فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی

فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی

فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی برای تسریع بهبودی ، کاهش عوارض جراحی و بازیابی توانایی های از دست رفته فرد از اهمیت زیادی برخوردار است.

انجام یک جراحی موفقیت آمیز به این معنا نیست که می توانید از زندگی سالمی که قبل از ورود به تئاتر در آن زندگی می کردید لذت ببرید.

فیزیوتراپی و توانبخشی بعد از عمل یک نوع فیزیوتراپی منحصر به فرد برای بیمارانی است که تحت جراحی های ارتوپدی قرار می گیرند.

جراحان ارتوپد همچنین به بیماران توصیه می کنند برای دستیابی به نتایج بهتر جراحی، تحت درمان فیزیوتراپی قرار گیرند.

فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی، بلافاصله پس از ترخیص از عمل جراحی شروع می شود و تا زمانی که تمام عملکردهای بدن خود را به سطح طبیعی برگردانید ادامه می یابد.

توانبخشی پس از جراحی با فیزیوتراپی برای حصول نتایج مطلوب پس از جراحی ضروری است. بعد از چندین عمل جراحی از جمله جراحی قلب، قفسه سینه، ارتوپدی، مغز و اعصاب و شکم ضروری است. پس از اتمام عمل جراحی توسط یک جراح ماهر، می توانید با کمک های فیزیوتراپیست خود زندگی سالمی داشته باشید.

فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی

فیزیوتراپی پس از جراحی بخصوص جراحی هایی همچون جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند به تخفیف و از بین بردن عوارضی همچون درد، ضعف عضلانی، سفتی، کاهش تحرک، کاهش استقلال و تحمل ورزش کم را کمک زیادی بکند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با دانش و تجربه بالا خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت و بر اساس متدهای روز دنیا در زمینه توانبخشی بعد از جراحی ارائه می دهند.

جراحی مزایایی دارد، اما ممکن است بر وضعیت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد و شاید دلیلی برای اضطراب و ناامیدی باشد. معمولا افراد خسته می شوند و احساس فشار و ناامیدی می کنند. مراجعه به فیزیوتراپیست به شما کمک خواهد کرد تا بر چالش های ایجاد شده بعد از جراحی غلبه کنید و زندگی بهتری داشته باشید.

متخصص فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی برنامه ورزشی کاملی را در اختیار شما قرار می دهد که به شما کمک می کند تا به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت سلامت خود برسید و پتانسیل بهبودی خود را به حداکثر برسانید.

فیزیوتراپی پس از جراحی چگونه به شما کمک می کند؟

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل تهران بزرگ شامل فیزیوتراپی در منزل شرق تهران ، فیزیوتراپی در منزل شمال تهران ، فیزیوتراپی در منزل غرب تهران ، فیزیوتراپی در منزل جنوب تهران و همچنین فیزیوتراپی در منزل کرج خدمات تخصصی فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی را با کیفیت بالا ارائه می دهند.

فیزیوتراپیست های با تجربه ما طیف وسیعی از برنامه های فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی را برای درمان و توانبخشی بیمار با توجه به شرایط سلامتی بیماران ارائه می دهند. آنها شما را در هر مرحله از بهبودی راهنمایی و حمایت می کنند و شما را ناامید نمی کنند تا دچار اضطراب یا استرس شوید. برنامه خاص آنها درد و تورم شما را کاهش می دهد و انعطاف پذیری، تحرک و قدرت شما را افزایش می دهد. شما را به فعالیت های روزانه خود باز می گرداند تا بتوانید از فعالیت های تفریحی و ورزشی لذت ببرید.

شما می توانید درمان فیزیوتراپی پس از جراحی را برای جراحی ارتوپدی، جراحی ستون فقرات و اعصاب، جراحی ارولوژی، جراحی شکم و قفسه سینه، جراحی زنان و زایمان و جراحی سینه دریافت کنید.

مزایای فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی چیست؟

فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی

فیزیوتراپی باید بلافاصله پس از جراحی در بیمارستان شروع شود. با این حال، باید پس از ترخیص از بیمارستان نیز آن را ادامه دهید زیرا به بهبودی سریع‌تر شما کمک می‌کند.

فیزیوتراپیست ها شما را تشویق می کنند تا تمرینات خاصی را برای بازگرداندن انعطاف پذیری و تحرک خود انجام دهید. همچنین به بهبود مشکلات گردش خون و تنفس کمک می کند. درد را تسکین می دهد و ماهیچه های ضعیف شما را تقویت می کند.

سفتی عضلات باعث درد می شود. ورزش فیزیوتراپی باعث کشش عضلات و کاهش سفتی می شود. همچنین به شما کمک می کند تا قبل از جراحی به فعالیت های روزمره زندگی خود بازگردید. اضطراب و استرس را کاهش می دهد و اعتماد به نفس را ایجاد می کند.

مراحل فیزیوتراپی بعد از جراحی

مراحل زیر سه مرحله فیزیوتراپی توانبخشی پس از عمل است:

1. فیزیوتراپی در مرحله بهبودی اولیه
مرحله بلافاصله پس از ترخیص از عمل جراحی شروع می شود تا بافت های شما بهبود یابد. در این مرحله، درد و تورم تمرکز اصلی فیزیوتراپی برای رفع است. فیزیوتراپیست ها درمان دستی ملایمی را برای بازگرداندن حرکت مفصل ارائه می دهند و به بیماران در راه رفتن زودهنگام کمک می کنند و برای آنها واکر یا عصا را با دستورالعمل استفاده تجویز می کنند. تمرینات ساده ای در این مرحله برای بازیابی عملکرد ماهیچه ها بدون ایجاد اختلال در روند بهبودی انجام می شود.

2. فیزیوتراپی در فاز قدرت و دامنه حرکتی
پس از مرحله اولیه، مفاصل شما حرکت می کنند و از درد و تورم تسکین خواهید یافت. سپس مرحله قدرت و دامنه حرکت شروع می شود و تمرکز اصلی آن عادی سازی مکانیسم ها و قدرت بدن شما است. فیزیوتراپیست ها تمرینات سخت را در این مرحله توصیه می کنند و مقدمه ای از برخی وظایف تعادل و حس عمقی را ارائه می دهند. درمان دستی چالش برانگیز نیز بخشی از این مرحله برای بازگرداندن دامنه کامل حرکت مفصل خواهد بود. در این مرحله از طریق درمان بافت نرم، تحرک خود را به دست خواهید آورد.

3. فیزیوتراپی در مرحله ترمیم عملکردی
این مرحله نهایی فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی است که پس از به دست آوردن قدرت کافی برای تمرینات سخت و بازیابی حرکت مستقل شروع می شود. در این مرحله فیزیوتراپیست ها یک برنامه ورزشی برای شما آماده می کنند. این برنامه از فردی به فرد دیگر بسته به سبک زندگی و نیازهای جسمانی او متفاوت است. فیزیوتراپیست ها مطمئن می شوند که برنامه ورزشی کاملاً مطابق با اهداف بدنی مورد نظر شما باشد. برنامه متفاوت است زیرا یک نفر در سطح حرفه ای ورزش می کند و تمایلات بدنی دیگری نسبت به فردی که می خواهد با فرزندانش بازی کند دارد. بنابراین برنامه ورزشی باید مطابق با اهداف بیمار باشد. در این مرحله، فیزیوتراپیست ها به شما کمک می کنند تا تمرینات چالش برانگیزتر و پیچیده تر تعادل و حس عمقی را انجام دهید که به طور ویژه برای رسیدن به یک هدف عملکردی پیچیده طراحی شده اند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل بعد از جراحی – فیزیوتراپی در منزل نارمک – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل زانو – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی در منزل فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی – فیزیوتراپی در منزل پاسداران – هزینه فیزیوتراپی در منزل – قیمت فیزیوتراپی در منزل – دکتر فیزیوتراپی

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ