فیزیوتراپی در شریعتی

  1. خانه
  2. معرفی رشته های توانبخشی
  3. فیزیوتراپی
  4. فیزیوتراپی در شریعتی
فیزیوتراپی در شریعتی

فیزیوتراپی در شریعتی ، پاسداران ، هروی ، میرداماد ، دروس ، قلهک و سایر خیابان های منطقه ۳ تهران توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی شاخه ای از مراقبت های بهداشتی است که با بهینه سازی حرکت و عملکرد با اختلالات جسمانی سروکار دارد. به طور خاص، فیزیوتراپی شامل ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌های مختلف با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های مختلف فیزیکی است. 

هدف اصلی فیزیوتراپی بازیابی حرکت است. برای انجام این کار، فیزیوتراپیست ها از روش های مختلفی استفاده می کنند که شامل درمان دستی، ورزش و آموزش است. با این شکل از درمان، یک رویکرد کل نگر استفاده می شود. فیزیوتراپیست ها به جای درمان فقط قسمت خاصی از بدن، وضعیت بیمار را به طور کلی بررسی می کنند.

علاوه بر مدیریت ناتوانی خاص، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی همچنین توصیه هایی در مورد چگونگی بهبود سلامت و بهزیستی به طور کلی ارائه می دهد. به عنوان مثال، بیمارانی که کمردرد مزمن دارند نیز ممکن است به کاهش وزن و یادگیری تمرینات اصلی برای تقویت عضلات شکم و پشت تشویق شوند. مشارکت و توانمندسازی بیمار از  جنبه‌ های مهم درمان است و به تشویق بیماران کمک می‌کند تا آنجا که ممکن است مستقل باشند.

فیزیوتراپیست ها معمولاً در یک تیم پزشکی چند رشته ای قرار می گیرند. این تیم توانبخشی معمولاً شامل پزشکان، پرستاران، درمانگران و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی است که با هم کار می کنند تا یک برنامه درمانی بیمار محور را بر اساس علائم و نیازهای خاص بیمار تدوین کنند. ارتباط کلید موفقیت فیزیوتراپی است. فیزیوتراپیست به طور فعال با بقیه اعضای تیم، بیمار و حتی خانواده بیمار در رابطه با اختلال او ارتباط برقرار می کند. بیمار تحت یک سری ارزیابی های مجدد قرار می گیرد و بسته به پیشرفت او اهداف جدیدی تدوین می شود.

طول درمان فیزیوتراپی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. تشخیص شما، میزان آسیب یا اختلالات شما و وضعیت فعلی شما همگی نقش دارند. جلسات فیزیوتراپی در شریعتی معمولاً دو تا سه بار در هفته انجام می شود. با این حال، برخی از شرایط طولانی مدت ممکن است نیاز به درمان های مکرر داشته باشند. بسته به آسیب‌های شما، فیزیوتراپیست می‌تواند به شما کمک کند تا نحوه استفاده و زندگی با وسایل کمکی مانند عصا، ویلچر و حتی اندام مصنوعی را بیاموزید. بهتر است درمان زودتر شروع شود تا از ایجاد التهاب مزمن، بافت اسکار و چسبندگی جلوگیری شود که می تواند وضعیت را بدتر کند.

فیزیوتراپی در شریعتی

در چه شرایطی باید به فیزیوتراپی در شریعتی مراجعه کرد؟

موارد زیادی در زندگی بیمار وجود دارد که نیاز به فیزیوتراپیست را پیدا می کند. آسیب یا درد از هر نوع و ایجاد شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی یا بیماری مزمن انسدادی ریه از جمله مواردی است که فیزیوتراپی قطعا کمک کننده خواهد بود. فیزیوتراپیست ها افراد را در هر سنی از کودکان گرفته تا افراد مسن درمان می کنند.

فیزیوتراپیست ها به طیف وسیعی از اختلالات سلامتی می پردازند که بر سیستم های خاص بدن تأثیر می گذارد. این سیستم‌ها شامل سیستم‌ های عصبی، اسکلتی عضلانی، تنفسی و قلبی عروقی می‌شوند. فیزیوتراپی نورولوژیک با بیمارانی سروکار دارد که به شرایط پزشکی مانند بیماری پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس و بیماری عروق مغزی یا سکته مبتلا می شوند. از سوی دیگر، فیزیوتراپی اسکلتی ـ عضلانی، آرتریت، کمردردهای مزمن، آسیب های ورزشی و تروما را مدیریت می کند. فیزیوتراپی تنفسی بر روی سیستم ریوی متمرکز است و به بهبود بیماری هایی مانند آسم و فیبروز کیستیک کمک می کند. فیزیوتراپی قلب و عروق برای کمک به بیمار در دوران نقاهت پس از حمله قلبی یا جراحی قلب باز استفاده می شود.

علاوه بر اینها، فیزیوتراپیست ها در تعدادی دیگر از زمینه های توانبخشی نیز آموزش دیده اند. اینها شامل سلامت روان، مراقبت های ویژه، مراقبت های بعد از عمل و حتی سلامت در محل کار می شود. برخی از فیزیوتراپیست ها نیز در جنبه های غیر بالینی مراقبت های پزشکی مانند تحقیق، آموزش و خدمات مشارکت دارند.

فیزیوتراپیست ها از طیف وسیعی از رویکردها و تکنیک ها برای کمک به بهبودی شما از بیماری استفاده می کنند. مهمترین تکنیکی که آنها استفاده می کنند ورزش است. بسته به نیازهای خاص بیمار، تمرینات مختلفی برای بیمار تجویز می شود. این تمرینات به تقویت قسمت های بدن که تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته اند کمک می کند و بیماران را به حرکت در اطراف تشویق می کند. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که در فعالیت های سبک مانند پیاده روی برای بهبود بیشتر تحرک خود شرکت کنید، به خصوص اگر در حال بهبودی از یک آسیب هستید. تمرین‌های تنفسی و تکنیک‌های پاکسازی راه هوایی نیز ممکن است برای تقویت ماهیچه‌های مورد استفاده برای تنفس آموزش داده شود. تمرینات به طور منظم برای یک دوره زمانی مشخص تکرار می شوند تا نتایج مطلوبی حاصل شود.

علاوه بر ورزش، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی از تکنیک درمان دستی نیز استفاده می کنند. این باعث می شود از دست ها برای کشش مفاصل و بهبود حرکت و تحرک برخی از اعضای بدن استفاده شود. همچنین درد را کاهش می دهد و گردش خون را به نواحی مختلف بدن افزایش می دهد. یک نمونه از درمان دستی ماساژ است. نشان داده شده است که اشکال مختلف درمان دستی برای بیماران مبتلا به انواع خاصی از اختلالات اسکلتی عضلانی، مانند کسانی که کمردرد مزمن و مداوم دارند، مفید است.

فیزیوتراپیست ها همچنین از تعدادی روش درمانی دیگر استفاده می کنند. این شامل:

سوزن خشک. در این روش از سوزن های بسیار ظریف برای تحریک نقاط مختلف بدن برای تسکین درد و التهاب و همچنین ایجاد آرامش استفاده می شود.

اولتراسوند. از امواج صوتی برای نفوذ به بافت‌های عمیق بدن استفاده می‌کند و جریان خون، فعالیت سلولی و بازسازی را افزایش می‌دهد.

سرمادرمانی. انقباض عروق خونی پس از استفاده، یخ راهی موثر برای کاهش و حتی پیشگیری از التهاب بلافاصله پس از آسیب است. سرما درمانی همچنین می‌تواند باعث تحرک بیشتر مفصل شود و درمان دستی را تقویت کند. نشان داده شده است که استفاده از بسته های سرد در مناطق ملتهب به طور قابل توجهی تورم را در آسیب های بافت نرم کاهش می دهد.

گرما درمانی. کاهش درد و افزایش تحرک پس از برخی آسیب ها برای تکمیل ماساژ دستی و کشش

آب درمانی. این روش در آب و در برابر فشار ملایم آب برای افزایش گردش خون و ایجاد آرامش و در عین حال تقویت گروه های عضلانی و بهبود هماهنگی انجام می شود.

برخی از فیزیوتراپیست ها ممکن است از TENS یا تحریک الکتریکی عصب از راه پوست نیز استفاده کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در تجریش – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در هروی – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در زرگنده

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک

فیزیوتراپی کف لگن با بیوفیدبک یکی از روشهای درمان اختلالات کف لگن و مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد عضلات کف لگن است. بیوفیدبک ابزاری است که برای توانبخشی کف لگن استفاده می شود. این تکنیک شامل قرار دادن یک وسیله کوچک در پایین بدن هنگام انجام تمرینات کف لگن است. این دستگاه محرک های…

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن

فیزیوتراپی اختلالات کف لگن یک درمان موثر و مناسب برای شرایط شایعی مانند بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی اندام لگن و دردهای لگنی مزمن است. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کف لگن، آرامش و هماهنگی برای کمک به درمان سفتی یا ضعف عضلات کف لگن و مشکلات مرتبط با آن است. هنگامی که…

فیزیوتراپی در میرداماد

فیزیوتراپی در میرداماد طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود. فیزیوتراپی از تکنیک های اثبات شده برای کمک به بازگرداندن حرکت و عملکرد هر فردی که تحت تأثیر آسیب، ناتوانی یا وضعیت سلامتی قرار گرفته است استفاده می کند. این یک روش درمانی…

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی بعد از سکته مغزی سکته مغزی یک آسیب مغزی ناگهانی است که زمانی رخ می دهد که جریان خون به بخشی از مغز قطع شود و معمولا به دلیل انسداد یکی از عروق مغزی به دلیل وجود لخته خود و در موارد کمتر پارگی یکی از عروق مغزی رخ می دهد. سکته مغزی…

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی

فیزیوتراپی کمردرد در شریعتی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما (طرف قرارداد با بیمه ها) ارائه می شود. ستون فقرات از 33 استخوان به نام مهره تشکیل شده است که روی هم قرار گرفته اند. 7 عدد در گردن، 12 عدد در قسمت میانی پشت و 5 عدد در قسمت تحتانی کمر وجود…

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود. فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
فهرست
مشاوره در واتس آپ