فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی

فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی

فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی و شرقی ، نارمک ، تهرانپارس شرقی و غربی ، دماوند ، تهران نو ، پیروزی و … توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی یک درمان یکپارچه برای بازیابی، حفظ و به حداکثر رساندن تحرک، قدرت بدنی و رفاه بیمار است. این روشی برای مدیریت درد بدون کمک جراحی یا دارو از طریق ماساژ و ورزش است. فیزیوتراپیست ها متخصصان آموزش دیده ای هستند که به ما در روند ترمیم و بهزیستی کمک می کنند.

فیزیوتراپی برای درمان دردهای ناشی از تصادفات، جراحی ها، آسیب های ورزشی، بیماری های مزمن، مشکلات حرکتی کهولت سن و غیره استفاده می شود.

فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی

افراد در مقاطعی از زندگی خود ممکن است نیاز به خدمات فیزیوتراپی داشته باشند ، فیزیوتراپی روشی ایمن ، موثر و پرکاربرد است که می تواند کیفیت زندگی افراد را تا حد زیادی بهبود بخشد.

موارد کاربرد فیزیوتراپی

آسیب های ورزشی
آسیب دیدگی جزیی جدایی ناپذیر از ورزش است که می تواند شامل درد اندام ها، شکستگی، پارگی رباط، رگ به رگ شدن و غیره شود. فیزیوتراپی ورزشی یکی از حوزه های تخصصی فیزیوتراپی است که کمک زیادی به بازیابی توانایی های حرکتی ورزشکاران کرده و به بازگشت هرچه سریع تر فرد ورزشکار به میادین ورزشی کمک می کند. پارگی رباط ها و مینیسک زانو ، دررفتگی شانه و مچ دست ، ضرب خوردگی و کوفتگی ، گرفتگی های عضلانی ، شکستگی استخوان ها ، پیچ خوردگی مچ پا و … از شایع ترین آسیب های ورزشی هستند که متخصصان فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی می توانند به بهبود و توانبخشی آن ها کمک کنند.

بعد از جراحی
دلیل اصلی تجویز فیزیوتراپی بعد از جراحی، بازگرداندن تحرک بیمار است. دلیل دوم کاهش درد بیمار پس از جراحی است. جراحی های ارتوپدی معمولا با دوران نقاهت طولانی همراهند ، جراحی هایی مانند جراحی تعویض مفصل زانو و لگن از جمله جراحی هایی هستند که نیازمند توانبخشی طولانی مدت با فیزیوتراپی هستند و از آن جایی که افرادی که تحت جراحی تعویض مفصل قرار می گیرند دچار محدودیت های حرکتی هستند خدمات فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی برای آن ها بسیار مناسب است.

توانبخشی عصبی عضلانی
برنامه توانبخشی موثر به شما کمک می کند تا کیفیت زندگی (QOL) خوبی داشته باشید و عملکردهای فیزیکی و روانی اجتماعی خود را به حداکثر برسانید. برنامه توانبخشی موثر همچنین می تواند شرایط پزشکی ثانویه را به حداقل برساند، از بدشکلی فیزیکی جلوگیری یا محدود کند، و به شما کمک کند تا یک زندگی عادی داشته باشید.

بیماری های مزمن
افرادی که از بیماری های مزمن مانند سرطان، آسیب ستون فقرات، آرتریت و غیره رنج می برند، به خوبی به فیزیوتراپی پاسخ می دهند. آرتروز مفاصل از دیگر بیماریهای مفصلی مزمن است که درمان قطعی ندارند اما با فیزیوتراپی منظم می توان علائم بیماران را تخفیف داد و به بهبود عملکرد حرکتی مفصل مبتلا به آرتروز کمک کرد.

تصادفات
آسیب دیدگی بعد از تصادف شایع است و نوع آسیب بستگی به شدت و نوع ضربه دارد. اکثر آنها نیاز به فیزیوتراپی دارند تا دوباره بتوانند بطور طبیعی تحرک داشته باشند. متخصصان فیزیوتراپی اقدام به ارزیابی دقیق فرد آسیب دیده کرده و برنامه تمرینی را با توجه به شدت عوارض ایجاد شده برای فرد در نظر می گیرند.

عوارض دوران سالمندی
در اغلب موارد، دوران سالمندی باعث ضعیف شدن مفاصل و درد می شود. افراد سالمند بیشتر مستعد حوادث ناگوار هستند که برای بهبودی نیاز به فیزیوتراپی دارند. سالمندان اغلب دچار محدودیت های حرکتی هستند و خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است به همین جهت خدمات فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی برای این عزیزان بسیار مفید است.

فواید فیزیوتراپی

کاهش و از بین بردن درد
تعداد زیادی از افرادی که از درد مزمن رنج می برند، در نهایت از داروهای شیمیایی استفاده می کنند که می تواند عوارض زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. این داروها فقط احساس درد را می پوشانند اما آنها را درمان نمی کنند. بهترین جایگزین برای دردهای طولانی مدت فیزیوتراپی است که متخصصان فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی ارائه می دهند.

جایگزین برای جراحی
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که از جراحی اجتناب می‌کنند و به جای آن فیزیوتراپی را شروع می‌کنند، 50 درصد کمتر در معرض جراحی قرار می‌گیرند. برای مثال، مروری بر آرتریت زانو و آسیب‌های منیسک نشان داد که 60 تا 70 درصد از جراحی‌های زانو توسط بیمارانی که ابتدا تحت فیزیوتراپی قرار می‌گیرند، در نهایت انجام نمی شوند.

کاهش هزینه های درمانی
فیزیوتراپی جایگزین ارزان‌تری برای جراحی است و همچنین یک اقدام پیشگیرانه است. این نه تنها به بازیابی تحرک و تعادل کمک می کند، بلکه می تواند از عود مجدد جلوگیری کند و نیاز به انجام جراحی های پرهزینه و پرعارضه را تا حد زیادی کاهش دهد.

کمک به بهبودی از آسیب های ورزشی
توانایی شما برای احساس موقعیت بدن، که به عنوان حس عمقی شناخته می شود، اغلب پس از آسیب دیدگی آسیب می بیند. فیزیوتراپیست ها از ترکیب تمرینات مختلف شامل تمرینات تقویتی و کششی برای بازیابی تحرک، بازیابی قدرت، بازگشت به فعالیت های قبلی و کار زودتر و کمک به جلوگیری از آسیب های بعدی استفاده می کنند.

بهبود تعادل
افراد سالمند و یا افرادی که به دلیل نوعی بیماری دچار ضعف تعادل هستند در معرض خطر افتادن و سقوط هستند که ممکن است باعث آسیب شود. در چنین مواردی، تمرینات تعادلی توسط فیزیوتراپیست ها برای جلوگیری از زمین خوردن، بهبود وضعیت و نسبت ایستادن انجام می شود.

بهبود تحرک پس از بیماری ، جراحی و آسیب دیدگی
فیزیوتراپی با بهبود قدرت عضلانی، انعطاف پذیری مفاصل، تعادل و هماهنگی، تحرک و استقلال را با کارهای روزمره بهبود می بخشد.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در منزل پس از جراحی – فیزیوتراپی در منزل گلبرگ غربی – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم – فیزیوتراپی در منزل شمال تهران – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی در منزل شرق تهران – فیزیوتراپی در منزل غرب تهران – هزینه فیزیوتراپی در منزل -فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در فلکه دوم تهرانپارس – فیزیوتراپی در فلکه سوم تهرانپارس

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ