فیزیوتراپی در فرجام

فیزیوتراپی در فرجام

فیزیوتراپی در فرجام ، هنگام تهرانپارس غربی و شرقی و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما که دارای تجربه و تعهد کاری بالا هستند ارائه می شود.

فیزیوتراپی به بازیابی حرکت و عملکرد زمانی که فردی تحت تأثیر آسیب، بیماری یا ناتوانی قرار می گیرد، کمک می کند.

فیزیوتراپیست ها در مرکز فیزیوتراپی در فرجام از طریق حرکت و ورزش، درمان دستی، آموزش و مشاوره به افراد کمک می کنند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا سلامت خود را حفظ کرده و درد را مدیریت کنید و به شما امکان می دهند تا زمانی که ممکن است مستقل بمانید.

فیزیوتراپی یک حرفه مبتنی بر علم است و رویکرد “کل فرد” را دارد که شامل سبک زندگی شما می شود. هسته اصلی مشارکت شما در مراقبت از خود، از طریق آموزش، آگاهی، توانمندسازی و مشارکت در درمان انتخابی شما است.

تخصصهای فیزیوتراپی در فرجام

فیزیوتراپی ارتوپدی (اسکلتی ـ عضلانی)

ارتوپدی تخصصی است که با استخوان ها، مفاصل و بافت های نرم مرتبط از جمله: رباط ها، اعصاب و ماهیچه ها سروکار دارد. جراحی ارتوپدی را می توان برای موارد زیر انجام داد: تغییرات آرتریت، آسیب های تروماتیک و همچنین اختلالات مادرزادی و اکتسابی استخوان ها و مفاصل.

اقدامات اصلی که توسط جراحان ارتوپد انجام می شود عبارتند از:

 • آرتروسکوپی مفصل – یک روش کم تهاجمی برای تشخیص و ترمیم
 • بافت مفصل آسیب دیده
 • آرتروپلاستی – جایگزینی کل یا قسمتی از مفصل، معمولاً به دلیل آرتروز.
 • جراحی اصلاحی: روش هایی با هدف اصلاح هم ترازی که ممکن است باعث ایجاد درد یا بر عملکرد شود.
  این بخش از وب سایت به شما اطلاعات بیشتری در مورد نحوه سالم ماندن و حفظ سلامتی برای مدیریت وضعیت ارتوپدی خود در مدت زمان انتظار برای درمان می دهد. همچنین شامل توصیه هایی در مورد آمادگی برای انجام یک تعویض کامل زانو یا تعویض کامل مفصل ران و نحوه بهترین استفاده از بهبودی است.

فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی در فرجام با شرایط اسکلتی عضلانی (MSK) سروکار دارد که شرایطی است که عضلات، استخوان ها، رباط ها، تاندون ها و مفاصل را درگیر می کند.

این شرایط می تواند در نتیجه تروما یا آسیب (مانند رگ به رگ شدن و کشیدگی مفاصل و رباط ها و شکستگی) یا شروع تدریجی (مانند کمردرد یا مشکلات تاندون) رخ دهد.

فیزیوتراپی در فرجام

توانبخشی پس از جراحی یا بستری در بیمارستان

در طول مدت اقامت بیمار در بیمارستان، حفظ برنامه روزانه تا حد امکان اهمیت دارد. این شامل بلند شدن بیماران از رختخواب، پوشیدن لباس های شخصی و دسترسی به وسایل شخصی است.

بستری در بیمارستان و دوران نقاهت پس از جراحی در منزل همگی می توانند منجر به خشکی مفاصل و بروز محدودیتهای حرکتی برای فرد شوند ، خدمات متخصصان فیزیوتراپی در فرجام با هدف کاهش عوارض ناشی از کم تحرکی توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی زنان

تیم فیزیوتراپی سلامت زنان در طیف وسیعی از مسائل زنان و زایمان از جمله:

 • دردهای مربوط به حاملگی در باسن، کمر یا کمربند لگنی
 • بی اختیاری ادرار
 • ورزش پس از زایمان
 • پرولاپس
 • بهبود زخم پرینه پس از زایمان شما
 • توانبخشی کف لگن

فیزیوتراپی کف لگن نقش موثری در تخفیف عوارض ناشی از ضعف علات کف لگن داشته و کمک زیادی به بهبود شرایط در افرادی که دچار مشکلات کف لگن هستند می کند.

فیزیوتراپی پس از تروما

خدمات فیزیوتراپی تروما با بیمارانی که در بیمارستان به دنبال ترومایی که منجر به انواع آسیب‌ها می‌شود از جمله: شکستگی استخوان، آسیب به عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها و اعصاب کار می‌کند. فیزیوتراپیست های تروما به عنوان بخشی از یک تیم چند رشته ای برای توانبخشی بیماران تا سطحی که بتوانند به خانه بروند کار می کنند.

فیزیوتراپی برای نورولوژی

عصب شناسی شاخه ای از علم است که با سیستم عصبی سروکار دارد. سیستم عصبی از مغز، نخاع و اعصاب ما تشکیل شده است. اختلالات عصبی ناشی از تغییرات یا آسیب به عملکرد این اندام ها است.

فیزیوتراپی یک عنصر کلیدی در توانبخشی و مدیریت طولانی مدت است پس از مشکلات همچون سکته مغزی ، ام اس و پارکینسون است که توسط متخصصان فیزوتراپی در منزل ما در مرکز فیزیوتراپی در فرجام ارائه می شود.

متخصص و دکتر فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست یک متخصص مراقبت های بهداشتی است که به بیماران کمک می کند تا حداکثر دامنه حرکتی و توانایی بدنی را به دست آورند، چه با توسعه آن در وهله اول یا بازیابی آن پس از از دست دادن توانایی بدنی به دلیل بیماری، آسیب یا افزایش سن. 

فیزیوتراپیست به بیماران کمک می کند تا به حداکثر دامنه حرکتی و توانایی بدنی دست یابند، یا با توسعه آن در وهله اول یا بازیابی آن پس از از دست دادن توانایی بدنی به دلیل بیماری، آسیب یا افزایش سن.

هنگام پذیرش بیمار جدید، فیزیوتراپیست سابقه سلامتی او را می گیرد و معاینه فیزیکی انجام می دهد. سپس او یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای بیمار ایجاد خواهد کرد. برخی از درمان هایی که فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در فرجام استفاده می کنند به شرح زیر است:

 • برای کاهش درد بافت نرم از ماساژ استفاده می کند.
 • تحرک یا دستکاری مفاصل را انجام می دهد.
 • تمریناتی برای تقویت نواحی ضعیف شده برای بیمار در نظر می گیرد.
 • از سرما درمانی برای کاهش التهاب استفاده می کند.
 • از گرما درمانی برای افزایش گردش خون استفاده می کند.
 • اولتراسوند درمانی را برای کاهش اسپاسم عضلانی انجام می دهد.
 • تحریک الکتریکی را برای کمک به انقباض ماهیچه هایی که به تنهایی نمی توانند این کار را به طور موثر انجام دهند مورد استفاده قرار می دهد.
 • از لیزر درمانی با لیزر پرتوان و کم توان با هدف کمک به تسکین درد و تسریع روند بهبودی بهره می برند.

فیزیوتراپیست ها فقط پس از آسیب با افراد کار نمی کنند، بلکه می توان آنها را در بسیاری از زمینه های تخصصی یافت.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در فرجام – فیزیوتراپی در هنگام – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فواید فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل برای سکته مغزی – فیزیوتراپی در بلوار پروین – فیزیوتراپی خوب در تهرانپارس شرقی – فیزیوتراپی در فلکه اول تهرانپارس – فیزیوتراپی در شمال تهران – تعرفه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل نیاوران – فیزیوتراپی در منزل مجیدیه – فیزیوتراپی در منزل هروی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی – – بهترین فیزیوتراپی تهرانپارس – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل بلوار ارتش – فیزیوتراپی در منزل اقدسیه – فیزیوتراپی در منزل خیابان دولت – فیزیوتراپی در چیذر – فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک – فیزیوتراپی در قیطریه – فیزیوتراپی در ازگل

مقالات بیشتر

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اسپوندیلیت

اسپوندیلیت به گروهی از شرایط التهابی اشاره دارد که بر ستون فقرات و مفاصل تأثیر می گذارد. شایع ترین نوع، و اغلب به عنوان “اسپوندیلیت” شناخته می شود، اسپوندیلیت آنکیلوزان (AS) است. این وضعیت در درجه اول مفاصل بین مهره های ستون فقرات را هدف قرار می دهد و باعث التهاب، درد و سفتی می…

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس یک رویکرد موفقیت آمیز است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. واژینیسموس، وضعیتی که با سفت شدن غیرارادی عضلات کف لگن در هنگام تلاش برای دخول در واژن مشخص می شود، می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و بر صمیمیت جنسی تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپی یک رویکرد ایمن و…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ