فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات

فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات

فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی توسط متخصصان با دانش و با تجربه ما ارائه می شود.

ستون فقرات از بدن حمایت می کند و چارچوب ساختاری عضلات و استخوان های ناحیه تنه را فراهم می کند. این یک چارچوب استخوانی است که از نخاع محافظت می کند، که به عنوان یک کانال ارتباطی بین مغز و بقیه بدن عمل می کند. به عنوان یک لنگر برای شبکه ای از عضلات که تنه را احاطه کرده اند و به حرکت و ثبات ناحیه تنه کمک می کند.

هر بار که ستون فقرات را می کشیم، فشار می دهیم، می پیچیم، خم می کنیم و یا یک جسم سنگین را بلند می کنیم، عضلات اطراف ستون فقرات را به چالش می کشیم. ورزش کنترل شده، تحت نظارت متخصص فیزیوتراپی ستون فقرات، این ماهیچه ها را به چالش می کشد و به بهبود وضعیت بدن و «قدرت اصلی» کمک می کند.

قدرت و ثبات این ماهیچه ها برای عملکرد اندام های حیاتی در ناحیه تنه، از جمله معده (هضم)، ریه ها (تنفس) و کبد (سم زدایی) ضروری است.

ما در عصری زندگی می‌کنیم که در آن فناوری به افراد اجازه می‌دهد تا به دستاوردهای بیشتری دست یابند، در حالی که به طور فزاینده‌ای بی‌تحرک می‌شوند. عدم ورزش و قدرت ضعیف در عضلات شکم و کمر می تواند منجر به یک واکنش زنجیره ای از مشکلات در یک دوره زمانی شود.

علائم اولیه شامل درد و ناراحتی پس از نشستن طولانی است. وضعیت نامناسب و الگوهای حرکتی اشتباه می تواند منجر به درد و سفتی در قسمت فوقانی و پایین کمر شود. چرخه معیوب ضعف و درد می تواند احتمال آسیب هایی مانند فتق دیسک را افزایش دهد. مواقعی وجود دارد که افراد هنگام خم شدن به جلو، چرخش، خندیدن و عطسه درد شدیدی را تجربه می کنند.

هنگامی که یک آسیب رخ می دهد، بیمار کاهش تحرک را انتخاب می کند. حرکت زندگی است و تحقیقات نشان می دهد که حرکت و فعالیت در محدوده قابل تحمل برای شما بهتر از توقف حرکت است. هنگامی که علائمی مانند سوزن سوزن شدن، بی حسی و ضعف عضلانی دارید، ضروری است که علائم خود را تحت نظر پزشک یا فیزیوتراپیست ارزیابی کنید.

رویکرد سنتی درمان مشکلات ستون فقرات شامل استراحت، یخ، فشرده سازی و ارتفاع (RICE) می شود که ممکن است در مراحل اولیه آسیب مناسب باشد، اما انجام هیچ کاری و توقف کامل حرکت می تواند تاثیری منفی برای سلامتی ستون فقرات و بدن داشته باشد. 

فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات

ارزیابی اولیه توسط دکتر فیزیوتراپی به شناسایی علت و میزان آسیب کمک می کند. همراه با تست های تشخیصی، فیزیوتراپی می تواند به تسکین درد و افزایش دامنه حرکتی در مرحله حاد کمک کند.

همانطور که بیمار بهبود می یابد، دکتر فیزیوتراپی ممکن است تصمیم بگیرد از درمان دستی و دستکاری ستون فقرات، سوزن خشک، ورزش درمانی و استراتژی های حرکتی خاص استفاده کند تا به شما در بهبود سریعتر کمک کند. با کاهش درد، دکتر فیزیوتراپی برنامه تمرینی پیش رونده و تحت نظارت را تجویز می کند. برنامه فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات باعث بهبودی، کاهش درد و بهبود عملکرد می شود.

فیزیوتراپی مزایای زیادی برای سلامتی افراد دارد. کاهش درد، بهبود قدرت و تحرک و افزایش کیفیت زندگی تنها چند نمونه از مزایای فیزیوتراپی است. استحکام و ثبات عضلات ستون فقرات یکی از مهمترین جنبه های سلامتی شماست و متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی شما را تشویق می کنند که راهکارهای فیزیوتراپی را برای کمک به بهبود کیفیت زندگی خود امتحان کنید.

مزایای فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات

هنگامی که این درمان به درستی اعمال شود، بیماران می توانند از مزایای بسیاری برخوردار شوند. بعضی از آنها … هستند:

تسکین درد. روشهایی که متخصص فیزیوتراپی برای بیماران استفاده می کند با هدف کمک به تسکین درد و بهبود وضعیت تحرک بیماران ارائه می شود. روش های فیزیوتراپی همچنین محیط فیزیکی بهتری را برای روند بهبودی فراهم می کند.

درمان مشکلات ستون فقرات بدون جراحی. فیزیوتراپی در درمان مشکلات و اختلالاتی همچون بیرون زدگی دیسک کمر ، تنگی کانال نخاعی ،درد سیاتیک ، سندرم پیریفورمیس و سایر اختلالات ستون فقرات کمک کننده است و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری و پرعارضه را بح خداقل می رساند.

تسریع روند بهبودی. روشهای فیزیوتراپی ستون فقرات در کنار سایر روشهای درمانی می توانند روند درمان مشکلات ستون فقرات و کمر را سرعت بخشند.

ایمن و موثر. فیزیوتراپی روشی موثر ، ایمن و کم هزینه است که نیاز به مصرف داروهای شیمایی پرعارضه را به حداقل می رساند.

خلاصه مطالب

شرایط ستون فقرات می تواند باعث درد در گردن یا پشت، درد انتشاری، بی حسی یا سوزن سوزن شدن، و ضعف غیر قابل توضیح در بازوها یا پاها شود. این درد می تواند شما را از انجام کارهای روزمره و شرکت در فعالیت هایی که بیشتر از همه از آن لذت می برید باز دارد. در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی، ما از فیزیوتراپی برای درمان بیماری ستون فقرات شما استفاده می‌کنیم و تعدادی از فواید را برای سلامتی و رفاه شما ارائه می‌کنیم:

  • مسکن درد
  • افزایش قدرت در قسمت مرکزی و اندام شما
  • بهبود انعطاف پذیری 
  • بهبود وضعیت بدنی
  • توانایی حرکت ایمن بدن در هنگام بازگشت به فعالیت

در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی ما مراقبت از بیمارانی را که از درد ستون فقرات رنج می‌برند، فردی می‌کنیم. ما با یک ارزیابی جامع برای ارزیابی وضعیت بدن، قدرت، انعطاف پذیری، مکانیک حرکت و دامنه حرکت شما شروع می کنیم. متخصصان فیزیوتراپی ما همچنین فعالیت‌ های روزانه شما را بررسی می‌کنند تا تعیین کنند که آیا ممکن است به درد شما کمک کند و احتمالاً آن را بدتر کند. بر اساس ارزیابی، تیم مراقبت یک برنامه درمانی ایجاد می‌کند که به تسکین درد کمک می‌کند و راه‌ های جایگزینی برای حرکت به شما آموزش می‌دهد تا درد را تحریک نکنید. آنها همچنین با شما همکاری خواهند کرد تا برخی از عوامل رفتاری مانند وضعیت بدن را تغییر دهند تا از بازگشت درد جلوگیری کنند.

مدت زمان صرف شده در فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات بسته به شرایط متفاوت است. به عنوان بخشی از درمان شما، تیم ما تمرینات و مکانیک حرکتی را به شما آموزش می دهد که می تواند در منزل انجام شود. افراد مبتلا به گردن و کمردرد اگر به خوبی از خود مراقبت کنند، می توانند زندگی با کیفیت بالایی داشته باشند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ستون فقرات در شریعتی – فیزیوتراپی در منزل – کلینیک فیزیوتراپی در شمال تهران – مرکز فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در پاسداران

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ