درمان آرتروز زانو با جراحی

درمان آرتروز زانو با جراحی

درمان آرتروز زانو با جراحی به عنوان آخرین راهکار درمانی و تنها در موارد حاد و پیشرفته که آرتروز سبب تخریب کامل مفصل زانو شود و درد و مشکلات بیمار با روش های غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی زانو قابل کنترل نیست انجام می گیرد.

آرتروز زانو یکی از رایج ترین دلایل درد و ناراحتی مفصل زانو در افراد میانسال و سالمند است که سبب اختلال در عملکرد زانو و بروز مشکلات حرکتی برای فرد مبتلا می شود.

درمان آرتروز زانو اغلب با روش های غیرجراحی همچون فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی امکان پذیر است و درمان آرتروز زانو با جراحی در برخی موارد و با صلاحدید فیزیوتراپیست و جراح زانو انجام می گیرد.

انجام منظم فیزیوتراپی زانو پس از جراحی نیز برای کمک به فرایند بهبودی و کاهش عوارض ناشی از جراحی ضروری است.

هدف از درمان آرتروز با جراحی کمک به کاهش درد و مشکلات بیمار و بهبود عملکرد زانو است.

درمان آرتروز زانو با جراحی

روش های مختلفی برای جراحی زانو که در درمان آرتروز زانو بکار می رود وجود دارد که در این مقاله به رایج ترین و پرکاربردترین آن ها اشاره کرده ایم.

استئوتومی

یکی از روش های درمان آرتروز زانو با جراحی است که با جایجایی استخوان ها در محل مفصل زانو و قرار دادن آن ها در وضعیت جدید برای جوش خوردن استخوان ها در محل جدید و کاهش مشکلات بیمار انجام می گیرد.

این روش جراحی برای تغییر امتداد استخوان درشت نی در نزدیکی زانو بگونه ای که فشار کمتری بر زانو وارد شود انجام می گیرد.

آرتروسکوپی

این روش درمان آرتروز زانو با جراحی نیز که با مشاهده داخل مفصل زانو همراه است به عنوان یکی روش تشخیصی _ درمانی شناخته می ود.

برای انجام درمان جراح از طریق یک شکاف چند میلیمتری لوله آرتروسکوپ را از جلوی زانو وارد فضای مفصلی کرده و سپس تصاویر تهیه شده توسط دوربین به یک مانیتور با وضوح بالا منتقل شده تا مشکلات داخل مفصل زانو توسط جراح مشاهده شود.

برای انجام فرایند درمان نیز جراح از طریق شکاف های دیگری ابزار جراحی را داخل مفصل کرده و اقدام به درمان آسیب مورد نظر از جمله ترمیم زانو در نتیجه آرتروز زانو می کند.

جراحی تعویض مفصل زانو

درمان آرتروز زانو با جراحی

جراحی تعویض مفصل زانو تقریبا به عنوان آخرین راهکار درمان آرتروز زانو با جراحی است و تنها در مواردی که مفصل زانو بطور کامل دچار تخریب شده و عملکرد زانو دچار اختلال جدی شده انجام می گیرد.

در طی این جراحی قسمت انتهایی استخوان ران و قسمت بالایی استخوان درشت نی از بدن خارج شده و پروتز مصنوعی ( مفصل مصنوعی ) جایگزین آن ها می شود.

انجام فیزیوتراپی برای کمک به کاهش عوارض ناشی از جراحی ، کاهش دوران نقاهت و بهبود عملکرد زانو از اهمیت زیادی برخوردار است.

از آن جایی که افرادی که جراحی تعویض مفصل زانو انجام داده اند اغلب دچار مشکلات حرکتی هستند و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان ما بهره مند شوند.

 

 

کلمات مرتبط :

جراحی زانو – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در سرسبز – فیزیوتراپی در تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ