فیزیوتراپی در منزل نظام آباد

فیزیوتراپی در منزل نظام آباد

فیزیوتراپی در منزل نظام آباد برای آن دسته از عزیزانی که به دلیل مشکلات و محدودیت های حرکتی و یا هر دلیل دیگر نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند توصیه می شود.

فیزیوتراپی شاخه ای از مراقبت های بهداشتی توانبخشی است که در آن متخصص و دکتر فیزیوتراپی آموزش دیده و دارای مجوز از تجهیزات طراحی شده ویژه و رژیم های ورزشی برای درمان عملکردهای فیزیکی غیرطبیعی استفاده می کنند.

فیزیوتراپیست ها (PTs) وضعیت بیمار مانند آسیب، بیماری یا ناتوانی را ارزیابی می کنند و درمان مناسب را ارائه می دهند. PT یک درمان مناسب برای انواع شرایط سلامتی است و به بازیابی و حفظ عملکرد فیزیکی و تحرک کمک می کند.

لیست بیماری هایی که توسط دکتر فیزیوتراپی در منزل نظام آباد درمان می شوند شامل اختلالات عصبی، ژنتیکی یا اختلالات اسکلتی عضلانی و همچنین آسیب های ورزشی یا حتی مسائل رایجی مانند سرگیجه است.

چرا فیزیوتراپی مهم است؟

فیزیوتراپیست یک متخصص پزشکی است که در مورد بیومکانیک بدن شما آگاه است. اگر نقصی در حرکت فیزیکی بدن شما وجود داشته باشد، می توانند علت اصلی را شناسایی کرده و برای درمان آن اقدام کنند.

نواحی خاص پس از آسیب ضعیف می شوند یا پس از جراحی نیاز به تقویت دارند. با همکاری با فیزیوتراپ خود، می توانید این نواحی را هدف قرار دهید و بدون ایجاد درد، استرس را از بین ببرید.

به خصوص برای درمان پس از عمل، فیزیوتراپی در منزل نظام آباد به عنوان موثرترین راه حل برای بهبودی بدون استرس دیده می شود.

از آنجایی که دکتر فیزیوتراپی در مورد محدودیت های شما پس از یک عمل جراحی آگاهی دارد، می تواند به نتیجه موفقیت آمیز کمک کند. با انجام تمرینات خاصی بر روی نواحی هدف ضعف، آنها منبع درد را درمان می کند و به بهبود رفاه شما کمک می کند.

چه انتظاراتی از فیزیوتراپی دارید؟

فیزیوتراپیست ها در کنار سایر متخصصان پزشکی کار می کنند یا می توانند آن را به عنوان یک درمان مستقل ارائه دهند.

معمولاً در مواردی که از درمان های دیگر پشتیبانی می کند، پزشک شما را به یک فیزیوتراپیست ارجاع می دهد. در روند بهبودی، پزشک ممکن است فیزیوتراپی را برای اقدامات پیشگیرانه، ترمیمی یا مدیریت درد پیشنهاد کند.

در موارد دیگر، خود بیماران ممکن است از نقاط ضعف خود مانند سفتی در گردن و شانه آگاه باشند و به تنهایی به دنبال درمان باشند. افراد در هر سنی می توانند سلامت خود را برای لیست طولانی بیماری هایی که با فیزیوتراپی درمان می شوند بهبود بخشند.

به هر روشی که به فیزیوتراپیست مراجعه کنید، در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید:

1. ارزیابی اولیه
اول از همه، دکتر فیزیوتراپی در منزل و کلینیم تست های خاصی از جمله اندازه گیری دامنه حرکت، ارزیابی وضعیت بدن، حرکت عضلات و مفاصل، انعطاف پذیری، حرکت و عملکرد را انجام می دهد.

2. تشخیص
ثانیاً، PT یک تشخیص بالینی بر اساس روش‌های آزمایش ارائه می‌کند، اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت شما را مورد بحث قرار می‌دهد و پیش‌آگهی به شما ارائه می‌دهد.

3. درمان
پس از تنظیم یک برنامه مراقبتی، درمان منظم فیزیوتراپی دریافت می کنید که ممکن است هفته ها یا ماه ها بر اساس مشکل پزشکی ادامه یابد.

4. خود مدیریتی
در نتیجه برنامه توانبخشی، درمانگر توصیه هایی در مورد تمریناتی که می توانید در خانه انجام دهید برای کمک به تسریع بهبودی ارائه می دهد.

فواید فیزیوتراپی در منزل نظام آباد

  • فیزیوتراپیست‌ها تمرین‌های ایمنی را ارائه می‌کنند که تعادل شما را در موقعیت‌هایی که شبیه زندگی واقعی هستند، به چالش می‌کشد و بهبود می‌بخشد.
  • فیزیوتراپی بهبودی پس از آسیب های ورزشی، سکته مغزی، تروما یا فلج را ارائه می دهد و هسته مرکزی را تقویت می کند.
  • افرادی که سابقه پزشکی مزمن دارند یا احتمال به ارث بردن بیماری های خاص دارند، می توانند با فیزیوتراپی توصیه شده توسط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود سود ببرند.
  • درد و مشکلات پزشکی مرتبط با سن را می توان با فیزیوتراپی مدیریت کرد.
  • تکنیک های درمان دستی می تواند نیاز به جراحی را کاهش دهد و بدون استفاده از دارو درد را از بین ببرد.
  • حرکات کششی و تقویتی منظم طبق دستورات فیزیوتراپیست شما باعث بهبود فعالیت بدنی و تحرک می شود.

فیزیوتراپی در چه بیماری هایی کمک کننده است؟

لنف ادم
مایعات اضافی در سیستم لنفاوی جمع شده و سپس در جریان خون حرکت می کند و باعث تورم می شود. فیزیوتراپیست ها از درمان ضد احتقان کامل (CDT) برای کاهش تورم و جلوگیری از تجمع مایعات در آینده استفاده می کنند.

آسیب های ورزشی
انواع خاصی از آسیب‌های ورزشی مانند شکستگی‌های استرسی را می‌توان با برنامه‌های بازیابی مناسب یا تمرین‌های پیشگیرانه برای بهبودی ایمن و سریع درمان کرد. دکتر فیزیوتراپی در منزل نظام آباد با توجه به نوع و شدت آسیب ایجاد شده برنامه درمانی منحصر بفردی را تنظیم می کند.

دیستروفی عضلانی
ماهیچه ها و اسکلت به دلیل افزایش سن یا اختلالات مختلف تحلیل رفته و به تدریج ضعیف می شوند. این را می توان با تمرینات حرکتی و با استفاده از فریم های نگهدارنده درمان کرد.

درد کمر و گردن
درد حاد که به طور ناگهانی ایجاد می شود یا درد مزمن کمر و گردن که ماه ها یا سال ها طول می کشد، عملکرد طبیعی را محدود می کند. دکتر فیزیوتراپی برنامه درمانی درد را کاهش داده و تحرک را بهبود می بخشد.

فیزیوتراپی در منزل نظام آباد

سرگیجه
سرگیجه یا سبکی سر شکایت عمومی و مکرر بسیاری از افراد است که منجر به افتادن خطرناک می شود. از آنجایی که فیزیوتراپی تعادل را بهبود می بخشد، می تواند به بهبود سرگیجه نیز کمک کند.

سردرد
سردردهای میگرنی و تنشی می توانند منجر به آسیب شدید سر یا گردن شوند. برای افزایش تحرک گردن و تقویت عضلات بالای کمر می توان یک برنامه مراقبتی مناسب را اجرا کرد.

سندرم تونل کارپال
نشستن پشت کامپیوتر در تمام طول روز منجر به آسیب های استرسی مکرر می شود. با این حال، آسیب ها و درد مچ دست را می توان با تغییر وضعیت بدن و انجام حرکات کششی و تمرینات کاهش داد.

سندرم خستگی مزمن
این اختلال پیچیده باعث خستگی ناتوان کننده می شود که با استراحت نمی توان آن را بهبود بخشید. همراه با پزشکان، یک برنامه درمانی با وظایف تمرین استقامتی تدوین می کنند.

مسائل تنفسی
برونشیت مزمن و همچنین سایر اختلالات تنفسی را می توان با برنامه های توانبخشی ریوی با تقویت ریه ها با انجام وظایف تنفسی دیافراگمی درمان کرد.

سوختگی
سوختگی‌های شدید و آتل‌بندی را می‌توان با فیزیوتراپی با همکاری یک تیم پزشکی درمان کرد تا از بافت اسکار ناخواسته جلوگیری شود. به عنوان مثال، ماساژ بافت اسکار به بازسازی بافت های نرم سالم مانند ماهیچه ها و تاندون ها کمک می کند.

تعویض مفصل
مراقبت های بعد از عمل جراحی برای برداشتن و جایگزینی مفصل ران یا زانو با یک مفصل مصنوعی (پروتز) مطمئناً تسکین کافی زانو از درد را فراهم می کند. دکتر فیزیوتراپی در منزل نظام آباد برنامه توانبخشی پس از جراحی تعویض مفصل را برای فرد در نظر می گیرد.

پیچ خوردگی مچ پا
این آسیب باعث می‌شود رباط‌هایی که آن را نگه می‌دارند کشیده و پاره شوند که منجر به تورم و درد مچ پا می‌شود. علاوه بر این، پیچ‌خوردگی مچ پا می‌تواند سریع‌تر بهبود یابد و با تمرین‌های خانگی خوب پیشنهاد شده توسط درمانگران، قدرت را دوباره به دست آورید.

بیماری پارکینسون
این اختلال حرکتی عصبی و پیشرونده باعث محدودیت های حرکتی مزمن و لرزش می شود. به طور مشابه، می توان آن را با فیزیوتراپی و تمرینات مقاومتی درمان کرد.

شکستگی ها
یک زمین خوردن ساده می تواند منجر به شکستگی استخوان، شکستگی بسته، باز یا مرکب شود، در نتیجه حرکت و استقلال شما تحت تاثیر قرار می گیرد. بسته به شدت درد و محل شکستگی، برنامه فیزیوتراپی در منزل تجویز می شود.

آسیب رباط زانو
نوارهای بافتی در دو طرف زانو که به عنوان رباط شناخته می‌شوند، می‌توانند در اثر آسیب‌هایی که در ورزش‌های تماسی رخ می‌دهند یا ضربه‌های شدید وارد می‌شوند، آسیب ببینند.

اختلال عملکرد کف لگن
اختلالات کف لگن، مشکلات جنسی، به ویژه در زنان، با اصلاح وضعیت بدن و تمرینات فیزیوتراپی کف لگن قابل درمان است.

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

دکتر فیزیوتراپی در منزل – متخصص فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل نظام آباد – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در خیابان جشنواره – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در نارمک

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ