فیزیوتراپی در شهرک غرب

فیزیوتراپی در شهرک غرب

فیزیوتراپی در شهرک غرب ، سعادت آباد ، ایوانک ، بلوار ایران زمین ، بلوار دریا و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل و کلینیک ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی روشی مفید برای درمان درد ناشی از آسیب، ناتوانی، بیماری یا درد ناشی از آسیب های ورزشی است.

این بخشی از یک برنامه کامل برای تناسب اندام، سلامتی و رفاه است. مفهوم فیزیوتراپی بر حرکت در بدن تمرکز دارد. این به افراد اجازه می دهد تا از طریق جلسات مکرر قدرت به دست آورند و بر درد غلبه کنند. بیماران در هر سنی می توانند از فیزیوتراپی بهره مند شوند زیرا این فیزیوتراپی بر آموزش و تقویت عضلات برای ادامه استقلال و موفقیت متمرکز است.

فیزیوتراپیست ها برای تمرین باید به مدرسه بروند و مدرک بگیرند. آنها مهارت هایی را می آموزند تا تشخیص دهند که چه نوع آسیبی وجود دارد و چگونه آن را درمان کنند. برخی از بیماری هایی که فیزیوتراپی می تواند به آنها کمک کند عبارتند از:

 • آسیب های نخاعی و سایر اختلالات عصبی مانند پارکینسون، مولتیپل اسکلروزیس و سکته مغزی
 • نگرانی های ارتوپدی مانند قطع اندام و آرتریت
 • درد کمر و گردن همراه با نگرانی های اسکولیوز
 • شرایط قلبی عروقی از جمله بیماری های مزمن قلبی و توانبخشی پس از حمله قلبی شدید
 • مشکلات تنفسی مانند فیبروز کیستیک، آسم، و بیماری های انسدادی ریه
 • درد عمومی مربوط به صدمات یا درمان در فعالیت های روزانه، ورزش

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در شهرک غرب بر روی بیمار تمرکز می کنند و سبک زندگی او را برای ایجاد یک برنامه فردی بررسی می کنند. بیماران باید با یادگیری نحوه عملکرد بدن و آگاهی از نحوه بهبودی در نگهداری فعال بمانند. افراد می توانند از این استراتژی ها در طول زندگی خود برای حفظ سلامت خود استفاده کنند. بیماری که نقش فعالی در سلامتی خود دارد سریعتر بهبود می یابد.

تکنیک های فیزیوتراپی

 • دستکاری و حرکت دادن مفاصل و بافت های نرم برای افزایش گردش خون و کمک به اسپاسم یا عضلات سفت که نیاز به آرامش دارند.
 • سوزن خشک برای کاهش درد و بهبود درد عضلانی استفاده می کند.
 • آزمایش عملکردی شامل آزمایش نحوه حرکت بیمار و نشان دادن شامل آموزش به فرد است که چگونه با درک اینکه چگونه حرکت بر بدن تأثیر می گذارد، بهبود یابد.
 • مدالیته های ضددرد مانند الکتروتراپی ، لیزر درمانی و …
 • تمرینات ورزشی بخش مهمی از برنامه درمان و توانبخشی در برنامه های فیزیوتراپی فیزیوتراپی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شهک غرب ارائه می شود.

بسیاری از افراد با شرایط عمومی پزشکی و صدمات، که حرکت و عملکرد را محدود می کند، به دنبال فیزیوتراپی هستند. این روش درمانی غیرتهاجمی توانایی بهبودی طبیعی بدن را برای بازیابی، به حداکثر رساندن و حفظ قدرت بدنی بدون جراحی و وابستگی به داروهای ضد درد تحریک می‌کند. هسته اصلی درمان شامل مشارکت بیمار در برنامه درمانی خودش و همچنین آموزش و آگاهی بخشی توانمندسازی است.

فیزیوتراپی در شهرک غرب

فیزیوتراپی به افراد کمک می کند تا بر شرایط مختلف سلامت جسمانی غلبه کنند که بر موارد زیر تأثیر می گذارد:

 • استخوان ها و مفاصل – فیزیوتراپی تسکین طبیعی و طولانی مدت بیماری های مختلف استخوان و مفاصل مانند پوکی استخوان، آرتروز و آرتریت روماتوئید را فراهم می کند. افرادی که پس از جراحی ارتوپدی بهبود می یابند نیز می توانند از برنامه درمانی فیزیوتراپی بهره مند شوند. تمرینات قدرتی و تمرینات به تقویت استخوان ها و ماهیچه ها و همچنین تقویت هماهنگی و تعادل کمک می کند.
 • قلب و ریه – فیزیوتراپیست می تواند به افراد کمک کند تا از حمله قلبی پیشگیری کنند و علائم بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD) و فیبروز کیستیک را مدیریت کنند و سلامت خود را بازیابند.
 • مغز و سیستم عصبی – فیزیوتراپی همچنین به افراد مبتلا به بیماری های عصبی، از جمله سکته مغزی، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون، فلج مغزی و اسپینا بیفیدا کمک می کند.
 • دوران کودکی – کودکانی که از شرایط اسکلتی عضلانی رنج می برند می توانند با درمان فیزیوتراپی تسکین پیدا کنند. به عنوان مثال، عضلات کودک مبتلا به دیستروفی عضلانی به مرور زمان به دلیل از دست دادن قدرت و تحرک ضعیف‌تر می‌شوند. یک برنامه درمانی فیزیوتراپی به بازیابی و حفظ قدرت عضلانی، جلوگیری از سفتی مفاصل و افزایش انعطاف پذیری کمک می کند.
 • شرایط سلامتی مرتبط با سالمندی – افزایش سن ممکن است خطر آرتریت (التهاب مفاصل) و پوکی استخوان (نازک شدن استخوان ها) را افزایش دهد. همچنین به بیماران تعویض مفصل ران کمک می کند تا پس از جراحی بهبود یابند.

فواید فیزیوتراپی

فیزیوتراپی بیشتر از بهبود قدرت، انعطاف پذیری و تحرک است. بسیاری اهمیت فیزیوتراپی در زندگی روزمره را درک نمی کنند. درمان شخصی فیزیوتراپی می‌تواند تجربه‌ای مثبت برای تغییر زندگی ارائه دهد که شما را تشویق می‌کند تا به سبک زندگی سالم‌تری روی بیاورید تا از آسیب‌های آتی یا مکرر جلوگیری کنید و در عین حال سلامت و تندرستی کلی را ارتقا دهید.

مزایای فیزیوتراپی فقط به درمان شرایط دردناک محدود نمی شود. فیزیوتراپی یک رویکرد بدن و ذهن است. درد نه تنها از نظر جسمی روی شما تأثیر می گذارد، بلکه می تواند از نظر روحی و روانی نیز بر شما تأثیر بگذارد. درد مزمن می تواند منجر به اختلالات خواب، تغییرات خلقی، خستگی، کاهش اشتها و مشکل در تمرکز شود. با درمان علت اصلی درد، بهبود سلامت روانی و عاطفی به دنبال دارد.

تمرینات درمانی و تکنیک‌های درمان دستی می‌توانند به تسکین درد و بازیابی مفاصل و مفصل عضلانی کمک کنند و به شما این امکان را می‌دهند که به فعالیت‌های عادی روزانه خود بازگردید و کیفیت زندگی خود را بازیابید.

نیازهای درمانی هر بیمار متفاوت است. این بدان معناست که بدن، نقاط ضعف، درد و ناراحتی و همچنین برنامه درمانی شما باید منحصر به فرد باشد. فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در شهرک غرب یک ارزیابی و بررسی از نظر سلامت کامل و جامع را برای ایجاد یک برنامه درمانی منحصر به فرد انجام می دهد.

بیماران قبل از شروع فیزیوتراپی از نظر خطر سقوط غربالگری می شوند. این به فیزیوتراپیست اجازه می دهد تا برنامه ورزشی مناسبی را طراحی کند که به طور ایمن و با دقت تعادل شما را به چالش می کشد. هنگامی که سیستم دهلیزی بیمار باعث ایجاد مشکل تعادل می شود، فیزیوتراپیست می تواند مانورهای خاصی را برای بازیابی سریع عملکرد مناسب دهلیزی و کاهش علائم سرگیجه انجام دهد.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در شهرک غرب – فیزیوتراپی در سعادت‌ آباد – فیزیوتراپی با بیمه – فیزیوتراپی با دفترچه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در بلوار دریا – فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی با بیمه نیروهای مسلح

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ