فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد و عامل زمینه ای بروز درد بسیار زیاد است و از آن جایی که نیاز به جراحی های پرخطر و پر هزینه را کاهش می دهد و در بسیاری از موارد موفقیت آمیز است امروزه طرفداران زیادی دارد.

کمردرد می تواند چندین علت زمینه ای داشته باشد. به عنوان مثال، هر گونه تغییر در آناتومی ستون فقرات می تواند منجر به کمردرد شود، مانند بیماری دیسک دژنراتیو کمر، فتق دیسک کمر، اختلال عملکرد مفصل ساکروایلیاک یا آرتروز.

بیماری دژنراتیو دیسک کمر زمانی اتفاق می‌افتد که دیسک‌های ستون فقرات معمولاً به دلیل افزایش سن، «ساییدگی و پارگی» را تجربه می‌کنند. هنگامی که قسمت داخلی ژل مانند دیسک ها به بیرون نشت می کند، سبب تحریک رشته های عصبی نخاعی و بروز علائم حسی و عصبی همچون درد ، بی حسی ، ضعف و گزگز کردن اندام ها می شود.

اختلال عملکرد مفصل ساکروایلیاک زمانی اتفاق می‌افتد که حرکت مفصل ساکروایلیاک بیش از حد یا خیلی کم باشد و استئوآرتریت زمانی اتفاق می‌افتد که مفاصل فاست در ستون فقرات فرسوده شده و اصطکاک ایجاد می‌کنند.

درد مرتبط با این شرایط می تواند از متوسط ​​تا شدید متغیر باشد، اما فیزیوتراپی خوشبختانه می تواند به کاهش بیشتر (اگر نه همه) درد کمک کند. اگر از کمردرد رنج می‌برید، همین حالا با متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل و کلینیک شریعتی تماس بگیرید تا از فواید فیزیوتراپی برای کمردرد بهره مند شوید.

اگر کمردرد یا گردن درد دارید، مهم است که فورا با پزشک خود مشورت کنید. او به احتمال زیاد یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و ممکن است تصویربرداری اشعه ایکس یا آزمایش تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) را توصیه کند. با ام آر آی، پزشک می تواند بافت های نرم، رباط ها، تاندون ها و رگ های خونی شما را به وضوح ببیند، که می تواند شواهدی را ارائه دهد که نشان می دهد درد کمر شما از کجا نشات می گیرد. پس از مشخص شدن این موضوع، پزشک شما یک دوره درمانی را پیشنهاد می کند که احتمالاً شامل فیزیوتراپی خواهد بود.

کمر درد می تواند منجر به از دست دادن وقت و هزینه شده و فرد را برای انجام فعالیت های کاری و حتی فعالیت های شخصی روزانه دچار مشکل کند ، به همین دلیل درمان کمردرد با روشهای مناسب از جمله فیزیوتراپی از اهمیت بالایی برخوردار است.

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

فیزیوتراپی یک درمان موثر برای کمردرد و عامل زمینه ای آن است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی و متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

مشکلاتی همچون بیرون زدگی دیسک ها ، تنگی کانال نخاعی ، آسیب عصب سیاتیک ، کشیدگی عضلات و رباط ها از مهم ترین دلایل بروز کمردرد هستند که با فیزیوتراپی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

مهم ترین اهداف و فواید فیزیوتراپی برای کمردرد عبارتند از :

کاهش درد و سفتی. با استفاده از درمان‌های غیرفعال مانند درمان دستی، فیزیوتراپیست شما به کاهش درد در ناحیه آسیب‌دیده و تسریع روند بهبود کمک می‌کند.

افزایش قدرت. متخصص و دکتر فیزیوتراپی شما یک برنامه ورزشی خاص برای نیازهای خاص شما ایجاد می کند که به تقویت عضلات در ناحیه آسیب دیده کمک می کند.

بهبود دامنه حرکتی. دکتر فیزیوتراپی شما تمرینات انعطاف پذیری را در برنامه درمانی شما پیاده می کند که به افزایش دامنه حرکتی در پشت و گردن شما کمک می کند. فیزیوتراپیست‌ها از تمرین‌های درمانی و کشش‌هایی استفاده می‌کنند که به بهبود انعطاف‌پذیری عضلات در قسمت مرکزی و پشت شما کمک می‌کنند. این حمایت ساختاری بهتری برای ستون فقرات شما فراهم می کند و به بهبود دامنه حرکتی شما کمک می کند.

پیشگیری از مشکلات در آینده. با یادگیری مکانیک بدن می توانید از آسیب های بعدی جلوگیری کنید و از عود درد جلوگیری کنید. فیزیوتراپی خطر بروز مجدد آسیب و علائم آن را با درمان عامل زمینه ای تا حد زیادی کاهش می دهد. بهبود قدرت و انعطاف پذیری عضلات پشت و هسته شما فشار وارده به ستون فقرات را کاهش می دهد. این فشار اغلب باعث ایجاد شرایط دردناک می شود، بنابراین کاهش آن به جلوگیری از ایجاد این شرایط کمک می کند.

بهبود کیفیت کلی زندگی. فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند خیلی سریعتر به روال عادی خود بازگردید و به بهبود کلی کیفیت زندگی کمک می کند.

دیگر فواید فیزیوتراپی برای کمردرد

وابستگی کمتر به دارو.  پاسخ بسیاری از افراد به درد، مصرف دارو برای تسکین است. مشکل این است که دارو اغلب با عوارض جانبی منفی همراه است که بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد. فیزیوتراپیست ها می توانند به کاهش کمردرد شما بدون استفاده از دارو کمک کنند، که این امر وابستگی شما را به داروهای ضد درد کاهش می دهد.

کاهش نیاز به جراحی. اگر کمر درد شما به اندازه کافی شدید است، ممکن است به جراحی به عنوان یک گزینه درمانی مناسب نگاه کنید. با این حال، جراحی تهاجمی، پرخطر است و به زمان طولانی برای بهبودی نیاز دارد. فیزیوتراپیست ها می توانند بسیاری از شرایط مشابه را که با جراحی قابل درمان هستند، درمان کنند. این احتمال را کاهش می دهد که برای رفع کمردرد خود نیاز به جراحی داشته باشید.

درمان فیزیوتراپی برای کمردرد

درمان های فیزیوتراپی برای کمردرد به دو دسته تقسیم می شود: غیرفعال و فعال. درمان های فیزیوتراپی غیرفعال برای کمردرد ممکن است شامل سرما و گرما درمانی، ماساژ درمانی، الکتروتراپی یا اولتراسوند باشد. اینها به تسکین درد، سفتی و التهاب کمک می کنند. درمان‌های فیزیوتراپی فعال برای کمردرد ممکن است شامل هر کشش و تمرینی باشد که فیزیوتراپ شما برای شرایط خاص شما مناسب می‌داند. درمان فعال علاوه بر تسکین درد در ستون فقرات و عضلات آسیب دیده، به افزایش قدرت و انعطاف پذیری ستون فقرات نیز کمک می کند.

متخصصان ما خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک فیزیوتراپی شریعتی و سایر مناطق تهران بزرگ را با بالاترین کیفت ارائه می دهند. فیزیوتراپی با بیمه تامین اجتماعی ، بیمه های تکمیلی ، بیمه نیروهای مسلح و ارتش دیگر از خدماتی است که توسط متخصصان ما ارائه می شود.

 

کلمات مرتبط :

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی در شریعتی – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی برای کمردرد

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ