فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپی زنان در شریعتی برای کمک به مشکلات مرتبط با اختلال در عملکرد عضلات کف لگن ، کمردرد و … توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در شریعتی (طرف قرارداد با بیمه) یا توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

فیزیوتراپی نقش مهمی در افزایش سلامت بانوان و بهبود کیفیت زندگی آن ها دارد.

بر اساس آمارها:

 • از هر 3 خانم 1 نفر در طول زندگی خود بی اختیاری ادرار را تجربه می کنند.
 • افتادگی اندام لگن در 50 درصد خانم هایی که بچه دار شده اند تجربه می شود
 • در خانم هایی که بچه ندارند ، تا 60٪ علائم مثانه ، روده یا درد قابل توجهی دارند
 • تقریباً 20 درصد از خانم ها 18 تا 50 ساله از درد مزمن لگن شکایت دارند
 • همه خانم ها در مقطعی یائسگی را پشت سر می گذارند که می تواند با بروز عوارضی همراه باشد.

بسیاری از خانم ها سال ها این مشکلات را تحمل می کنند و فکر می کنند که آنها بخشی طبیعی از یک زندگی هستند. خجالت و شرم از صحبت درباره این مسائل اغلب از مراجعه خانم ها برای کمک جلوگیری می کند و بسیاری از خانم ها از وجود درمان های مؤثر بی اطلاع هستند.

فیزیوتراپی عضلات کف لگن به درمان یا بهبود علائم ضعف عضلات کف لگن برای بیش از 70 درصد از زنان کمک می کند.

فیزیوتراپی زنان در شریعتی

فیزیوتراپیست های متخصص ما می توانند در مورد طیف وسیعی از شرایط به شما کمک کنند از جمله:

 • مشکلات اسکلتی عضلانی مرتبط با بارداری، مانند کمردرد، درد لگن، سیاتیک یا سندرم تونل کارپال
 • اختلال عملکرد مثانه
 • اختلال عملکرد روده
 • اختلال عملکرد کف لگن
 • بی اختیاری
 • درد لگن
 • افتادگی اندام لگن مانند افتادگی رحم ، افتادگی مثانه و …
 • اختلال عملکرد جنسی مانند واژینیسموس ، مقاربت دردناک ، عدم ارگاسم و …

پس از بارداری ، بسیاری از زنان نگران درد یا اختلال عملکرد هستند و در مورد اینکه چگونه می توانند بدون خطر برای کف لگن خود به ورزش بازگردند، سؤالاتی دارند. فیزیوتراپیست های ما می توانند یک بررسی بدن پس از زایمان شامل ارزیابی وضعیتی، شکم و کف لگن را به شما پیشنهاد دهند که پس از تولد فرزندتان به شما اعتماد به نفس نسبت به بدن خود را باز می گرداند.

فیزیوتراپی همچنین می تواند برخی از عوارض جانبی یائسگی، از جمله دردهای فیزیکی، علائم واژن و توانبخشی عضلات کف لگن را ارائه می دهد.

فیزیوتراپیست های ما مشتاق کمک به زنان برای حل مشکلات خود، بهبود کیفیت زندگی و کمک به آنها برای بازگشت به زندگی مورد علاقه خود هستند. خدمات ما بسیار محرمانه است و به ماهیت اغلب حساس این مشکلات احترام می گذارد.

ما برای کسانی که ترجیح می دهند به کلینیک نیایند، خدمات فیزیوتراپی در منزل را نیز ارائه می دهند.

مراقبت های بارداری

 • توصیه و درمان برای هر گونه درد در بارداری از جمله درد کمر و کمربند لگنی (ساکروایلیاک یا سمفیز پوبیس / SPD). همچنین برای مشکلات عصبی مانند سیاتیک و سندرم تونل کارپ (درد، سوزن سوزن یا بی حسی در دست)
 • فیزیوتراپیست زنان و زایمان شما می تواند به آمادگی جسمانی شما برای زایمان کمک کند (موقعیت های زایمان، تکنیک های تنفس، ماساژ پرینه، ریلکسیشن، TENS)
 • تمرینات و تمرینات کف لگن برای پیشگیری و درمان بی اختیاری.

درمان پس از زایمان

 • بازآموزی شکم پس از زایمان برای عضلات ضعیف و متسع شکم (جداسازی عضلات شکم)
 • درمان هر گونه درد پس از بارداری از جمله درد کمر، گردن و لگن و توصیه های عملی مربوط به شیردهی و حمل نوزاد و بهبود وضعیت بدن
 • آموزش مجدد و تقویت عضلات کف لگن – برای بی اختیاری، افتادگی، درد لگن یا به دنبال ترومای پرینه در حین زایمان
 • برنامه های سفارشی و ایمن “بازگشت به ورزش”.

درمان بی اختیاری، افتادگی اندام لگن و درد لگن (ولودینیا/واژینیسموس/سندرم درد مثانه) شامل:

 • فیزیوتراپی کف لگن (با استفاده از تمرینات کگل، بیوفیدبک EMG، شبیه سازی عضلات و …)
 • درمان دستی برای عضلات بیش فعال یا دردناک کف لگن
 • آموزش مثانه و طب سوزنی برای سندرم مثانه بیش فعال
 • توانبخشی پس از جراحی کف لگن یا هیسترکتومی.

در طول قرار ملاقات فیزیوتراپی زنان در شریعتی چه اتفاقی می افتد؟

متخصص فیزیوتراپی کف لگن تاریخچه مفصلی در مورد مشکلاتی که مراجع با آن ها مواجه است از بیمار خواهد گرفت. برخی از سوالات ممکن است ماهیت شخصی داشته باشند تا بینش کاملی از ماهیت مشکلات خود به دست آورید. همچنین به شما این فرصت داده می شود که هر گونه سوالی که ممکن است داشته باشید بپرسید.

ممکن است به شما یک معاینه داخلی (واژن) کف لگن پیشنهاد شود. این اجباری نیست، اما بخش ارزشمندی از ارزیابی را تشکیل می‌دهد و فیزیوتراپیست شما را قادر می‌سازد تا درمان فردی را به شما ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که می‌توانید عضلات کف لگن خود را به درستی فعال کنید. فیزیوتراپیست شما معاینه را به طور مفصل با شما در طول قرار ملاقات صحبت خواهد کرد و در صورت تمایل می‌توان یک همراه را ترتیب داد.

درمان فیزیوتراپی زنان در شریعتی شامل چه مواردی است؟

درمان های فیزیوتراپی سلامت لگن (کف لگن) مبتنی بر ورزش و توصیه هایی است که پس از یک ارزیابی دقیق برای شما طراحی شده است. همچنین ممکن است شامل برخی از درمان های دستی، آرام سازی و تکنیک های تنفسی باشد. برای اطمینان از بهترین نتیجه، مهم است که در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید و از توصیه های فیزیوتراپیست متخصص خود پیروی کنید.

جلسات فیزیوتراپی کف لگن برای سلامت زنان

تعداد جلسات فیزیوتراپی کف لگن برای همه متفاوت است، اما بیشتر افراد باید در دوره ای بین 3-5 جلسه در یک دوره حدودا چهار ماهه شرکت کنند.

فهرست به‌روز از داروهایی که مصرف می‌کنید باید در اختیار فیزیوتراپیست خود قرار دهید، همچنین ممکن است بخواهید هر سؤالی را که در مورد مشکل دارید یادداشت کنید تا از فیزیوتراپیست خود بپرسید و همچنین در مورد مشکلات اصلی که تجربه می کنید و تأثیر آنها بر زندگی روزمره خود با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زنان در شریعتی – فیزیوتراپی کف لگن با بیمه – فیزیوتراپی بی اختیاری ادرار – فیزیوتراپی بی اختیاری مدفوع – فیزیوتراپی اختلال نعوظ – فیزیوتراپی یبوست – فیزیوتراپی واژینیسموس – فیزیوتراپی با دستگاه بیوفیدبک – فیزیوتراپی پس از زایمان – فیزیوتراپی در ظفر – فیزیوتراپی در منزل با بیمه – فیزیوتراپی در منزل با بیمه تکمیلی تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در منزل با بیمه آرمان

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟

فیزیوتراپی برای کمردرد چگونه است؟ یک روش بسیار موثر و غیر تهاجمی درمانی است، وضعیتی که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. فیزیوتراپی شامل یک ارزیابی جامع، تشخیص و برنامه درمانی توسط فیزیوتراپیست های آموزش دیده برای کمک به کاهش درد، بهبود تحرک و جلوگیری از قسمت های بعدی…

روش مکنزی چیست؟

روش مکنزی که با نام تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) نیز شناخته می‌شود، یک رویکرد کاملاً جا افتاده در زمینه فیزیوتراپی است. این دارو توسط فیزیوتراپیست مشهور رابین مک کنزی در دهه 1950 ساخته شد و از آن زمان به دلیل اثربخشی آن در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی به رسمیت شناخته شده است. در هسته…

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر

فیزیوتراپی در منزل فتق دیسک کمر یکی از خدماتی است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در خیابان شریعتی تهران ارائه می شود. فتق دیسک کمر یک بیماری شایع ستون فقرات است که می تواند باعث درد و ناراحتی قابل توجهی شود و زمانی اتفاق می افتد که مواد نرم و ژل مانند…

فیزیوتراپی در منزل کمر درد

فیزیوتراپی در منزل کمر درد یکی از روشهای موثر در تسکین کمردرد و درمان عوامل زمینه ای آن است. کمردرد به یک مسئله رایج برای افراد در هر سنی تبدیل شده است، چه یک کارمند اداری باشید که ساعت های طولانی را پشت میز خود می گذرانید و چه ورزشکاری که تحرک بالایی دارد، کمردرد…

فیزیوتراپی گردن درد در منزل

فیزیوتراپی گردن درد در منزل از خدمات تخصصی است که توسط درمانگران با تجربه ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. گردن درد یک بیماری شایع و اغلب ناتوان کننده است که می تواند افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار دهد. این می تواند به دلایل مختلفی…

فیزیوتراپی کمردرد در تهران

فیزیوتراپی کمردرد در تهران توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی آیتن ، با هدف تسکین علائم و بهبود عوامل زمینه ای کمردرد ارائه می شود. کمردرد مشکل شایعی است که افراد را در هر سن و زمینه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند از ناراحتی خفیف تا درد ناتوان کننده متغیر باشد…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ