فیزیوتراپی در منزل تهران نو

فیزیوتراپی در منزل تهران نو

فیزیوتراپی در منزل تهران نو

برخی افراد تصور می کنند تنها در صورتی می توان به فیزیوتراپی دسترسی داشت که افراد بتوانند به کلینیک بروند. خوب، این تا حدی درست است. اما امروزه اکثر خدمات فیزیوتراپی را می توان به راحتی در منزل انجام داد.

فیزیوتراپی در منزل ممکن است به افرادی که مشکلات حرکتی یا شرایط طولانی مدتی که بر تحرک تأثیر می‌گذارند کمک زیادی کند.

ثابت شده است که فیزیوتراپی شکل موثری برای درمان درد عضلانی، آسیب های مفصلی، آرتریت، مشکلات حرکتی و حتی مشکلات تنفسی مانند فیبروز کیستیک است. فیزیوتراپی در خانه به ویژه اگر افراد در فعالیت های روزمره مشکل دارند، می تواند مفید باشد.

اگر در حین راه رفتن، بالا رفتن از پله ها، یا بلند شدن از رختخواب، مشکلات حرکتی اولیه دارید، جلسات فیزیوتراپی در منزل تهران نو نیز می تواند کمک بزرگی باشد. همچنین، به افرادی که زمین خورده اند، از مشکلات تعادل رنج می برند، یا اخیراً یک عمل جراحی انجام داده اند که بر تحرک آنها تأثیر گذاشته است، کمک می کند.

درمان فیزیوتراپی در منزل در جامعه امروزی تبدیل به یک امر عادی شده است. این برای افرادی که ملاقات یا شرکت در درمان های مختلف در بیمارستان ها یا سایر موسسات برایشان مشکل است، حیاتی است. در اینجا فیزیوتراپیست ها برای تشخیص و درمان به خانه بیمار مراجعه می کنند. از بحث در مورد مسائل مختلف در مورد سلامت عمومی بیمار و اهداف درمانی که می خواهند انجام دهند و روند واقعی درمان، همه چیز در خانه انجام می شود. در اینجا چند فواید فیزیوتراپی در منزل آورده شده است:

مزایای فیزیوتراپی در منزل تهران نو

فیزیوتراپی می تواند به دردناک ترین شرایط اسکلتی عضلانی کمک کند. هدف فیزیوتراپی کاهش درد و کمک به شما برای بازگشت به هر فعالیتی که با آن دست و پنجه نرم می کنید (مثلاً کار، کارهای خانه یا ورزش) است. چندین روش درمانی در درمان ها از جمله تکنیک های الکتروتراپی، روش های درمان دستی یا انواع مختلف برنامه های ورزشی استفاده می شود. درمان‌های فیزیوتراپی همچنین شامل تکنیک‌های تحرک مفصل، کشش عضلانی، ماساژ و درمان با نوار یا نقطه ماشه‌ای است. امروزه استفاده از فیزیوتراپی در خانه کاملاً عادی است. به ویژه در شرایطی که وضعیت بیمار کاملاً جدی است یا تحرک محدود است مفید است. در چنین شرایطی فیزیوتراپیست برای تشخیص و درمان به منزل بیمار مراجعه می کند. همه چیز، از مشاوره گرفته تا بحث در مورد اهداف درمان، تا فرآیند فیزیوتراپی واقعی، همه چیز را می توان در خانه شما انجام داد.

1. کمک فراتر از مشکلات جسمی

این تنها مشکلات جسمی نیست که می تواند از درمان فیزیوتراپی بهره مند شود. همچنین می تواند به افرادی که مشکلات تنفسی مانند COPD (بیماری انسداد مزمن ریه)، بیماری آلزایمر یا بیماری پارکینسون دارند، کمک کند. با برنامه‌های ورزشی متناسب و تحت نظارت، سلامت بیمار به شدت بهبود می‌یابد و روند پیشرفت شرایط طولانی‌مدت را کاهش می‌دهد.

2. دوری از ترافیک و صرفه جویی در زمان

سفر به کلینیک می‌تواند به معنای نشستن طولانی‌تر در ماشین باشد تا نزد پزشک. اگر درد دارید، حداقل می‌توان گفت که سفر می‌تواند چالش برانگیز باشد.بنابراین، هنگامی که یک فیزیوتراپیست به خانه شما مراجعه می کند، می توانید از مزایای کامل درمان استفاده کنید و در آسایش خانه خود آرام باشید.

3. ایمنی خانه

جلسات فیزیوتراپی در منزل تهران نو می تواند به ارائه ارزیابی خطر و مشاوره برای ایمن تر کردن محیط منزل بیماران کمک کند. متخصصان فیزیوتراپی در منزل همچنین توصیه‌های ارگونومیکی را برای کمک به آسان‌تر کردن کارهای روزمره ارائه می دهند.

فیزیوتراپی در منزل تهران نو

4. استقلال را دوباره بدست آورید

در حالی که برخی از بیماران به فیزیوتراپی فشرده و در خانه نیاز دارند، برخی دیگر برای بازگشت به روال عادی خود به کمک کوتاه مدت نیاز دارند. فیزیوتراپیست های ویزیت در منزل خدمات ماهری ارائه می دهند تا به بیماران کمک کنند تا زندگی معمولی و روزمره خود را از سر بگیرند و استقلال خود را بازیابند. بر اساس شرایط خاص بیمار و اهداف شخصی، فیزیوتراپ ها، مراقبان و پزشک بیمار می توانند یک برنامه درمانی سفارشی ایجاد کنند.

5. مدیریت تکنیک ها

درمان‌های عملی مختلفی نیز می‌تواند در خانه انجام شود، از جمله ماساژ و حرکت مفاصل که ممکن است بخشی از بهبودی باشد. ملاقات‌ها در اطراف فرد انجام می‌شود و اعضای خانواده می‌توانند هر چند وقت یک‌بار نظرات آنها را داشته باشند و به عنوان یک دست یاری عمل کنند. در برخی موارد، فیزیوتراپیست ها می توانند به آموزش تکنیک هایی کمک کنند که به بهبودی یا نگهداری مداوم بیمار کمک می کند.

6. مدیریت زمان

گاهی اوقات، هماهنگی با برنامه فیزیوتراپیست دشوار است. مردم به دلیل برنامه های غیر منعطف، متخصصان و درمان هایشان را از دست می دهند. این مانع را می توان به خوبی از طریق فیزیوتراپی در منزل برطرف کرد. شما می توانید با برنامه ریزی جلسات بر اساس برنامه و روال خود، روال خود را مدیریت کنید و همچنین درمان های بسیار موثری دریافت کنید.

9. بهبود تعادل

اگر فردی در معرض خطر افتادن باشد، درمانگر ورزش هایی را ذکر می کند که با دقت و ایمن تعادل را انجام می دهد. درمانگران با تمریناتی برای بهبود هماهنگی کمک می کنند و وسایل کمکی را برای کمک به راه رفتن توصیه می کنند. اگر مشکل تعادل باقی بماند، فیزیوتراپیست ها می توانند مانورهای خاصی را انجام دهند که به بازیابی سریع عملکرد مناسب کمک می کند. فیزیوتراپی در منزل به فرد کمک می کند تا حرکت از دست رفته را پس از آسیب یا ناتوانی بازیابی کند. تحت هدایت فیزیوتراپیست، بیمار به طور فعال در برنامه بهبودی خود شرکت می کند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در کلینیک و‌ منزل (تهران،کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی در منزل حکیمیه – فیزیوتراپی در منزل نیروهوایی – فیزیوتراپی در منزل تهرانپارس – فواید فیزیوتراپی در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل نارمک – فیزیوتراپی در منزل تهران نو – فیزیوتراپی در منزل پیروزی – هزینه فیزیوتراپی در منزل – دکتر فیزیوتراپی در منزل – قیمت فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی دیسک کمر – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی زانودرد – فیزیوتراپی آسیب های زانو در منزل

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ