فیزیوتراپی در الهیه

فیزیوتراپی در الهیه

فیزیوتراپی در الهیه خدمات تخصصی فیزیوتراپی کف لگن ، فیزیوتراپی ارتوپدی ، فیزیوتراپی نورولوژی و فیزیوتراپی سالمندان را ارائه می دهد.

فیزیوتراپی نوعی حرفه مراقبت های بهداشتی است که برای کاهش درد، بهبود تحرک و توانمندسازی بدن فرد برای عملکرد بهتر در زندگی روزمره طراحی شده است. رایج‌ ترین کاربردهای فیزیوتراپی شامل بهبودی پس از آسیب دیدگی یا جراحی‌ ها می‌شود، اگرچه می‌ توان از آن برای مدیریت هر شرایط دردناکی استفاده کرد یا به سادگی مواردی مانند تعادل را بهبود بخشید.

متخصصان فیزیوتراپی ، متخصصان پزشکی آموزش دیده و دارای مجوز هستند. آنها در تشخیص ناهنجاری های فیزیکی، بازیابی عملکرد و تحرک فیزیکی، حفظ عملکرد های فیزیکی و ارتقای فعالیت بدنی با تجربه هستند. 

فیزیوتراپی به عنوان درمان بیماری، آسیب یا تغییر شکل از طریق روش‌ های فیزیکی مانند ماساژ، دستکاری مفاصل و سایر تکنیک‌ های غیرجراحی و غیردارویی توصیف می شود.

متخصص و دکتر فیزیوتراپی با ارائه برنامه های ورزشی، درمان دستی، آموزش و مشاوره به افرادی که آسیب، بیماری یا ناتوانی را تجربه کرده اند کمک می کند.

یکی از عناصر کلیدی فیزیوتراپی این است که رویکردی جامع برای بهزیستی و درمان دارد که بر کل فرد، از جمله سبک زندگی و سلامت عمومی تمرکز دارد.

هدف متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در الهیه کمک به افراد مستقل و فعال در جامعه است.

دکتر فیزیوتراپی از تکنیک‌ های حرکتی و عملی برای بهبود وضعیت بدن استفاده می‌کند، فیزیوتراپی بر روی درمان های دستی و ورزش متمرکز است و نیاز افراد را به مصرف داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را به حداقل می رساند.

دکتر فیزیوتراپی بر روی ارزیابی و درمان مشکلاتی مانند دردهای عضلانی، دردها، کشیدگی ها، آسیب ها و مسائل حرکتی مزمن مانند آرتریت تمرکز می کند.

تکنیک های رایج فیزیوتراپی در الهیه

تکنیک اصلی که توسط فیزیوتراپیست ها استفاده می شود، ورزش و تمرین درمانی است. بسته به نیاز بیمار، آنها تمریناتی را برای انقباض، آرامش و افزایش تحرک در قسمت های آسیب دیده بدن طراحی می کنند. هدف این تمرینات معمولاً بازگرداندن حرکات رایجی است که انجام آنها دردناک یا غیرممکن است. هنگامی که بیماران به تمرینات عادت کردند، اغلب می توانند آنها را در خانه انجام دهند.

متخصصان و دکتر فیزیوتراپی گاهی از روش ها یا تجهیزات دیگری در درمان خود استفاده می کنند. درمان های سرد و گرم، مانند کیسه های یخ و سرد یا گرمای مادون قرمز، می توانند برای درمان بیماری های مزمن و کاهش درد استفاده شوند. درمان اولتراسوند نیز رایج است زیرا می تواند از گرمای عمیق برای کاهش التهاب در ناحیه آسیب دیده استفاده کند.

واحدهای TENS یکی دیگر از تجهیزات رایجی است که توسط فیزیوتراپیست ها برای درمان دردهای مزمن و حاد استفاده می شود. با واحد TENS، الکترودها روی پوست نزدیک ناحیه دردناک قرار می گیرند. سپس سیگنال‌ها از طریق رشته‌های عصبی ارسال می‌شوند تا سیگنال‌های درد را مسدود کنند.

تکنیک های درمانی دستی نیز از جمله تکنیک های رایج در فیزیوتراپی هستند که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در الهیه ارائه می شوند. تکنیک های درمان دستی برای دستکاری، تحرک و ماساژ بافت های بدن طراحی شده اند. این به تسکین درد و سفتی، بهبود گردش خون و تقویت حرکت و آرامش کمک می کند. برخی از این تکنیک های درمان دستی عبارتند از:

  • ماساژ برای تحریک بافت های نرم بدن
  • تکنیک های بافت نرم مانند کشش و رهاسازی میوفاشیال
  • تحرک و دستکاری مفصل، که از سر خوردن مفصل برای بهبود حرکت، عملکرد و کنترل استفاده می کند
  • تکنیک های انرژی حداقلی (METs) که از انرژی خود عضله برای شل کردن عضلات از طریق مهار خودکار یا متقابل و افزایش طول عضله استفاده می کند.
  • استئوپاتی، طب سوزنی و حرکت شناسی

فیزیوتراپی به چه مشکلاتی کمک می کند؟

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در الهیه خدمات تخصصی فیزیوتراپی و ورزش درمانی را برای طیف وسیعی از مشکلات جسمی ـ حرکتی و اختلالات ارائه می دهند از جمله :

فیزیوتراپی دیسک کمر و سایر مشکلات ستون فقرات
مشکلات ستون فقرات از جمله بیرون زدگی دیسک کمر ، سیاتیک ، تنگی کانال نخاعی ، سندرم پیریفورمیس و … از جمله شایع ترین مشکلاتی هستند که فیزیوتراپی در درمان و بهبود آن ها کمک کننده است. فیزیوتراپی علائم مشکلات ستون فقرات را کاهش داده و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری را کاهش می دهد.

فیزیوتراپی آسیبهای ورزشی
پارگی رباطها و مینیسک زانو ، بورسیت ها و تاندونیت ها ، شکستگی ها و پیچ خوردگی مفاصل ، کشیدگی هسترینگ و … از جمله شایع ترین آسیب های ورزشی هستند که متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در الهیه ارائه می دهند. فیزیوتراپی ورزشی به بازیابی هرچه سریع تر قدرت و تحرک ورزشکاران برای بازگشت هرچه سریع تر به میادین ورزشی کمک خواهد کرد و ریسک بروز آسیب دیدگی مجدد را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپی سالمندان
فیزیوتراپی نقش مهمی در تخفیف عوارض جسمی – حرکتی در افراد سالمند دارد و بهبود علائم بیماری هایی همچون آرتروز مفاصل در افراد سالمند کمک می کند ، از این رو فیزیوتراپی سالمندان می تواند کیفیت زندگی افراد سالمند را تا حد زیادی بهبود بخشیده و به افزایش استقلال و کاهش وابستگی آن ها به اطرافیان کمک کند.

فیزیوتراپی نورولوژی
فیزیوتراپی در مشکلات مغز و اعصاب مانند سکته مغزی ، ام اس و پارکینسون برای کمک به کاهش عوارض جسمی و حرکتی ناشی از این مشکلات کمک می کند و عوارض ایجاد شده برای بیماران را به حداقل می رساند. متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در الهیه خدمات تخصصی فیزیوتراپی برای مشکلات نورولوژی را براساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

فیزیوتراپی کف لگن
مشکلات ناشی از ضعف یا اختلال در عملکرد عضلات کف لگن همچون بی اختیاری ادرار و مدفوع ، یبوست ، واژینیسموس و … با فیزیوتراپی کف لگن قابل بهبود هستند. فیزیوتراپی کف لگن می تواند به درمان و بهبود اختلالات و مشکلات کف لگن کمک کند و کمک زیادی به بهبود کیفیت زندگی افراد خواهد کرد.

فیزیوتراپی در منزل
آن دسته از عزیزانی که به دلیل درد و یا مشکلات حرکتی و هر دلیل دیگری نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی در الهیه مراجعه کنند می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل متخصصان با تجربه ما با کیفیت بالا بهره مند شوند.

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ