فیزیوتراپی در جردن

فیزیوتراپی در جردن

فیزیوتراپی در جردن توسط متخصصان با تجربه و با دانش ما برای درمان مشکلات اسکلتی – عضلانی ، اختلالات مغز و اعصاب و بسیاری مشکلات دیگر ارائه می شود.

فیزیوتراپی موثرترین روش در درمان غیرجراحی اختلالات ارتوپدی و مشکلات حرکتی ناشی از سایر بیماری ها است که توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن ارائه می شود.

فیزیوتراپی روشی ایمن ، کم هزینه و بسیار موثر است که می تواند نیاز به بیماران به مصرف داروهای شیمیایی و انجام جراحی های غیرضروری را به حداقل برساند.

هدف فیزیوتراپی بهینه سازی عملکرد شما و به حداقل رساندن هر گونه دردی است که تجربه می کنید. فیزیوتراپیست علت درد شما را شناسایی می کند و به تقویت و بازیابی عملکرد بدن شما کمک می کند. فیزیوتراپیست ها درمان دستی را برای تسکین درد و سفتی و برنامه های ورزشی سفارشی برای بهبود تحرک و قدرت شما ارائه می دهند.

فیزیوتراپی می تواند به کاهش درد کمک کند و به شما کمک کند تا به حرکت بهتر بازگردید. فیزیوتراپیست ها هنگام بهبودی پس از آسیب، از یک رویکرد جامع با در نظر گرفتن تمام جنبه های زندگی شما استفاده می کنند.

فیزیوتراپی در جردن

شایع ترین مشکلاتی که فیزیوتراپی می تواند به آن ها کمک کند عبارتند از :

پیچ خوردگی مچ پا
رباط ها نوارهای محکمی از بافت همبند فیبری هستند که استخوان ها را به هم متصل می کنند. پیچ خوردگی مچ پا زمانی اتفاق می افتد که رباط کشیده، آسیب دیده یا پاره شده باشد. شایع ترین مکانیسم های رگ به رگ شدن رباط عبارتند از:

 • چرخش مچ پا بطور ناگهانی
 • فرود آمدن بر روی مچ پا
 • زمین خوردن یا سر خوردن روی یخ

آسیب‌ های جانبی رباط مچ پا معمولاً زمانی رخ می‌دهد که مچ پای شما بطور ناگهانی بچرخد. پایین پای شما به داخل غلت می خورد و قسمت بیرونی پای شما زمین را لمس می کند. این آسیب در طول فعالیت ها یا ورزش هایی که نیاز به تغییر جهت دارند، دویدن روی سطوح ناهموار یا پریدن نیز رایج است. درد معمولا در قسمت بیرونی پای شما احساس می شود.

جلوگیری:

 • سبک زندگی فعال را حفظ کنید
 • قبل از انجام هر گونه فعالیت بدنی از گرم کردن مناسب اطمینان حاصل کنید
 • تمرینات تقویتی برای قوی نگه داشتن عضلات شما

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در جردن خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای درمان آسیب های ورزشی از جمله پیچ خوردگی مچ پا ارائه می دهند.

سیاتیک و دیگر مشکلات ستون فقرات
سیاتیک وجود درد در اندام تحتانی مانند ران، ساق پا و باسن است. قسمت پایین تنه شما توسط یک عصب بزرگ به نام عصب سیاتیک تامین می شود که از دسته ای از اعصاب کوچکتر که نخاع را ترک می کنند تشکیل شده است.

هنگامی که اعصاب کوچک با هم متحد می شوند، عصب سیاتیک از طریق باسن، ران ها و ساق پا حرکت می کند تا عصب دهی این ناحیه را تامین کند. وارد آمدن فشار بر روی عصب سیاتسک سبب بروز علائم سیاتیک می شود.


بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی سیاتیک


جلوگیری:

 • تنظیم ارگونومیک میز
 • سیگار کشیدن را کاهش دهید یا متوقف کنید، که باعث تخریب دیسک می شود
 • تکنیک های مناسب بلند کردن بدن را تمرین کنید

دیگر مشکلاتی که فیزیوتراپی به آن ها کمک می کند:

زانو درد
زانو درد یک شکایت رایج است که افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد. ورزش‌ هایی که شامل پریدن منظم، بریدن یا افزایش بار هستند، ممکن است عضلات و ساختارهای اطراف زانو را تحریک کنند.

زانو درد اغلب با ساییدگی عمومی ناشی از فعالیت های روزانه همراه است. همچنین ممکن است نتیجه یک آسیب، مانند پارگی رباط یا پارگی غضروف باشد. برخی از شرایط پزشکی مانند آرتریت و نقرس نیز می توانند باعث درد زانو شوند.

دویدن یک شکل عالی از فعالیت بدنی است، اما همچنین یکی از علل شایع زانو درد است. حفظ مکانیک مناسب دویدن ضروری است و اطمینان از قوی بودن عضلات اطراف زانو برای کاهش بار روی این ناحیه ضروری است. اگر دویدن منبع درد زانو شماست، متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در جردن می توانند به شما کمک کند تا عواملی را که ممکن است در درد شما موثر باشند شناسایی کنید و شما را به دویدن بدون درد بازگرداند!


بیشتر بخوانید: فیزیوتراپی زانودرد


جلوگیری:

 • رژیم غذایی سالم را حفظ کنید
 • کفش‌های مناسب بپوشید.
 • ورزش هایی که فشار بیش از حدی به زانو شما وارد محدود کنید
 • فرم تمرین مناسب
 • وزن خود را در محدوده مناسب حفظ کنید.
 • ورزش های تقویتی و کششی را انجام دهید.

شانه درد
مفصل شانه با انواع ماهیچه های اطراف آن امکان حرکت زیاد را فراهم می کند و آن را مستعد آسیب و درد می کند. عضلات روتاتور کاف شما برای تثبیت شانه در حین حرکت کار می کنند و به همین دلیل است که معمولاً در حین فعالیت آسیب می بینند. ورزش هایی مانند شنا، تنیس و بیس بال نیاز به حرکت مکرر بالای سر دارند و می توانند باعث آسیب ناشی از استفاده بیش از حد شوند.

درد شانه همچنین ممکن است به وضعیت بد پایدار مانند نشستن پشت میز نسبت داده شود. نگه داشتن این وضعیت عضلات اطراف شانه شما را ضعیف می کند و آنها را در معرض آسیب قرار می دهد. اگر شما اف

از آنجایی که در حرکات شانه محدود هستید، متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در جردن می توانند به شما کمک کند تا به عملکرد طبیعی خود بازگردید.

جلوگیری:

 • عضلات شانه و پشت را تقویت کنید
 • ست میز ارگونومیک
 • سبک زندگی فعال را حفظ کنید
 • حرکات کششی و تقویتی را تحت نظر فیزیوتراپییست انجام دهید.

دیگر دلایل مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی در جردن

کمردرد
کمردرد شایع ترین علت درد و ناتوانی در ورزشکاران و عموم مردم است. عوامل مختلفی وجود دارد که ممکن است در ایجاد کمردرد نقش داشته باشد، مانند فعالیت بدنی، شیوه زندگی و عوامل بیوپسی-اجتماعی.

تقریباً 90 درصد از کمردردها غیر اختصاصی هستند به این معنی که هیچ تشخیص پاتوآناتومیکی وجود ندارد که باعث درد شما شود. سایر علل کمردرد عبارتند از فتق دیسک، آسیب فاست یا کشیدگی عضلات. کمردرد می‌تواند مزمن یا حاد باشد و به دیگر اندام های شما نیز منتشر شود.


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی برای کمردرد


جلوگیری :

 • تکنیک های صحیح بلند کردن را یاد بگیرید.
 • هسته خود را تقویت کنید
 • از حرکت پیچشی کمر یا حمل بارهای سنگین خودداری کنید

 

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ