فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

فیزیوتراپی برای بهبود قدرت، تحرک و توانایی‌های عملکردی بیماران در زمانی که مشکلات پزشکی یا مسائل مربوط به سلامت محدودیت‌هایی را برای فعالیت‌های زندگی روزمره ایجاد می‌کند، طراحی شده است. در واقع، یک مطالعه اخیر نشان داد که جلسات هفتگی فیزیوتراپی می تواند خطر بستری مجدد در بین سالمندان را تا بیش از 80 درصد کاهش دهد.

بیمارانی که در بیمارستان بستری هستند ممکن است به فیزیوتراپیست که در بیمارستان کار می کند مراجعه کنند. در موارد دیگر، پزشک ممکن است ادامه ویزیت در یک کلینیک فیزیوتراپی سرپایی را توصیه کند.

با این حال، گاهی اوقات، تحرک بیمار به قدری محدود است که ترک خانه برای شرکت در درمان‌ها دشوار – یا حتی غیرممکن است. هنگامی که این یک مشکل است، این افراد ممکن است همچنان از مزایای فیزیوتراپی در منزل خود لذت ببرند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم را با بالاترین کیفیت و بر اساس بروزترین متدها و پیشرفته ترین تجهیزات ارائه می دهند.

فیزیوتراپی روشی ایمن ، کم هزینه و موثر است که نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی و جراحی های غیرضروری را کاهش می دهد.

در این مقاله سعی کرده ایم به برخی از مهم ترین مزایای فیزیوتراپی در منزل اشاره داشته باشیم.

مزایای فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم

راحتی و دسترسی

برای بیماران با تحرک محدود، رفت و آمد به درمان های فیزیوتراپی می تواند چالش برانگیز باشد. خدمات فیزیوتراپی در خانه مراقبت های لازم را مستقیماً به بیمار، هر کجا که خانه تماس می گیرند، ارائه می دهد.

بسیاری از بیمارانی که در خانه هستند دریافت درمان در یک مکان آشنا را آرامش بخش می دانند. اگر بیمار تازه وارد درمان شده باشد، این می‌تواند مفید باشد، زیرا به او اجازه می‌دهد تا با حواس‌پرتی کمی روی مراقبت‌های خود تمرکز کند تا تمرکز بیشتری بر بهبودی داشته باشد.

سهولت و در دسترس بودن همیشه اولین چیزی است که بیماران درمان در منزل هنگام بحث درباره اینکه چرا فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم را انتخاب می کنند به آن اشاره می کنند. به جای پرداختن به وضعیت آب و هوا، چالش‌های سفر، و سایر عواملی که بر افرادی که برای دریافت خدمات درمانی سرپایی سفر می‌کنند، تأثیر می‌گذارد، وقتی درمانگر به سراغ آنها می‌آید، می‌توانند بیشتر بر روند درمان تمرکز کنند.

فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مراقبت یک به یک

هنگامی که یک بیمار فیزیوتراپی در منزل را دریافت می کند، توجه کامل مراقب را به خود جلب می کند. در یک محیط سرپایی، یک فیزیوتراپیست ممکن است بر چندین بیمار نظارت داشته باشد در حالی که آنها در حال انجام برنامه درمانی خود هستند، یا به دلیل وظایف اداری یا سایر وظایف حواسشان پرت شود. وقتی بیماران در خانه درمان می شوند، عموماً احساس می کنند که مراقبت با کیفیت بالاتری دریافت می کنند.

مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی می تواند استرس زا باشد. برخی از اتاق های درمانی در کلینیک های فیزیوتراپی ، شلوغ و پر سر و صدا هستند. بسیاری از بیماران هنگام تلاش برای بهبودی از آسیب یا بیماری می توانند احساس ناراحتی یا اضطراب کنند و استرس های خارجی را تجربه می کنند. با مراقبت در منزل، ممکن است به دلیل شرایط خود همچنان استرس داشته باشند، اما در خانه خود احساس راحتی می کنند.

تاثير گذاری بالا

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم به اندازه خدمات درمانی سرپایی موثر است. قانع‌کننده‌تر این است که این مطالعه نشان داد مراقبت و فیزیوتراپی در منزل در بلندمدت حتی مؤثرتر است. همانطور که انتظار می رود، پیروی از برنامه درمانی تجویز شده بزرگترین عامل در تعیین اثربخشی یک برنامه درمانی در منزل است. علاوه بر این، بیماران دریافتند که به دلیل درمان شخصی که زمانی که درمانگر با شما در خانه کار می کند، درمان های خانگی فشرده تر و متمرکزتر است.

جلوگیری از سقوط و آسیب های دیگر

با افزایش سن، قدرت بدنی و تعادل بیماران کاهش می یابد. این امر بیماران را در معرض خطر سقوط قرار می دهد و زمینه را برای آسیب های احتمالی جدی باز می کند. فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل توسط آقا و خانم به منزل بیماران سفر می کنند تا قدرت عضلانی و آگاهی کلی بدن آنها را ارزیابی کنند. ابتدا به دنبال نشانه هایی می گردیم تا ببینیم آیا عضلات ضعیف، مشکلات تعادلی یا تغییراتی در نحوه راه رفتن فرد وجود دارد یا خیر. فیزیوتراپیست های ما از تکنیک هایی استفاده می کنند که بیومکانیک بیمار را اندازه گیری می کند، یعنی توانایی آنها در استفاده صحیح و کارآمد از بدن خود. سپس به دنبال نشانه‌ها یا حرکات خاصی می‌گردیم که می‌توانند باعث آسیب شوند، به بیماران تمرینات و نحوه بهبود وضعیت بدن را در صورت نیاز آموزش می‌دهیم.

درست مانند بیماران، هیچ دو خانه ای دقیقاً شبیه هم نیستند. به همین دلیل است که هیچ مکانی بهتر از خانه خود برای ارزیابی واقعی تحرک بیمار وجود ندارد. برخی از خانه ها دارای اتاق های کوچک ناهنجار هستند، در حالی که برخی دیگر دارای راه پله های پیچ در پیچ یا حتی مبلمان غیر معمول هستند. درمانگر برای شناسایی خطرات سقوط و سایر خطرات در خانه آموزش دیده است. با شناسایی و از بین بردن این خطرات، می توانند به بیمار کمک کنند تا از آسیب های اضافی جلوگیری کند.

کاربرد عملی و مستقیم

با ارائه درمان در جایی که بیمار زندگی می کند و وظایف روزمره را انجام می دهد، فیزیوتراپیست می تواند دستورالعمل هایی را ارائه دهد که واضح، معنادار و مفید باشد. درمانگر به جای اینکه به بیمار پیشنهاد کند به روشی خاص برای جابجایی سطل زباله یا بیرون آمدن از رختخواب حرکت کند، می تواند حرکت مناسب را برای بیمار مدل کند. این باعث می شود که ورزش بلافاصله برای بیمار قابل ارتباط تر باشد و احتمال به خاطر سپردن آن را افزایش دهد.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – هزینه فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ