فیزیوتراپی آرنج در منزل

فیزیوتراپی آرنج در منزل

فیزیوتراپی آرنج در منزل برای آن دسته از عزیزانی که دچار آسیب های آرنج شده و به هر دلیل توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند بسیار مناسب است.

ممکن است فکر کنید صدمات وارده به این ناحیه خیلی مهم نیست، اما با آسیب به آرنج، چرخاندن دستگیره در، استارت زدن ماشین، چمن زنی، چکش زدن به میخ یا بازی گلف، همه به شدت محدود و دردناک می شوند و گاهی غیر ممکن

آرنج یک مفصل لولایی است که استخوان بازو یا استخوان بازو را به ساعد که از رادیوس و اولنا تشکیل شده است، متصل می کند. ماهیچه های ساعد که مسئول تمام چنگ زدن های شما هستند، در سراسر آرنج وصل می شوند – خم کننده های مچ دست به داخل آرنج و بازکننده های مچ دست به خارج از آرنج.

رباط‌ها در هر طرف آرنج هستند که استخوان را به استخوان می‌پیوندند و باعث افزایش ثبات می‌شوند. مانند سایر نواحی بدن، آسیب آرنج می تواند در اثر آسیب حاد یا استفاده بیش از حد مزمن رخ دهد. این می‌تواند مجموعه‌ای از رویدادهای التهابی را آغاز کند که منجر به درد و ضعف می‌شود و به طور کلی توانایی شما را برای عملکرد با فعالیت‌های عادی زندگی روزانه محدود می‌کند.

رایج ترین آسیب های آرنج

در اینجا به برخی از رایج ترین آسیب های آرنج اشاره کرده ایم که با فیزیوتراپی آرنج در منزل می توان به آن ها کمک کرد.

فیزیوتراپی آرنج در منزل

آرنج تنیس بازان

آرنج تنیس بازان یا تنیس البو اصطلاحی برای اپی کندیلیت جانبی است. این تا حد زیادی شایع ترین تظاهر درد جانبی آرنج است. محل اتصال گروه عضلانی بازکننده مچ دست، که در پشت ساعد شما قرار دارد، به سمت خارج از آرنج شما را تحت تاثیر قرار می دهد. آسیب حاد به این تاندون می تواند باعث اختلال یا پارگی احتمالی شود. استفاده بیش از حد مزمن از حرکات تکراری مانند تایپ کردن، چکش زدن یا بازی تنیس می تواند باعث ضخیم شدن تاندون و التهاب شود. چه حاد و چه مزمن، زمانی که این تاندون اکستانسور تحت تاثیر قرار می گیرد، درد قابل توجهی خواهید داشت و هنگام انجام هر گونه حرکت گرفتن یا بلند کردن، که به طور شگفت انگیزی از دستان خود استفاده می کنید، به شدت محدود خواهید شد.

آرنج گلف بازان

آرنج گلف بازان وضعیتی است که باعث ایجاد درد در جایی که تاندون های عضلات ساعد شما به برجستگی استخوانی در داخل آرنج شما متصل می شود، خواهد شد. درد ممکن است به ساعد و مچ دست شما سرایت کند.

آرنج گلف باز شبیه آرنج تنیس بازان است که در قسمت بیرونی آرنج ایجاد می شود. این به گلف بازان محدود نمی شود. تنیس بازان و دیگرانی که به طور مکرر از مچ دست خود استفاده می کنند یا انگشتان خود را فشار می دهند نیز می توانند به آرنج گلف باز مبتلا شوند.

درد آرنج گلف بازان نباید شما را از زمین مسابقه دور کند یا از فعالیت های مورد علاقه خود دور کند. استراحت و درمان مناسب با فیزیوتراپی آرنج در منزل و کلینیک می تواند به بهبود عملکرد آرنج شا کمک زیادی بکند.

بورسیت اولکرانون

بورسا آرنج (اولکرانون) کیسه نازکی از مایع است که بین نوک استخوانی آرنج در پشت بازو (اولکرانون) و پوست قرار دارد. به طور معمول، این کیسه فقط مقدار کمی مایع در خود دارد و بورسا به عنوان یک بالشتک برای نوک آرنج عمل می کند. با این حال، بورسا می تواند با مایع اضافی پر شود و در صورت تحریک یا ملتهب شدن، متورم شود. این بیماری بورسیت آرنج (اولکرانون) نامیده می شود.

یکی از علل شایع بورسیت اولکرانون ضربه است، مانند افتادن روی آرنج یا ضربه آرنج به یک سطح سخت. این می تواند در طول هر رویداد ورزشی رخ دهد، زمانی که فردی روی آرنج خود سقوط می کند و اغلب در بازیکنان فوتبال، هاکی، بسکتبال و والیبال توصیف شده است. بورسیت Olecranon همچنین می تواند در افرادی که آرنج خود را برای مدت طولانی روی یک سطح سخت قرار می دهند، از جمله هنگام تایپ کردن با صفحه کلید کامپیوتر، رخ دهد و معمولا به عنوان “آرنج دانش آموز” شناخته می شود.

سندرم تونل رادیال (به دام افتادن عصب شعاعی)

سندرم تونل رادیال وضعیتی است که تصور می شود یک آسیب فشاری به عصب رادیال است که توسط استخوان ها و ماهیچه های ساعد و آرنج می گذرد. این وضعیت اغلب می تواند با آرنج تنیس البو اشتباه گرفته شود. اغلب به دلیل حرکات تکراری مانند هل دادن یا کشیدن، چرخاندن، گرفتن با دست یا خم کردن مچ دست رخ می دهد. همچنین می تواند در اثر ضربه مستقیم به ناحیه یا آسیب ایجاد شود. فیزیوتراپی آرنج در منزل می تواند کمک موثری به بهبود علائم این آسیب بکند.

علائم سندرم تونل رادیال شامل درد سوزشی یا ضربه ای در بالای ساعد یا پشت دست است، به ویژه زمانی که می‌خواهید مچ و انگشتان خود را دراز یا صاف کنید. برخلاف سندرم تونل کوبیتال، بیماران به ندرت احساس بی حسی یا گزگز می کنند زیرا این عصب خاص بر عضله تأثیر می گذارد. درد هنگام استفاده از بازو تشدید می شود.

فیزیوتراپی آرنج در منزل

اگر آسیب های جزئی آرنج درمان نشود، می تواند عوارض طولانی مدت ایجاد کند. مکانیک فیزیکی می تواند کمک کند. در اولین بازدید شما، ما یک ارزیابی اولیه کامل انجام می دهیم که به ما امکان می دهد تشخیص شما را تایید کنیم و به هر سوالی که دارید پاسخ دهیم. از آنجا ما یک برنامه درمانی کوتاه مدت فردی برای تسکین علائم فعلی شما و یک برنامه بلند مدت برای جلوگیری از عود مجدد در آینده طراحی خواهیم کرد.

درمان‌های رایج فیزیوتراپی آرنج شامل ماساژ، رهاسازی نقطه ماشه ای، چسب زدن، و تمرین‌های کششی و تقویتی است. اگر از آرنج درد یا درد رنج می برید، همین امروز با متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما در ارتباط باشید.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی آرنج در منزل – فیزیوتراپی برای درد آرنج – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ