود و توانبخشی آن ها می کند.فیزیوتراپی ورزشی به ورزشکاران آسیب دیده کمک می کند تا انعطاف پذیری، قدرت و استقامت خود را افزایش دهند.

سردرد میگرنی
سردرد یکی از بیماریهای شایعی است که تقریبا تمام افراد آن را تجربه کرده اند ، سردرد می تواند بحدی شدید باشد که سبب بروز اختلال جدی در فعالیت های فرد شود. فیزیوتراپی به درمان علل سردرد، به ویژه مواردی که ناشی از مشکلات اسکلتی است، کمک می کند.

فیزیوتراپی در بیماریهای نورولوژی
فیزیوتراپی پس از سکته مغزی برای توانبخشی سریع تر بیمار و کاهش عوارض این عارضه مغزی شایع ضروری است. فیزیوتراپی در دیگر بیماری های نورولوژی شایع مانند ام اس و پارکینسون نیز کمک زیادی به بهبود شرایط بیماران می کند.

آرتروز مفاصل
آرتریت یکی از شایع ترین دلایل فیزیوتراپی در بیماران سالمند است. آرتریت باعث التهاب در مفصل بیمار می شود و اغلب مزمن است. فیزیوتراپی به بهبود تحرک مفصل بیمار کمک می کند و درد آرتریت را کاهش می دهد.

مهم ترین مزایای فیزیوتراپی عبارتند از:

  • کاهش یا از بین بردن احساس درد
  • بهبود تحرک
  • کاهش نیاز به انجام جراحی های پرهزینه و پرعارضه
  • کمک به بهبودی سریع تر پس از سکته مغزی و آسیب های ورزشی
  • مدیریت مشکلات مرتبط با افزایش سن مانند بیماری های پوکی استخوان یا آرتریت
  • بهبود تعادل و جلوگیری از سقوط
  • مدیریت بیماری های مزمن مانند دیابت
  • مدیریت بیماری های تنفسی

 

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ