فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فیزیوتراپی در طول سالیان متمادی اثربخشی خود را در کمک به بیماران در بازیابی سلامت و افزایش قدرت بدنی، عملکرد و تحرک ثابت کرده است. برای افزایش بیشتر تجربه شما از فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست های ما شخصاً شما را ملاقات می کنند و فیزیوتراپی را در منزل انجام می دهند.

سبک زندگی امروزی ریسک بروز مشکلات اسکلتی ـ عضلانی همچون زانو درد، کمردرد و … را افزایش داده و نیاز به خدمات تخصصی فیزیوتراپی را نیز بیش از گذشته کرده است.

زمانی که نوع خاصی از درد در طی یک دوره زمانی فروکش نمی کند و پس از انجام یک حرکت خاص آن را تجربه می کنید، بهتر است به فیزیوتراپیست مراجعه کنید. همچنین می توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل ما برای درمان راحت استفاده کنید.

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

دریافت خدمات فیزیوتراپی در خانه در کنار عزیزان و یدون نیاز به خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی که برای بسیاری از افرادی که نیازمند خدمات فیزیوتراپی هستند از اهمیت بالایی برخوردار است.

  • کاهش هزینه های درمانی
  • کمک به مدیریت زمان 
  • استفاده از خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی تحت حمایت و نظارت خانواده

موارد کاربرد فیزیوتراپی در منزل

مشکلات اسکلتی عصبی-عضلانی
این شامل انواع دردها از جمله کمردرد می شود. زانو درد، آرتریت، آسیب های ورزشی و …

فلج های اسکلتی
با درمان منظم فیزیوتراپی می‌توان تون عضلانی را بهبود بخشید و باعث تحرک هرچه بیشتر بیمار شد.

بیماری پارکینسون
پارکینسون یک اختلال حرکتی است. درمان فیزیوتراپی می تواند به بیمار در کسب تحرک و استقلال بیشتر کمک کند.

پس از حمله قلبی
فیزیوتراپی پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشار خون در حالت استراحت و در حین ورزش کمک می کند.

کمر درد
سبک زندگی بی تحرک، وضعیت بدنی نامناسب و سفرهای روزانه می تواند باعث کمردرد مداوم شود. دیگر نیازی نیست با آن درد زندگی کنید و زندگی محدودی داشته باشید. کافیست با ما تماس بگیرید و به ما اجازه دهید تا با کمک فیزیوتراپیست مجرب و آموزش دیده در آسایش منزلتان درد شما را تسکین دهیم.

بیماری مزمن انسدادی ریه
فیزیوتراپی به عنوان بخشی از برنامه توانبخشی چند رشته ای عمل می کند و مداخله ای موثر برای بیماران مبتلا به بیماری انسداد مزمن ریه دیده شده است.

فیزیوتراپی کودکان
فیزیوتراپی نقشی کلیدی در کمک به کودک آسیب دیده برای رسیدن به پتانسیل خود دارد. به دنبال ارتقا و حفظ سلامت جسمی، روانی و اجتماعی کودک است.

آسم
فیزیوتراپی به تمرین عضلات تنفسی کمک می کند، که شروع حملات آسم را کاهش می دهد و تنفس و توانایی های فیزیکی فرد را بهبود می بخشد.

تنفسی
یکی دیگر از زمینه های اصلی که در آن از مزایای فیزیوتراپی استفاده می شود، مشکلات تنفسی مانند آسم، بیماری انسدادی مزمن ریه و فیبروز کیستیک است.

توانبخشی پس از جراحی
اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید، فیزیوتراپی در خانه می تواند به شما کمک کند سریعتر به حالت عادی بازگردید. با درمان تخصصی فیزیوتراپی در منزل ما، تحرک خود را بازیابید.

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

سایر فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

فیزیوتراپی یک حرفه بهداشتی است که از بیو مکانیک یا حرکت شناسی، درمان دستی، ورزش درمانی و الکتروتراپی برای کمک به بیماران برای بازیابی، حفظ و افزایش تحرک فیزیکی، قدرت و عملکرد خود استفاده می کند.

فیزیوتراپیست ها بهتر می توانند به بیماران کمک کنند تا تحرک خود را به دست آورند، زیرا درک بهتری از نحوه عملکرد بدن دارند و در مهارت های بالینی برای ارزیابی، تشخیص و درمان ناتوانی ها آموزش دیده اند. فیزیوتراپیست ها می توانند به بیماران کمک کنند تا از آسیب ها و ناتوانی هایی از کمر درد، گردن درد، زانو درد گرفته تا مشکلات رباط بهبود یابند.

فیزیوتراپی همچنین به توانبخشی بیماران مبتلا به پارکینسون، فلج، سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس و فلج مغزی کمک می کند. علاوه بر این، فیزیوتراپیست ها می توانند مشکلات مزمن و حاد را با درمان بیماران در خانه درمان کنند.

جلسات فیزیوتراپی در منزل برای کمک به بهبودی سریعتر بیمار طراحی شده است، خواه یک آسیب یکباره یا یک بیماری مزمن باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد تا مطمئن شوید که بهترین استفاده را از جلسه خود در خانه ببرید.

یک مکان مناسب در منزل خود انتخاب کنید که دارای تهویه مناسب، نور مناسب و عاری از هرگونه درهم و برهمی باشد، زیرا فیزیوتراپیست ممکن است تجهیزات ورزشی کوچکی را برای جلسه شما بیاورد.

لباس راحت بپوشید. اطمینان حاصل کنید که از لباس هایی که مانع حرکت شما می شود، استفاده نکنید زیرا فیزیوتراپیست شما باید ثبات و حرکت مفصل شما را ارزیابی کند.

با فیزیوتراپیست خود در مورد اینکه دقیقاً چه مناطقی از درد شما وجود دارد و چه سطح عملکردی را می خواهید از طریق جلسات خود به دست آورید صحبت کنید.

اطلاعاتی مانند نحوه شروع درد را به فیزیوتراپ خود ارائه دهید. ماهیت درد چیست و چه مدت است که با این مشکل روبرو بوده اید.
مراقب تمرینات فیزیوتراپیست خود باشید و اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید سوال بپرسید. و همچنین با تمرینات خود کوشا باشید تا نتایج مطلوب را مشاهده کنید.

دیگر فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

درمان در منزل فواید زیادی دارد. یکی، راحت است و بسیاری از افراد که توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارد در منزل می توانند از مزایای فیزیوتراپی در منزل بهره مند شوند.

علاوه بر این، اعضای خانواده نیازی به مرخصی از کار برای همراهی عزیزانشان در جلسات درمانی ندارند یا برای هزینه های حمل و نقل هزینه می کنند. عزیزان شما از سفر خسته نخواهند شد. آنها می توانند انرژی خود را روی فیزیوتراپی متمرکز کنند و انگیزه خود را حفظ کنند.

با فیزیوتراپی در منزل، فرد مورد علاقه شما با تمریناتی که باید به تنهایی انجام دهد نیز بیشتر آشنا می شود. آنها آمادگی بیشتری برای انجام این تمرینات در بین جلسات درمانی خواهند داشت که این امر به بهبود نتایج کمک می کند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل چیست؟ فیزیوتراپی در منزل دیسک کمر – فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟ – متخصص فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ