فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر

فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر

فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر یکی از روشهای درمان بیون زدگی دیسک کمر است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی تهران ارائه می شود.

کمردردی که همراه با بی حسی و انتشار درد است، می تواند فلج کننده و بسیار استرس زا باشد. معمولاً دو سوم افراد را در طول زندگی خود تحت تأثیر قرار می دهد. اغلب فتق دیسک درگیر است.

فتق دیسک زمانی رخ می دهد که پارگی سبب تورم دیسک و فشار به ریشه عصبی اطراف آن می‌شود که این شرایط منجر به تحریک و درد می‌شود. از آنجایی که درد بسیار زیاد است و ناتوانی در راه رفتن یا انجام هر گونه فعالیت روزانه، بسیاری از افراد جراحی را انتخاب می کنند و فکر می کنند که این سریع ترین راه برای بازگرداندن آنها به زندگی قبل از فتق دیسک خواهد بود.

فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر درمان غیر تهاجمی برای کمردرد ناشی از فتق دیسک ارائه می دهد. همچنین، مطالعات نشان داده است که داروهای مورد استفاده برای درمان فتق دیسک با افزایش خطر عوارض جانبی قلبی عروقی مرتبط است. همچنین خطر اعتیاد به داروهای مسکن وجود دارد.

تحقیقات نشان داده است که فرکانس بسیار خاصی از نور در لیزردرمانی استفاده می‌شود و به سلول‌ ها برای بهبودی انرژی می‌دهد.

فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر در مواردی که سایر تکنیک‌ های محافظه‌ کارانه باعث کاهش درد نمی‌شوند، مؤثر است.

مطالعات تصویربرداری نشان داده است که پس از لیزردرمانی، اندازه فتق ممکن است کاهش یابد، زمانی که فشار روی ریشه عصبی کاهش یابد، درد و بی حسی از بین می رود.

مشخص شده است که لیزر درمانی با تحریک سلول های درون بافت اطراف دیسک و سپس کاهش التهاب ، باعث بهبودی می شود.

فتق دیسک کمر چگونه رخ می دهد؟

ستون فقرات انسان از یک سری مهره (استخوان) و دیسک به شکل متناوب تشکیل شده است. دیسک های ستون فقرات به چند دلیل وجود دارند، ایجاد فاصله مناسب، ایجاد بالشتک یا جذب ضربه و امکان حرکت در ستون فقرات.

دیسک ها از یک حلقه فیبری در اطراف و یک هسته، مواد ژله ای در داخل تشکیل شده اند. همانطور که ما تحت استرس یا ضربه قرار می گیریم، حلقه فیبری می تواند شکسته شود و منجر به تغییر شکل دیسک شود.

دیسک های ستون فقرات در طول یک روز عادی استرس زیادی را متحمل می شوند. از نشستن طولانی مدت با وضعیت نامناسب، دویدن، پریدن و البته زمین خوردن گاه به گاه ، باعث آسیب به دیسک ها می شود.

علائم فتق دیسک کمر

علائم شایع کمردرد، بی حسی، گزگز در ستون فقرات، ضعف عضلانی و درد سیاتیک است. همچنین می تواند باعث سوزش زیادی در ستون فقرات کمری شود و بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارد و دامنه حرکتی شما را محدود کند.

گزینه های درمانی برای فتق دیسک عبارتند از داروهای بدون نسخه (OTC)، طب سوزنی، تمرینات فیزیوتراپی، تزریق استروئید و جراحی، از جمله جراحی باز و با حداقل تهاجم، مانند میکرودیسککتومی.

با این حال، جراحی می تواند منجر به طیف گسترده ای از عوارض مانند برش، از دست دادن خون، آسیب عضلانی، عفونت و غیره شود. از طرف دیگر، لیزر درمانی یک گزینه درمانی موثر برای فتق دیسک کمر است.

لیزر درمانی یک گزینه درمانی غیر تهاجمی، بدون دارو و بدون درد برای افراد مبتلا به فتق دیسک کمر است. از نور یا فوتون های سطح پایین استفاده می کند که به پوست شما نفوذ کرده و به اعماق سلول های آسیب دیده در ستون فقرات شما می روند. در نتیجه، واکنش‌های بیوشیمیایی را در سلول‌ های شما آغاز می‌کند تا روند بهبودی آغاز شود.

فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر

تعداد زیادی از شواهد تحقیقاتی نشان می دهد که لیزر پرتوان می تواند به طور موثر فتق دیسک در ستون فقرات کمری شما را درمان کند و درد و ناراحتی را تسکین دهد. لیزر درمانی نه تنها زمان بهبودی را تسریع می‌کند، بلکه یک درمان غیرتهاجمی و بدون دارو است که به شما امکان می‌ دهد درد را کاهش دهید و دیسک‌ های آسیب دیده خود را سریع‌تر بهبود دهید.

به عنوان مثال، وقتی پنج تا ده جلسه درمانی را پشت سر می گذارید، می توانید به نتایج عالی برسید. لیزر درمانی شامل عبور پرتوهای لیزر در میزان مشخص ، از ساختارهای ستون فقرات شما، مانند دیسک های ستون فقرات کمری است.

امواج لیزر به اعماق سلول ها نفوذ می کنند و مکانیسم های میتوکندری را برای تولید انرژی بیشتر تحریک می کنند. عرضه خون غنی از مواد مغذی به ناحیه آسیب دیده روند ترمیم را سرعت می بخشد و فتق را برطرف می کند.

به خاطر داشته باشید که نرمال سازی سلولی جنبه اصلی لیزر درمانی است که انرژی و مواد مغذی بیشتری را به سلول های آسیب دیده تامین می کند و منجر به کاهش التهاب، تورم، بی حسی و درد در ستون فقرات کمری می شود. طول موج‌ های لیزر سلول‌ های شما را تحریک می‌ کنند و واکنش‌ های بیوشیمیایی را برای ترویج بهبودی تحریک می‌کنند.

فیزیوتراپی دیسک کمر با لیزر به سلول ها انرژی می دهند و گردش خون را در ناحیه ای که باعث درد می شود افزایش می دهد. هدف این است که پاسخ‌های درمانی را در ستون فقرات کمری برای کاهش التهاب و درد ایجاد کنید.

تحقیقات نشان می دهد که لیزر درمانی به طور متوسط 70 درصد موفقیت دارد. با این حال، میزان موفقیت به عوامل مختلفی از جمله نوع لیزر مورد استفاده، تجربه و مهارت متخصص فیزیوتراپی و وضعیت فتق دیسک کمر شما بستگی دارد. برخی از مطالعات نشان می دهد که زمانی که بیماران تحت 5-10 جلسه درمانی قرار می گیرند، می توانند به میزان موفقیت 96.20 درصد دست یابند.

 

مقالات مرتبط :

کمردرد مرتبط با دیسک کمر

بهترین درمان دیسک کمر

درمان دیسک کمر بدون جراحی

درمان درد سیاتیک بدون جراحی

فیزیوتراپی در منزل غرب تهران

فیزیوتراپی در منزل تهران با بیمه

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ