اهمیت خدمات فیزیوتراپی در منزل

اهمیت خدمات فیزیوتراپی در منزل

اهمیت خدمات فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل به عنوان بخش مهمی از خدمات فیزیوتراپی جهت ارائه به بیماران نیازمند فیزیوتراپی و توانبخشی در محیط منزل ارائه می شود.

فیزیوتراپیست با معاینه و تشخیص خود راجع به شرایط بیمار تصمیم گیری کرده و در صورت لزوم و به جهت حفظ سلامت بیمار خدمات فیزیوتراپی را در منزل (خانه) بیمار ارائه می دهد.

از مهم ترین مزایای خدمات فیزیوتراپی در منزل میتوانیم به چند مورد بسیار مهم اشاره کنیم.

یک مورد آن است که بسیاری از بیماران نیازمند خدمات فیزیوتراپی،در شروع درمان قادر به راه رفتن نرمال نبوده و این موضوع می‌تواند باعث اختلالات تعادلی فرد شود و خطرات جدی را برای بیمار ایجاد کند،به همین جهت بهتر است برای این دسته از بیماران که توانایی حضور فعال در کلینیک های فیزیوتراپی را ندارند،خدمات فیزیوتراپی در منزل انجام شود تا بیمار از هرگونه آسیب مصون بماند.فیزیوتراپیست خدمات فیزیوتراپی خود را برای این بیماران در منزل انجام خواهد داد.

مورد بعد بیمارانی هستند که توانایی راه رفتن دارند ولی ممکن است به علت بیماری خود دچار اختلال تعادلی ناگهانی شوند و این موضوع می تواند خطرات جدی را برای سلامت بیمار به همراه داشته باشه به همین جهت بهتر است برای این دسته از بیماران نیازمند خدمات فیزیوتراپی،درمان فیزیوتراپی در منزل بیمار انجام شود.

مورد بعد بیمارانی هستند که توانایی راه رفتن دارند ولی به جهت ضعفی که در عضلات اندام های تحتانی و تنه خود دارند،راه رفتن نرمال نداشته و این موضوع می تواند مسبب اختلالات بالانس و تعادل در فرد شود و در نتیجه این بیماران هم بهتر است خدمات فیزیوتراپی را در منزل خود دریافت کنند.

از جمله موارد دیگر که لازم است بیماران تحت خدمات فیزیوتراپی در منزل قرار بگیرند می توانیم به بیماران تحت جراحی ارتوپدی قرار گرفته اشاره کنیم از جمله بیمارانی که تحت جراحی های رباط صلیبی زانو و مینیسک قرار می گیرند و پتانسیل حضور در کلینیک های فیزیوتراپی را ندارند.برای این دسته از بیماران بهتر از خدمات فیزیوتراپی داخل منزل انجام شود.

مورد بعدی بیماران تحت جراحی ارتوپدی،بیماران تعویض مفصل زانو و لگن (ران) هستندکه در بسیاری از مواقع توانایی حضور فعال در کلینیک های فیزیوتراپی را ندارند و بهتر است این خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این بیماران انجام شود.

اهمیت خدمات فیزیوتراپی در منزل

اهمیت خدمات فیزیوتراپی در منزل

مورد بعد بیمارانی هستند که شکستگی های لگن و ران دارند و تحت جراحی فیکسیشن با پلاتین قرار گرفتند.در بسیاری از مواقع این بیماران قادر به آمدن به کلینیک های فیزیوتراپی نیستند و باید خدمات فیزیوتراپی در منزل برای بیماران انجام بگیرد.

از جمله موارد دیگر بیماران ارتوپدی می توانیم به شکستگی های ساق پا،مچ پا و پنجه پا اشاره کنیم که در فاز اولیه فیزیوتراپی،بیمار ممکن است توانایی حضور در کلینیک‌ فیزیوتراپی را نداشته باشد و باید خدمات فیزیوتراپی در منزل برای بیمار انجام بگیرد.

دسته بعدی بیماران تحت جراحی ارتوپدی قرار گرفته،بیمارانی هستند که تحت جراحی استئوتومی و اصلاح راستای استخوانهای اندام تحتانی قرار گرفته اند.در بسیاری از مواقع به علل مختلف این بیماران توانایی حضور در مطب های فیزیوتراپی را ندارند و باید خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این بیماران انجام شود.

دسته دیگر افراد که بهتر است خدمات فیزیوتراپی را در منزل دریافت کنند بیماران مبتلا به سکته مغزی هستند.بیماران مبتلا به سکته مغزی به جهت رخ دادن اختلالات حسی و حرکتی گسترده در اندام های فوقانی و اندام های تحتان،در فاز اولیه درمان توانایی حضور در کلینیک فیزیوتراپی را نداشته و باید خدمات فیزیوتراپی را به طور منظم و هر روزه در منزل دریافت کنند.بسیاری از بیماران مبتلا به سکته مغزی دچار ضعف های عضلانی و همچنین اختلالات حسی شدید در اندام های فوقانی و تحتانی خواهند شد.از این رو نقش یک فیزیوتراپیست در توانبخشی بیماران مبتلا به سکته مغزی بسیار حائز اهمیت بوده و پس از از ثبات علائم حیاتی فرد،هر چه زودتر باید خدمات فیزیوتراپی در منزل برای بیماران محترم شروع شود.دوره درمان بیماران مبتلا به سکته مغزی طولانی بوده و فیزیوتراپی در منزل از ارکان مهم درمان این بیماران خواهد بود. بیماران مبتلا به سکته مغزی به جهت شلی عضلات،اختلالات حس در اندام های فوقانی و تحتانی،نیازمند تمرین درمانی تخصصی فیزیوتراپیست هستند که باید این تمرین درمانی به طور منظم در برنامه فیزیوتراپی در منزل بیماران سکته مغزی قرار بگیرد.مبحث مهم دیگر مربوط به فیزیوتراپی بیماران سکته مغزی،مبحث تعادل هست که باید فیزیوتراپیست با ارائه متد های تخصصی تمرین درمانی دستی و ورزش های اختصاصی بهبود تعادل بیماران سکته مغزی کمک کند.پس از بهبود تعادل بیماران مبتلا به سکته مغزی،موضوع مهم گیت و راه رفتن بیمار مبتلا به سکته مغزی مطرح میشود.راه رفتن آنالیز اختصاصی خود را نیاز داشته و یک فیزیوتراپیست مجرب با بررسی المان های مختلف و تجویز تمرینات تخصصی بهبود تعادل و راه رفتن،در این زمینه به ما کمک خواهد کرد.در فاز نهایی فیزیوتراپی بیماران سکته مغزی در منزل بیمار باید بتواند به شرایط نرمال راه رفتن خود مشابه با قبل از رخ دادن سکته مغزی بازگردد.تا زمانیکه فیزیوتراپیست بر این موضوع تاکید دارد که تعادل بیماران سکته مغزی و نرمی حرکات هنوز به شرایط قبل از رخ دادن سکته مغزی نرسیده است،باید خدمات فیزیوتراپی در منزل به طور منظم و حتماً هر روزه برای بیماران انجام شود.در کنار فیزیوتراپی در منزل که برای بیماران سکته مغزی الزامی خواهد بود،خدمات گفتار درمانی در منزل نیز باید به طور منظم انجام شود.

از جمله موارد دیگر نیازمند فیزیوتراپی در منزل،می‌توانیم به توانبخشی سالمندان در منزل اشاره کنیم.سالمندان به جهت تشدید شدن آرتروز در مفاصل و ضعف های عضلانی بهتر از خدمات فیزیوتراپی را در منزل دریافت کنند.نکته مهمی که در خدمات فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان مطرح هست،بحث زمین خوردن و فالینگ می باشد.به همین جهت بهتر است فیزیوتراپی سالمندان جهت توانبخشی کامل اندام های فوقانی،تنه و اندام های تحتانی در داخل منزل برای سالمند انجام شود.می‌توانیم به طور قاطع به این نکته اشاره کنیم که غالب سالمندان نیازمند خدمات دوره‌ای فیزیوتراپی در منزل هستند و خانواده هایی که سالمند دارند،باید به جهت حفظ وضعیت و بهبود شرایط جسمانی و روحی سالمند خود،خدمات فیزیوتراپی در منزل را به طور منظم و دقیق پیگیری کنند.فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان از اهمیت بسزایی برخوردار است که می تواند به حفظ سلامت فکری،فیزیکی و روحی این افراد کمک شایانی کند.

 

جهت دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل با ما در ارتباط باشید :

فیزیوتراپیست جانپور ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

اهمیت خدمات فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل کرج – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ