فیزیوتراپی برای درمان درد کمر

فیزیوتراپی برای درمان درد کمر

فیزیوتراپی برای درمان درد کمر توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود.

فیزیوتراپیست ها بر بازگرداندن حرکت و عملکرد به کل بدن شما پس از اینکه تحت تأثیر بیماری یا آسیب قرار گرفتید تمرکز می کنند. آنها به نحوه تأثیرگذاری بر اعصاب، ماهیچه ها و استخوان های بدن شما می پردازند و چگونه درمان با ورزش درمانی و درمان های دستی می تواند به شما کمک کند. متخصصان فیزیوتراپی بیماران را تشویق می کنند که به جای تکیه بر درمان های غیرفعال، در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید.

فیزیوتراپی می تواند برای انواع مختلف کمردرد مفید باشد و می تواند به درمان شرایط زیر کمک کند:

درد سیاتیک – این درد از پشت به ساق پا منتشر می شود و ممکن است به دلیل بیرون زدگی دیسک ایجاد شود (زمانی که دیسک ستون فقرات شما از شکل طبیعی خود بیرون زده و به عصب فشار می آورد).

کمردرد ناشی از پیری دیسک های ستون فقرات شما (بیماری دیسک دژنراتیو).

تنگی کانال نخاعی – زمانی که فضای اطراف نخاع شما باریک می شود و به نخاع فشار می آورد و باعث درد می شود.

متخصصان فیزیوتراپی برای درمان درد کمر به سلامت بدن بیمار به عنوان یک کل نگاه می کنند و هدفشان این است که مطمئن شوند تمام استخوان ها، ماهیچه ها و مفاصل بیمار به خوبی با هم کار می کنند. آنها بر روی درمان های دستی تمرکز می کنند تا بدن بیماران را به حالت تعادل برگردانند.

فیزیوتراپیست ممکن است فیزیوتراپی را به عنوان بخشی از یک بسته درمانی که شامل درمان دستی عملی، برنامه ورزشی و تکنیک های تسکین دهنده درد است، توصیه کند. داشتن ترکیبی از درمان هایی مانند این ممکن است بهترین شانس را برای تسکین کمردرد به شما بدهد. فیزیوتراپیست شما همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید که چه چیزی باعث درد شما می شود تا بتوانید اقدامات لازم را برای مدیریت آن انجام دهید.

فیزیوتراپی برای درمان درد کمر

هنگامی که برای اولین بار به فیزیوتراپیست مراجعه می کنید، فیزیوتراپیست تاریخچه پزشکی شما را بررسی کرده و بر اساس ارزیابی و معاینات بالینی بهترین درمان را برای کمردرد ارائه می دهند.

معاینه فیزیکی شامل بررسی نحوه حرکت شما و عملکرد کمر بیمار می شود ، همچنین ممکن است فیزیوتراپیست یک ارزیابی عصبی انجام دهند تا ببینند اعصاب شما چقدر خوب کار می کنند.

به طور کلی، فعال ماندن بهترین درمان برای کمردرد است و ورزش مهمترین بخش هر درمانی است. ورزش می تواند به بهبود انعطاف پذیری، تحرک و قدرت در قسمت پایین کمر شما کمک کند.

یک فیزیوتراپیست می تواند به شما در مورد اینکه دقیقاً چه تمریناتی برای شما مناسب است و نحوه انجام آنها توصیه می کند. 

ورزشهای مناسب فیزیوتراپی برای درمان درد کمر

تمرینات کششی

حرکات کششی انعطاف پذیری در ستون فقرات را بهبود می بخشد و تنش را در عضلات حمایت کننده از ستون فقرات کاهش می دهد. شما معمولا این تمرینات را هر روز انجام می دهید. یک تمرین کششی معمولی این است که به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را به سمت خود بکشید تا به آرامی کمر خود را بکشید. یا اینکه بایستید و به جلو خم شوید تا عضلات همسترینگ خود را در پشت پاهایتان بکشید. این می تواند استرس را در قسمت پایین کمر شما کاهش دهد.

ورزش هوازی

این هر تمرینی است که شما را به حرکت وا می دارد و ضربان قلب شما را افزایش می دهد. این مهمترین بخش هر برنامه درمانی است. همچنین به مدیریت وزن شما کمک می کند و می تواند به سلامتی شما کمک کند.

فیزیوتراپیست شما ممکن است تمرینات هوازی کم فشار را برای شروع توصیه کند. اینها شامل پیاده روی، شنا و استفاده از دوچرخه های ورزشی و دستگاه های استپ است. آنها شما را تشویق می کنند تا هر طور که احساس می کنید بیشتر انجام دهید. آنها احتمالاً ورزش هوازی را برای 20 تا 30 دقیقه، حداکثر 5 بار در هفته توصیه می کنند. 

تمرینات تقویتی

تمرینات برای تقویت عضلات مرکزی بخش مهمی از برنامه های ورزشی برای درمان کمردرد است. عضلات اصلی شما عضلات شکم اطراف شکم، عضلات پشت و عضلات اطراف لگن شما هستند. این تمرینات می توانند در کوتاه مدت مفید باشند. 

تکنیک های فیزیوتراپی

تکنیک های درمان دستی از جمله موثرترین راهکارهای فیزیوتراپی در درمان کمردرد هستند. فیزیوتراپیست از حرکات آهسته و ملایم برای کشش ستون فقرات شما استفاده می کند. هدف این است که کمر خود را به محدوده حرکتی طبیعی خود برگردانید. دستکاری به این معنی است که فیزیوتراپیست شما حرکات فشاری سریع با دستان خود در نقطه خاصی از ستون فقرات شما انجام می دهد. 

فیزیوتراپیست ها درمان های دیگری مانند تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS) و سوزن خشک را برای تسکین علائم بکار ببرند.

فیزیوتراپیست همچنین توصیه هایی در مورد کارهایی که می توانید در خانه برای کمک به کمردرد خود انجام دهید به شما خواهد داد. این ممکن است شامل نحوه بهبود وضعیت بدنی خود و نحوه اطمینان از تنظیم صحیح صندلی ماشین یا صندلی اداری شما باشد. نشستن پشت میز در تمام طول روز می تواند نقش مهمی در ایجاد مشکلات کمر داشته باشد. فیزیوتراپیست شما ممکن است توصیه هایی در مورد ارتفاع صندلی و صفحه نمایش شما ارائه دهد و به شما توصیه کند که چند وقت یکبار استراحت کنید و در طول روز حرکت کنید.

در پایان اولین جلسه فیزیوتراپی برای درمان درد کمر، فیزیوتراپیست شما معمولاً به چند جلسه و تعداد دفعات نیاز به آنها می گوید. این بستگی به این دارد که کمر درد چقدر روی شما تأثیر می گذارد و چگونه علائم خود را مدیریت می کنید. درمانگر شما ممکن است یک دوره فیزیوتراپی را طی چند ماه توصیه کند یا ممکن است تنها چند جلسه درمان برای شما مفید باشد.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی خدمات فیزیوتراپی در منزل و کلینیک را برای کمک به درمان کمردرد ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای درمان کمردرد – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – بهترین کلینیک فیزیوتراپی تهران – فیزیوتراپی در منطقه یک تهران – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در قلهک – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در تجریش

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ