فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک

فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک

فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک ، تهرانپارس ، پیروزی و سایر مناطق شرق تهران توسط متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما ارائه می شود.

سکته مغزی زمانی اتفاق می‌افتد که جریان خون در بخشی از مغز شما قطع شود، این امر باعث از کار افتادن آن و آسیب به سلول‌های مغز می‌شود. سکته مغزی معمولا ترکیبی از عوامل مختلف است. بر اساس گزارش بنیاد سکته مغزی نیوزلند، همه سنین ممکن است دچار سکته شوند، اما 75 درصد آن در افراد بالای 65 سال اتفاق می افتد.

اگر دچار سکته مغزی شده اید، فیزیوتراپی می تواند نقش بسیار مهمی در بهبودی شما داشته باشد، چه در طول بستری شدن در بیمارستان و چه پس از ترک بیمارستان و در منزل باید فیزیوتراپی بطور منظم پیگیری شود تا فرد به حداکثر بهبودی و شرایط مناسب برسد.

آسیب مغزی ناشی از سکته مغزی می تواند منجر به مشکلات گسترده و طولانی مدت شود.

اگرچه برخی از افراد ممکن است به سرعت بهبود یابند، اما بسیاری از افرادی که دچار سکته مغزی می‌شوند به حمایت طولانی‌مدت نیاز دارند تا به آنها کمک شود تا حد امکان استقلال خود را بازیابند.

این روند توانبخشی به علائم و شدت آنها بستگی دارد.

عوامل خطر رایج برای سکته مغزی عبارتند از:

 • فشار خون بالا
 • سیگار کشیدن
 • عدم تحرک
 • نوشیدن زیاد الکل
 • کلسترول بالا
 • چاقی

همانطور که از لیست بالا می بینید، عوامل خطر زیادی برای سکته مغزی وجود دارد که می توانید آنها را تغییر دهید. اگر در مورد خطر سکته مغزی نگران هستید، لطفاً از یک متخصص بهداشت کمک بگیرید. به عنوان متخصص حرکت، فیزیوتراپیست ها می توانند به شما کمک کنند تا برنامه ورزشی مناسبی را متناسب با نیازهای خود طراحی کنید.

فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک

اولین اولویت این است که وضعیت شما از نظر پزشکی پایدار باشد، هنگامی که این اتفاق افتاد تمرکز شما می تواند به توانبخشی تغییر کند. توانبخشی شما توسط یک تیم چند رشته ای انجام می شود. این می تواند شامل فیزیوتراپی، گفتار درمانی و کاردرمانی باشد.

توانبخشی معمولاً در چند روز اول پس از سکته مغزی شروع می شود – در حالی که هنوز در بیمارستان هستید. نقش فیزیوتراپی شما کمک به بازگشت تا حد امکان به عملکرد طبیعی خواهد بود تا بتوانید به انجام کارهایی که در زندگی از آن لذت می برید ادامه دهید.

توانبخشی تحت تأثیر شدت سکته مغزی و مشکلات ناشی از آن خواهد بود. ممکن است شامل موارد زیر باشد:

به شما کمک می کند تا نحوه انجام حرکات اولیه مانند بلند شدن از رختخواب و راه رفتن را دوباره بیاموزید.
تمرینات خاصی برای کمک به ریکاوری شما با تقویت عضلات ضعیف، بهبود تعادل و آموزش راه های جدید برای تکمیل وظایف.
به شما آموزش می دهد که چگونه از تجهیزاتی که ممکن است برای ایمن نگه داشتن شما لازم باشد استفاده کنید.

از آن جایی که اغلب مبتلایان به سکته مغزی دچار مشکلات حرکتی هستند و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای آن ها دشوار است ، خدمات فیزیوتراپی در منزل برای این عزیزان از اهمیت زیادی برخوردار است.

چندین رویکرد مختلف برای درمان فیزیوتراپی پس از سکته مغزی وجود دارد. اینها را می توان به طور کلی به رویکردهایی تقسیم کرد که مبتنی بر اصول عصبی فیزیولوژیکی، یادگیری حرکتی یا ارتوپدی است. برخی از فیزیوتراپیست ها درمان خود را بر اساس یک رویکرد واحد قرار می دهند، در حالی که برخی دیگر از ترکیبی از اجزای تعدادی از رویکردهای مختلف استفاده می کنند. کاربرد عملی این رویکردها می تواند منجر به تفاوت های اساسی در درمان بیمار شود.

فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک

عوارض پس از سکته مغزی

بعد از سکته ممکن است تجربه کنید:

 • کمبود انرژی – این به این دلیل است که بدن شما در حال بهبودی پس از آسیب مغزی است. یادگیری مجدد مهارت‌های جدید نیز شما را خسته‌تر می‌کند، زیرا به تمرکز زیادی نیاز دارند. تقسیم کارها به مراحل بسیار کوچکتر می تواند به این امر کمک کند، زیرا می تواند فعالیت شما را به آرامی به جای گام های بزرگ افزایش دهد، و به یاد داشته باشید که در صورت نیاز، استراحت های منظم را برنامه ریزی کنید.
 • عضلات ضعیف – گاهی اوقات دست و یا پای شما احساس ضعف می کند یا حرکت آن دشوار است. تمرینات خاصی که توسط متخصص فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک تجویز می شود، می تواند به شما کمک کند قدرت و کنترل عضلانی خود را بازیابی کنید.
 • فقدان حس – پس از سکته مغزی ممکن است قسمت‌هایی از بدن شما بی‌حس شده یا فقط با حالت عادی متفاوت باشد. ماساژ ملایم (لمس نرم) توسط فیزیوتراپیست می تواند کمک کند، همانطور که پوست شما را در معرض بافت ها و دماهای مختلف قرار می دهد تا به عادی سازی حس کمک کند.
 • تعادل – ممکن است هنگام حرکت در اطراف احساس عدم تعادل یا عدم ثبات کنید. یک متخصص فیزیوتراپی می‌تواند در مورد چگونگی راه رفتن ایمن و بهبود تعادل توصیه کند، این می‌تواند شامل تمرین پیاده‌روی روزانه یا ایمن‌تر کردن خانه شما باشد، به عنوان مثال. از بین بردن فرش هایی که ممکن است روی آن ها زمین بخورید. گاهی اوقات یک قاب یا چوب برای راه رفتن به شما کمک می کند تا به طور مستقل حرکت کنید.
 • همچنین مهم است که توجه داشته باشید که پس از سکته مغزی بیشتر در معرض خطر افتادن هستید. متخصص فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک با ارائه راهکارهایی به بیمار مبتلا به سکته مغزی خطر سقوط را به حداقل می رساند.

مدت زمان بهبودی به شدت و محل سکته مغزی و دسترسی شما به درمان بستگی دارد. هرکسی مشکلات مختلفی را تجربه می کند و با سرعت های متفاوتی بهبود می یابد. هنگامی که خدمات توانبخشی مبتنی بر بیمارستان احساس می کند که شما برای رفتن به خانه ایمن هستید، ممکن است به خدمات مناسب مبتنی بر جامعه ارجاع داده شوید، این اغلب شامل فیزیوتراپی می شود.

یک برنامه فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک می تواند به شما در رفع بسیاری از علائم رایج پس از سکته کمک کند.

 

نویسنده: فیزیوتراپیست محمدرضا جان پور
شماره نظام پزشکی : ف ۴۹۳۹
فیزیوتراپی در منزل و کلینیک (تهران و کرج)
نوبت دهی مشاوره و درمان : ۰۹۱۲۲۶۵۵۶۴۸

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک – فیزیوتراپی در تهرانپارس – فیزیوتراپی سکته مغزی در نارمک – فیزیوتراپی سکته مغزی در پیروزی – فیزیوتراپی سکته مغزی در شرق تهران – بهترین مرکز فیزیوتراپی در منزل – فیزیوتراپی در منزل توسط آقا – فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

مقالات بیشتر

فیزیوتراپی در نیاوران – فیزیوتراپی در شمال تهران

فیزیوتراپی در نیاوران توسط متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی آیتن برای طیف وسیعی از اختلالات اسکلتی – عضلانی ، مشکلات نورولوژی و مشکلات کف لگن ارائه می شود. فیزیوتراپی به بهینه سازی حرکت و عملکرد انسان اختصاص دارد و شامل طیف گسترده ای از اقدامات با هدف ارتقاء، حفظ و بازیابی بهزیستی فیزیکی، روانی و اجتماعی…

درمان کمردرد با ورزش

درمان کمردرد با ورزش و فیزیوتراپی موثرترین روش غیرجراحی در درمان این اختلال اسکلتی – عضلانی شایع است که در کلینیک فیزیوتراپی آیتن در شریعتی ارائه می شود. کمردرد یکی از شایع ترین شکایات سلامتی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. کمردرد می تواند ناشی از عوامل…

کمردرد حاد

کمردرد حاد یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود آن را تجربه می کنند. با شروع ناگهانی درد در پشت مشخص می شود که معمولاً از چند روز تا چند هفته طول می کشد. کمر درد حاد می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله کشیدگی عضلانی، رگ به…

کمردرد به چه دلایلی رخ می دهد؟

کمردرد یکی از شایعترین بیماری های سیستم اسکلتی_عضلانی بدن انسان است بطوری که بسیاری از مراجعان به مراکز درمانی و کلینیک های فیزیوتراپی را افراد مبتلا به کمردرد تشکیل می دهند. متاسفانه با شیوع چاقی و کمر تحرکی سن ابتلا به کمردرد کاهش یافته بطوری که امروزه بسیاری از جوانان و حتی کودکان از کمردرد…

درمان دستی دیسک کمر

درمان دستی دیسک کمر به یک رویکرد عملی اشاره دارد که توسط فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد و اختلال عملکرد مرتبط با فتق دیسک کمر یا برآمدگی در قسمت پایین کمر استفاده می شود. مشکلات دیسک کمر یکی از دلایل شایع کمردرد، سیاتیک و سایر علائمی است که می تواند به طور قابل توجهی بر…

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی

فیزیوتراپی در درمان اختلالات جنسی یک راهکار موثر و نوین است که توسط متخصصان فیزیوتراپی کف لگن ارائه می شود. سلامت جنسی یک جنبه حیاتی از رفاه کلی است و فیزیوتراپی، به ویژه فیزیوتراپی کف لگن (PFPT)، به عنوان یک ابزار ارزشمند در رسیدگی به اختلالات مختلف جنسی ظاهر شده است. این رویکرد یک راه…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فیزیوتراپی در منزل

جستجو

دسته ها

دسته‌ها

آخرین مقالات

فیزیوتراپیست محمد رضا جان پور
keyboard_arrow_up
مشاوره در واتس آپ