اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی پس از ثبات علائم حیاتی بسیار بالا است.

سکته مغزی عارضه ای است که در اثر خونریزی عروق مغزی (سکته هموراژیک) یا ایجاد لخته خون در عروق و نرسیدن خون به سلول های مغزی (سکته ایسکمیک) رخ میدهد.

سکته مغزی می تواند در حد خفیف اصطلاحا TIA باشد یا فرد دچار استروک یا ‏CVA شود.

دوره درمان بسته به خفیف بودن یا شدید بودن عارضه میتواند از یک ماه تا حتی یک سال طول بکشد.

در موارد خفیف اختلالات حسی و حرکتی ایجاد شده مختصر بوده و با چند جلسه فیزیوتراپی در منزل، بیمار به طور کامل بهبود می یابد.

در صورتی که بیمار دچار همی پلژی یا یا همی پارزیس شود روند درمان بیمار ممکن است شش ماه تا یک سال هم طول بکشد.

در کنار دارو درمانی تخصصی این بیماران که توسط پزشک متخصص محترم تجویز می شود فیزیوتراپی و گفتاردرمانی در منزل از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی

شش ماه اول پس از سکته مغزی که فرد را دچار همی پلژیا کرده است اصطلاحاً زمان طلایی یا گلدن تایم در بهبود بیمار قلمداد می شود. خانواده بیماران عزیز دقت بفرمایند که بلافاصله پس از ثبات علائم حیاتی در بیمارستان یا در منزل فیزیوتراپی و گفتار درمانی بیمار را شروع کنند.

فیزیوتراپیست در جلسه اول با ارزیابی کامل بیمار،معاینه و تشخیص اختلالات حسی و حرکتی ایجاد شده،برنامه درمانی منظمی را برای فیزیوتراپی در منزل تنظیم می کند.

فیزیوتراپیست با دستگاههای فیزیوتراپی،تمرین درمانی،درمانهای دستی یا منوال تراپی،سوزن درمانی و تکنیک های تخصصی دیگر یک فیزیوتراپیست به درمان هرچه سریعتر بیمار کمک می کند.

کادر فیزیوتراپیست آقا و خانم مجموعه ما سالیان سال است که با بیماران سکته مغزی کار کرده اند و فیزیوتراپی در منزل این بیماران را به بهترین شکل ممکن مدیریت نموده اند تا در کمترین بازه زمانی بیماران سکته مغزی با دریافت فیزیوتراپی در منزل به سلامت کامل برسند.

بیمارانی که نیازمند حضور در بیمارستان پس از رخ دادن سکته مغزی هستند بهتر است توانبخشی با فیزیوتراپی خود را در همان بیمارستان شروع کنند و درمان فیزیوتراپی در این بیماران دچار وقفه نشود.

پیشنهاد می‌شود که جلسات فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی هر روزه باشد تا زمان طلایی بهبود بیماران از دست نرود.

فیزیوتراپی در منزل برای بیمار سکته مغزی بسیار حائز اهمیت بوده و باید توسط فیزیوتراپیست مجرب (چه آقا و خانم) انجام گردد.

تاکید می گردد که خانواده های محترم بیماران سکته مغزی از شرکتهای درمان در منزل که افراد غیر فیزیوتراپیست را معرفی می کنند خدمات را دریافت نکرده و این اقدام غیرقانونی را به معاونت درمان اطلاع دهند.

قبل از حضور فیزیوتراپیست جهت ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی از فیزیوتراپیست خود کارت نظام پزشکی یا کارت انجمن فیزیوتراپی ایران را درخواست نمایید در صورت عدم ارائه مدارک پزشکی از انجام فیزیوتراپی در منزل برای بیمار سکته مغزی خودداری به عمل آورید.

کادر فیزیوتراپیست آقا و خانوم ما متشکل از فیزیوتراپیستهای با سابقه درخشان در ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک هستند.

خدمات فیزیوتراپی در منزل در سراسر تهران بزرگ(شمال،جنوب،غرب،شرق) و همچنین کرج ارائه می گردد.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید
فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
رتبه برتر آزمون تحصیلات تکمیلی
فارغ التحصیل از دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران
ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل و کلینیک توسط کادر آقا و خانم با ارائه مدارک نظام پزشکی
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
شماره تماس جهت دریافت مشاوره قبل از دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای بیماران سکته مغزی – توانبخشی سکته مغزی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ